Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

@BelegUS to mam dla Ciebie przestrogę... Ale kogo jak kogo Ciebie chyba o humorach Skowronka nie trzeba ostrzegać;)

Ad REM: wczoraj z wieczora po 25km przeżyłem Black Out w czasie jazdy! :ph34r: 5kmbdo domu wróciła Czarna Rozpacz na postronku.... Bezpieczniki padły 2, chyba nie ma zasilania pompa paliwa , bo nie łapie gdy kręcę rozrusznikiem... W 125p to bym kondensator przy aparacie zapłonowym wymieniał... Ale tu? Dziś wykopaliska....

A tak na marginesie elektryk znalazł sprytny patent , taki pstryczek co odcina ECU... Immobilizer sic! Made in PRL

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i zachorowałem na svx ... znalazłem samochód z 1997 roku z przebiegiem poniżej 100 tys. jeden właściciel itd. oczywiscie cena lekko zaporowa, ale mam pytanie - czy awaria skrzyni to jak banku szwajcarskim czy może w takim egzemplarzu jakis czas będzie działała ? czy te ostatnie roczniki miały jakies modyfikacje tych skrzyń, lepsze chłodzenie czy cos takiego ? Sam już nie wiem czy mam aż tak sie bać tego tematu, czy jeśli samochód bedzie na niedzielne przejażdżki to bedzie spokojnie śmigał ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jolida napisał:

mam pytanie - czy awaria skrzyni to jak banku szwajcarskim

Nie - pewniejsza niż śmierć i podatki :)

 

7 godzin temu, Jolida napisał:

czy może w takim egzemplarzu jakis czas będzie działała ?

100 tysięcy przebiegu to albo skrzynia świeżo po remoncie/wymianie albo tuż przed nią... ;)

 

7 godzin temu, Jolida napisał:

czy te ostatnie roczniki miały jakies modyfikacje tych skrzyń, lepsze chłodzenie czy cos takiego

W teorii miały. W praktyce nic to nie zmieniło, i skrzynie padały tak czy siak. :) Mamę oszukasz, Tatę oszukasz, błędów konstrukcyjnych, softu i fizyki (temperatura) nie oszukasz.

 

7 godzin temu, Jolida napisał:

Sam już nie wiem czy mam aż tak sie bać tego tematu, czy jeśli samochód bedzie na niedzielne przejażdżki to bedzie spokojnie śmigał ?

Jak na niedzielne przejażdżki to zrobisz raz remont w najgorszym przypadku i spokój na lata, o ile ogarnie to ktoś z głową, a nie małpa z młotkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jolida napisał:

a czy to w ogóle można jeszcze naprawić ? są jakieś części do tego ?

Kwestia samozaparcia. W praktyce wszystko da się albo dostać, albo obejść, albo dopasować. Na ten moment sensory (np. czujnik położenia przepustnicy) zaczynają nas uwierać, ale trwają nad tym prace ;) Ale na pewno nie jest to Passat czy nawet Legacy.

 

Godzinę temu, Jolida napisał:

czyli skryznia wytrzymuje 100tys. - masakra jakaś 

Z dobrym olejem, dodatkową chłodnicą, bez katowania niektórzy potrafili i 150-200 na oryginalnej zrobić. Ale, niestety, skrzynie są w ogólności po prostu nietrwałe. Swap na 4.44 z JDM Legacy GTB pomaga, ale zmienia nieco charakter auta i jest trudnodostępny. Ale serio, jeśli ma to być zabawka na weekendy to jeden remont skrzyni to chyba serio nie aż taka tragedia?

 

Mimo wszystko te auta to białe kruki, relikt epoki dawno minionej. Taniej już nie będzie. No i miło posiadać coś tak unikatowego, nawet jeśli potrafi być gwoździem w tyłku (patrz mój egzemplarz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczowo i na temat - widać, że jesteś Mistrzem w tym temacie - bardzo ci dziękuję za cenne wskazówki - moze cos się trafi ciekawego to spróbuję kupić, myślałem, że jak kupię samochód z przebiegiem 100tys to będzie super, a tu trzeba szukać z wymienioną skrzynią .. a tak przy okazji to  mam Nissana 300ZX turbo ale z31  1988 po lifcie - też już biały kruk na ulicach ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300ZX to są piękne samochody... myślę że jak masz doświadczenie z czymś takim, to z SVX sobie poradzisz bez problemu :) Jak coś to wal na PW, dam Ci numer do mnie to pogadamy. Straszę trochę tymi autami bo potrafią być wredne, ale nie ma problemów nie do pokonania. Skrzynia to niestety loteria - potrafi paść bezobjawowo lub niskoobjawowo z dnia na dzień, ale remont jest wykonalny i na kolejne 100k spokój - czasem się zastanawiam, czy zamiast wymieniać na krótszą (4.44 vs oryginalne 3.74) nie powinienem był iść w tym kierunku.

