Jump to content

SVX Alcyone

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gdyby ktoś jeszcze nie widział to mój SVX miał wczoraj sesję zdjęciową u mojego ulubionego fotografa... i jest przeciąg Wiecej fotek tutaj: https://www.facebook.com/skowronekmillenium/photos/?ta

Kwa, na mojego to by 202 napraw zabrakło...

witam! Minęło już trochę czasu od zakupu svx'a, trochę już w nim zrobiłem i pozamawiałem części, chciałem się jednak podzielić odkryciem- może komuś się przyda. Łączniki stabilizatora przód tak bardzo

Posted Images

Jest, w końcu, działa :-)

Po prawie dwóch miesiącach, udało się odpalić sprzęta- część wiązki na silniku została odbudowana, to co trzeba było wymienić, zostało wymienione i teraz dzida.

W tak zwanym między czasie, udało mi się wyhaczyć na ebay, tylne tarcze w, o niebo, lepszym stanie niż moje:

3c38c9fcf19b1060med.jpg

Teraz jeszcze czeka mnie wymiana pompy wody...

Kuźwa zawsze coś..:-)

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

http://otomoto.pl/oferta/subaru-svx-subaru-svx-3-3-boxer-ID6yCMA7.html

a najlepsze jest to:

Mam w posiadaniu jeszcze cztery auta Subaru SVX :
1.1992r.
2.1993r.
3.1994r.
4.1995r.
Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem w pakiecie 5 sztuk proszę dzwonić.

Edited by ppmarian

Obserwuje od dawna. Koleś zamiast obniżać ceny za te wytargane z krzaków wraki to tylko je podnosi. Ot, definicja Janusza Svxów :P

Jak od nowego roku przyjdzie zapłacić 9500 akcyzy przy rejestracji to wszystkie pościągane a nie opłacone które teraz "zyskują na wartości" pójdą na części. Dla nas nawet lepiej.

Jak od nowego roku przyjdzie zapłacić 9500 akcyzy przy rejestracji to wszystkie pościągane a nie opłacone które teraz "zyskują na wartości" pójdą na części. Dla nas nawet lepiej.

This. Już grzeję stodołę :P

Na marginesie, zwracam honor co do kosztów doprowadzenia SVX'a do stanu idealnego. Z zakupem auta jestem bliski 20k... :unsure::facepalm:

Na marginesie, zwracam honor co do kosztów doprowadzenia SVX'a do stanu idealnego. Z zakupem auta jestem bliski 20k... :unsure::facepalm:

A jesteś już blisko stanu idealnego?  ;)

@jbond

pompa wody do mnie szła...3 miesiące i w końcu doszła. 3 wcześniejsze nie pasowały. cena przyanjmniej nie najgorsza, bo ok 500zl.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

@jbond

pompa wody do mnie szła...3 miesiące i w końcu doszła. 3 wcześniejsze nie pasowały. cena przyanjmniej nie najgorsza, bo ok 500zl.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Masz US?

A jesteś już blisko stanu idealnego?  ;)

Zobaczymy jak odbiorę od lakiernika... :) Muszę ogarnąć przekłamanie licznika po swapie na 4.44 (tym jako programista sam się zajmę), ustalić skąd się bierze kosmiczne spalanie paliwa i duże "branie" oleju, dopieścić tapicerkę (kierownica), naprawić szyberdach (ma problem z otwieraniem się)... regeneracja amortyzatorów w niedalekiej przyszłości też by była wskazana...

No, skarboneczka.

Za pompę wody dałem jakieś 400zł z małym hakiem, uwzględniając shipping ze Stanów. Mechanik dorzucił trójnik i jest OK.

