Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon urlopowy, ale może napisz PW do @kriskristoffers i do Admina @Aga - być może doradzą, kto jest u nich biegły z klasyków, o ile sami nie poradzą. Poszperaj też na 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2018 o 09:05, rejsowiec napisał:

Subaru SVX https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-svx-pojazd-zadbany-w-100-oryginalny-ID6A4WLk.html

 

Dobry, dzień dobry:) Czy ktoś zna owego svx’a?

 

Rozważam powrót do gwiazd...

Widziałam go na żywo, kiedyś o tym egzemplarzu pisaliśmy w trójmiejskich spotach. To znane tu auto. Poszukaj w tamtym wątku, jak nie znajdziesz daj mi znać to poszukam :)

Ja tylko na ulicy się z nim spotkałam, robi wrażenie bardzo pozytywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu znalazłem trochę czasu, i zająłem się tymi rantami tylnych nadkoli.

Generalnie, jest ok, tylko w tym rancie /rogu zadomowiła się ruda.

Jako że nie lubię jak grzebią mi przy aucie , ściągnąłem zderzak, wygłuszenie bagażnika, oraz tylne nadkola.

W poniedziałek zawożę do blacharza, a w środę lakiernika.

No i w końcu wymienię tylne " nie do zdobycia " tarcze hamulcowe :-)

 

 

4d2ba12f79824870med.jpg

b4d4f421657c43d2med.jpg

91a29dbfad573c5cmed.jpg

55fa602764b6ee01med.jpg

7327de5f763df3cbmed.jpg

6b86f8372c5ae21dmed.jpg

a7e43b40d3a23739med.jpg

670febd8bb2cf2b7med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Guliwer napisał:

Ale jak to, nie sprzedał się i postanowiłeś zostawić dla siebie?

 

Gdzie tam, to jest niesprzedawalny samochód :-)

 

I tak to trzeba było zrobić, a że ostatnio go trochę rozjezdzilem i zrobiłem prawie 1500 km :-)), to zaczęło mi to przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak sobie obiecałem że kupię jak sprzedam SVX-a, ale cóż czas leci , a okazji szkoda :-)

 

no i pojawił się "jastrząb":

 

16f672bbbf82548amed.jpg

762b2333b53b1e0fmed.jpg

Hop, hop

 

jest tu ktoś ??

 

Czy ktoś z Was ma założone dystanse z tyłu ?

Wczoraj kumpel dzwonił , że przez przypadek kupił 5x114.3 , 23 mm i zastanawiam się czy podejdą na tył?

 

Auto w tej chwili jest u blacharza, który i tak mi proponował "podcięcie" rantów przy tylnych błotnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich obecnych na tym forum.

 

Od 2 lat posiadam Subaru SVX i mam ciekawy problem.Jak kupiłem pojazd układ jezdny napinał się na skręconych kołach i było czuć pewne napinanie układu kierowniczego. 

Wymieniłem elektrozawór ale problem dalej był.  Zauważyłem natomiast iż w skrzynce bezpieczników pod hasłem ,,Diff lock" brakowało bezpiecznika. Uzupełniłem ten brak i problem ustał natomiast zaświeciła się kontrolka ,,Difflock" na panelu wyświetlaczy. 

Czy ktoś może mi w tej kwestii pomóc? Ponadto świeci się kontrolka od poduszki powietrznej. Czy wie ktoś jak ją skasować? Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, mógłbyś mnie trochę naprowadzić jak powinno być? Czy Twoim zdaniem, gdy nie jest włożony bezpiecznik i nie swieci się diff lock to coś jest uszkodzone w dyfrze? 
Prawidłowy stan to bez bezpiecznika.

Bezpiecznik stosuje się np podczas testu hamulców na rolkach SKP

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem będę musiał usunąć bezpiecznik i niestety problem nadal będzie. Bardzo bym chciał zdiagnozować od czego on się bierze natomiast mój mechanik niczego nie wykrył. Może mielibyśćie jakąś wzkazówkę gdzie zacząć sprawdzanie? Świeci ni się też Airbag. Wiem że wejscie obd jest 9 pinowe ale nie da się skasować kontrolki. Czy Svx ma jakąś inną procedure resetu? Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem będę musiał usunąć bezpiecznik i niestety problem nadal będzie. Bardzo bym chciał zdiagnozować od czego on się bierze natomiast mój mechanik niczego nie wykrył. Może mielibyśćie jakąś wzkazówkę gdzie zacząć sprawdzanie? Świeci ni się też Airbag. Wiem że wejscie obd jest 9 pinowe ale nie da się skasować kontrolki. Czy Svx ma jakąś inną procedure resetu? Pozdrawiam i dziękuję
Z tego co opisujesz to sprzęgło spina napęd na 100%. Może być uszkodzony któryś seneloidow lub zawarte teczki. Praktycznie bezkosztowo to zrób płukanie skrzyni i wymień olej jeśli nie jesteś pewien w jakim jest stanie

Wysłane z tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...