Skocz do zawartości

V Forumowa Subariada - Bułgaria


sebekian

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek podam link do zdjęcia z Rilą dla mnie jest jedną najpięnieszych górach w Bułgarii: http://verter.snimka.bg/mountain/neskonchaemata-krasota-na-rila-i-mestnostta-kalin.826462.33574948.big trochę slajdów jest niestety.

 

Siedem Jezior Rilskich: http://www.youtube.com/watch?v=Jor3Y_AZij0

Też znalazłem video z drogę od zaporą wodną Kalin( tylko 2394m n.p.m) na dole. Łatwo nie wygląda ale warto: http://www.youtube.com/channel/UCumFlmzhgCFhuxxyOkoRPsA

 

Warto by było odwiedzić Rilski Monastyr: http://pl.wikipedia.org/wiki/Rilski_Monastyr

 

Na prawda nie wiem jaki marszrut będziecie mieli ale też odwiedziłbym Koprivshtica, Karlovo, Kalofer, Klisura, Panagurishte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Łatwo nie wygląda ale warto:

Ładna dróżka ( także na "pokrewnych" nagraniach).

Trudności nie widać wiele, za to widoków - tak :)

 

Ew. błędami w pisowni proszę się nie przejmować. Na Forum z reguły zwraca się na to uwagę, jako swego rodzaju kontrapunkt dla ogólnego w internecie braku dbałości o język. I dobrze, że tak jest ( mnie, gdy w pośpiechu popełnię błąd też Forumowicze poprawiają, czy wykpiwają :) ). Natomiast z czasem, gdy wiedza Forum o tym, że Polski nie jest Pańskim językiem się rozpowszechni, ilość ew. komentarzy na ten temat spadnie.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Miłosz jest przewodnikiem. Tak, że nazwa też powinna być inna, np. Subaru Holiday Expedition ;)

BTW @@Submath, spróbuj nakreślić choćby ogólny plan wyprawy, długość oraz formułę (tzn. np. wakacyjny urlop z przygodami czy zarzynamy się w terenie) i jeśli ktoś byłby zainteresowany to wyślesz plan na PW (ja wstępnie poproszę), a jeśli byliby zainteresowani Twoją propozycją, wtedy zakładasz wątek i działamy.

Oczywiście jeśli nie przeraża Cię organizacja takiego wyjazdu ;)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Subaru Holiday Expedition

TAK! I na końcu dodać "Adventure" aby osiągnąć pełny odlot. Co do planu to dopiero powstaje, na pewno teren w Bułgarii, miejsca w których nie byłem a także takie, ktore odwiedzałem i chciałbym pokazać innym (szczegóły w moim wątku z podróży Subaru do Azji Środkowej), wypoczynek nad morzem. Raz na kilka dni spanie w łóżku. Potem w zależności od wolnego czasu innych chciałbym pojechać od razu na Łotwę, gdyż jest tam wiele ciekawych miejsc. Ale to jest opcja zależna od możliwości innych, dla mnie nie jest to nr 1, Terminy? Lipiec lub sierpień, niech zdecyduje zainteresowana większość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja proponuję:

- żeby faktycznie były wątki osobne dla osobnych wyjazdów

- określić jakoś które 10 (nie 11) z 17 chętnych załóg pojedzie na czerwiec, aby pozostali mogli sobie coś planować, a nie mieć niepewności

- określić szybciej niż pisałem Sebekianowi (miało być do końca lutego) czy będzie grupa na Subariadę we wrześniu, bo przy obrocie sprawy pisanym powyżej zakładam, że nie i wtedy chciałbym ułożyć sobie inaczej grafik

- ponieważ póki co jesteśmy kojarzeni z Subariadą (znaczy ja jako Miłosz i ja jako Przygody4x4) to wyjazdy z innym przewodnikiem/organizatorem -jak ktoś słusznie zauważył - powinny się inaczej nazywać i bardzo proszę aby były tak opisywane, relacjonowane, reklamowane itd. aby było wiadomo, że nie przykładałem do nich swojej ręki.