Szybkie pytanie: czy panel z przyciskami wzdłuż kierownicy (awaryjne, spryskiwacze, tempomat, przeciwmgielne) jest u Was podświetlany? Bo dzisiaj zauważyłem, że u mnie wszystkie te przyciski są ciemne i w ogóle ich nie widać w nocy, tak ma być?

btw. pojawiło się nowe ogłoszenie svx,a: https://www.olx.pl/oferta/subaru-svx-po-remoncie-skrzyni-na-gwarancji-lpg-w-gratisie-CID5-IDeiPdL.html#fcd410af77

Szybkie pytanie: czy panel z przyciskami wzdłuż kierownicy (awaryjne, spryskiwacze, tempomat, przeciwmgielne) jest u Was podświetlany? Bo dzisiaj zauważyłem, że u mnie wszystkie te przyciski są ciemne i w ogóle ich nie widać w nocy, tak ma być?

tak. wszystkie sa podsiwtlane

btw. pojawiło się nowe ogłoszenie svx,a: https://www.olx.pl/o...html#fcd410af77

felgi targedia 

btw. pojawiło się nowe ogłoszenie svx,a: https://www.olx.pl/o...html#fcd410af77

Jbond nadal próbuje sprzedać.

pegi, jesteś może w temacie czy jbond ma normalnie skrzynkę VTD, bo telefonicznie nie był w stanie mi powiedzieć?

EDIT: Z relacji naocznego świadka stan auta jbonda na oględzinach incognito od zewnątrz nie powala (pęknięcia lakieru od purchli, wyblakłe plastiki i obgryziona kiera).

Edited by Voldemort

EDIT: Z relacji naocznego świadka stan auta jbonda na oględzinach incognito od zewnątrz nie powala (pęknięcia lakieru od purchli, wyblakłe plastiki i obgryziona kiera).

Proszę wskazać które plastiki są wyblakłe?   Jak i czy w 20-sto letnim aucie nie widać śladów używania kierownicy..- obgryziona? w mojej 10-letniej -S-ce, z przebiegiem 175 tyś km , kierownica wygląda gorzej.

Nic nie mam do ukrycia, a o wychodzących pęcherzach mówiłem Ci przez telefon....

Kolejny który naoglądał się TVN Turbo i oczekuje auta za 5 tyś, z 10 lenią gwarancją, bez wypadku, nie malowane , itp, itd  doszukujący się teorii spiskowej przy każdym ogłoszeniu.

Współczuję większości handlujących autami- pewnie zdarzają się i tacy którzy świadomie cofają liczniki, wlewają Moto Doctory itp.

Ale ostatnio to jakaś masakra.

Dla tego , kupuję znienawidzone Multiple :-)

W tej chwili mam znowu 2 szt, jedną przerabiam na 150 KM, czyli przekładka z Coupe.

Jak ta wyjdzie, to mam plan , wstawić 220 konny i pobawić się na przeróbkę do 300 KM.

Ale to już inna historia...

Spokojnie, nie mówię przecież, że jest to jakaś tragedia tylko potwierdzam Twoją własną opinię, że "nie jest igła" :)

Szymek jak tak długo stał to może uszczelniacze zaworowe. Nie widać jak kopci? Mogą być razem uszczelniacze z pierścieniami od zastania i sie powoli traci....
a wyciek jest? Micra mi lała z klapy rozrzadu górnej, dekla zaworów i troche z simmera na wale + nalałem 5w40

możesz spróbować gęściejszy olej. Moja sie uspokoiła po uszcz. powyższych

• 2 weeks later...

Od wszystkiego prawie :P Mazda RX-8, Lexusy, Infiniti... z Tribeci fajnie 18'tki wyglądają... jaki rozmiar Cię interesuje?

Z innej beczki - Panowie, PILNIE potrzebuje komputera skrzyni biegów do europejskiego SVX'a. Anyone?

mistrzowie,

felgi od czego podejdą do SVXa? mazda?

5x114,3 od wszystkiego. Za kilka stówek kupisz komplet. A jak chcesz, to mam komplet OEM mnie do niczego niepotrzebny  ;)

Z innej beczki - Panowie, PILNIE potrzebuje komputera skrzyni biegów do europejskiego SVX'a. Anyone?

Hmmmmmmm, jednak pilne ... PW ;)  

Z tego co pamiętam ktoś z Was kupował tarcze z us, chodzi o komplet, jak zawsze problem jest z tylnymi, wentylowane itd., może ktoś pomóc które na bank pasują do europejskiej wersji?