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, BelegUS napisał:

300ZX to są piękne samochody... myślę że jak masz doświadczenie z czymś takim, to z SVX sobie poradzisz bez problemu :) Jak coś to wal na PW, dam Ci numer do mnie to pogadamy. Straszę trochę tymi autami bo potrafią być wredne, ale nie ma problemów nie do pokonania. Skrzynia to niestety loteria - potrafi paść bezobjawowo lub niskoobjawowo z dnia na dzień, ale remont jest wykonalny i na kolejne 100k spokój - czasem się zastanawiam, czy zamiast wymieniać na krótszą (4.44 vs oryginalne 3.74) nie powinienem był iść w tym kierunku.

A znasz jakichś fachowców co ogarniają temat naprawy tych skrzyń?. Moja jak na razie działa dobrze. Czuć jedynie bardzo lekkie jakby szarpnięcia przy zmianie biegów (niewyczuwalne dla pasażera). Czasami przy mocniejszym wciśnięciu gazu jakby coś uderzało z tyłu (jakby jakiś luz, ale sprawdzone i wszystko zamocowane ok). Dziwi mnie tylko, że dzieje się tak od czasu do czasu. Nieraz tego nie ma potem pojawi się 5 razy i potem znika. Może to już jakieś pierwsze objawy więc warto wiedzieć gdzie szukać jakiegoś fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a cos się zmieniło z przekładką na manuala? Dizlowa skrzynia podchodzi? Przez rok zrobiłem svxem moze 300km, skrzynia jeszcze działa. Po 9 miesiącach stania nie miałem dwojki przez pare km, więc powoli umiera. Kminie nad manualem więc. Na sti mnie nie stać;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dehnel napisał:

Pany, a cos się zmieniło z przekładką na manuala? Dizlowa skrzynia podchodzi? Przez rok zrobiłem svxem moze 300km, skrzynia jeszcze działa. Po 9 miesiącach stania nie miałem dwojki przez pare km, więc powoli umiera. Kminie nad manualem więc. Na sti mnie nie stać;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

@adixi1 ma 6tke z diesla i chodzi to u niego mocno średnio.

 

11 minut temu, alepka napisał:

A znasz jakichś fachowców co ogarniają temat naprawy tych skrzyń?

Niezbyt - u mnie przy skrzyni robił jeden gość z Zebrzydowic, ale tylko łożyska i ogólny stan sprawdzał. @pegi ma znajomego który zdaje się mieć sporą wiedzę i sam sobie przy SVXowych skrzyniach grzebie, może coś poradzi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2019 o 11:31, BelegUS napisał:

Łotdefak... alternator nie strzelił? Mój strzelił, @adixi1 też strzelił (z dużo gorszym niestety skutkiem)... czy to (no ale nie wierze) przez ten alarm?

 

Na marginesie, holowałeś? Średni pomysł zważywszy na skrzynie :/

Motyw jest taki... Stara puszka syreny alarmu spadła między tłumik i półoś... Zwarcie i Blackoff...

Co do holu to 2,5km było do domu...

IMG_20191128_134418.jpg

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.11.2019 o 22:13, rejsowiec napisał:

Biała z KlasykiGatunku poszła w świat. Jak „krakałem” ceny nieubłaganie idą w górę. Mowa oczywiście o dobrych egzemplarzach.

Nie jest chyba to ogłoszone, ale moje ucho słyszało od Pana Jarka z JarCar z Józefowa, że jego prywatny SVX idzie pod młotek...

Ceny nie znam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Darek Ge napisał:

A to były jakieś golasy ? 

Plastik na kierownicy, poduszek czy szyberdachu brak - ale kierownicę mogli zmienić,  może przeszłość autka to by wyjaśniła... 

Z drugiej strony jak na '94 to wypas...

Ja wtedy maluszkiem popylałem:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...