 

Potencjalnych organizatorów imprez alternatywnych będę też uprzejmie prosił, aby nie sugerowali się za bardzo programem i rozwiązaniami z poprzednich Subariad, tudzież programem Bułgarii, który w międzyczasie pojawi się tutaj - z oczywistych względów. Uczestnicy docenią zapewne nowe pomysły i odmienny styl wyprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz, nie wiem  czy dobrze zrozumiałem. Jeśli grupa forumowiczów z www.forum.subaru.pl będzie miała ochotę skrzyknąć się na forum i zorganizować prywatną wyprawę, bez "zatrudnionego" przewodnika, naruszy jakieś prawa własności jeśli odwiedzi miejsca, które będą w Twoim programie, albo jeśli zaplanują cześć noclegów w plenerze i przejazdy drogami gruntowymi?  :huh:

 

Co prawda sam zaproponowałem inną nazwę, aIe jakby ktoś się uparł to czy nazwa "Subariada" wymyślona ZTCW przez chojnego, jest znakiem zastrzeżonym?

 

Przepraszam za zamieszanie, ale trochę się już  pogubiłem.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla wyjaśnienia, wydawało mi się wszystko jasne z terminem czerwcowym, lista zamknięta i potwierdzona

Subariada Bułgaria, termin I - nazwijmy "podstawowy" - 15-22 czerwca NA MIEJSCU (po Plejadach będzie kilka dni na szybki serwis samochodów - niestety "pchnąć tego do przodu" nie mogłem)

 

 

 

1. Dyrekcja (potw.)

2. jastazen (potw.)

3. ppmarian (potw.)

4. Subary (potw.)

5. sebekian (potw.)

6. Urabus Family Team (potw.)

7. lehu (potw.)

8. muka (potw.)

9. sjak (potw.)

10. Rezerwacja ( pw miałem wcześniej) (potw.)

 

Co do grupy alternatywnie sie organizującej to rzeczywiście lepszy byłby osobny watek dla większej czytelności. Osobiście wydaje mi sie ze nazwa Subariada powinna zostać przy dotychczasowej formule wyjazdu bo jak nie to juz sobie wyobrażam sytuacje jak zmawiamy sie w 3 osoby i jedziemy na piwo do Czech nazywając to Subariada. Jestem za osobna nazwa, ale najlepiej niech sie wypowie właściciel pomysłu Chojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wydaje mi sie ze nazwa Subariada powinna zostać przy dotychczasowej formule wyjazdu bo jak nie to juz sobie wyobrażam sytuacje jak zmawiamy sie w 3 osoby i jedziemy na piwo do Czech nazywając to Subariada. Jestem za osobna nazwa, ale najlepiej niech sie wypowie właściciel pomysłu Chojny.

Toś pojechał z tym piwem. ;)

Przecież formuła jest ta sama, tylko bez Miłosza ( bo sie chłop nie rozdwoi )

A nazwę mógł wymyślić każdy, akurat pomysł Chojnego najbardziej się spodobał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi raczej o styl a nie o przewodnika - jak pojedzie n Subaru i pół wyjazdu będą siedzieć na plaży, albo będą same asfalty, albo odwrotnie - zostawią samochody i pójdą na tydzień w góry - to chyba będzie znacznie odbiegało od dotychczasowej koncepcji Subariad, stąd inna nazwa jest chyba oczywista. A jak będzie wyglądać to się okaże PO wyjeździe zapewne. Ale oczywiście to forum decyduje - tak jak piszecie.

Mnie w sumie jest obojętne z jednym zastrzeżeniem - żeby było jasne, że gdzie mnie nie ma to mnie nie ma. Nie chcę zbierać ani cudzych potencjalnych laurów ani nagan.

Ja wiem, że to jest napisane nieco na wyrost, ale uwierzcie doświadczeniu - różne rzeczy już ten świat widział na wyprawach i po nich ;)

 

PS. Oj chętnie bym się rozdwoił bo fajnie się jezdzi z Subarakami, ale klonowanie podobno jest jeszcze nielegalne :P

Edytowane przez Miłosz Rzeźnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda sam zaproponowałem inną nazwę, aIe jakby ktoś się uparł to czy nazwa "Subariada" wymyślona ZTCW przez chojnego, jest znakiem zastrzeżonym?   Przepraszam za zamieszanie, ale trochę się już  pogubiłem.

 

Nazwa Subariada zaproponowana została przez Zoui i Chojnego dla naszych forumowych wypraw po bezdrożach (#15) Dla porządku trzeba jednak dodać, że nazwa ta pojawiła się na forum dużo wcześniej na określenie spotkania które zorganizował jeden z dealerów Subaru (#1:idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nazwa ta pojawiła się na forum dużo wcześniej na określenie spotkania które zorganizował jeden z dealerów Subaru
 

 

No to w takim razie trzeba będzie zmienić wstecz numerację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...