Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Zardzewiały ogranicznik drzwi (w środku drzwi jest zatem nie lepiej) i wgniecenia w słupku gdzie wchodzi do karoserii (ściągane drzwi?), malowane klosze reflektorów, "wyjące" (aż tutaj słychać) klosze kierunkowskazów no i prawa szyba (opuszczana) jest w innym odcieniu... aha, no i nie działa mu oświetlenie zewnętrzne ;)

Sory, że się tak czepiam, ale jak ktoś pisze "przegląd przechodzi bez zająknięcia" i widzę tę uszczelnianą profesjonalnie chłodnicę to traktuję ogłoszenia jako żart :D

 

...ale trzeba dać mu szanse - niech poda VIN B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zardzewiały ogranicznik drzwi (w środku drzwi jest zatem nie lepiej) i wgniecenia w słupku gdzie wchodzi do karoserii (ściągane drzwi?), malowane klosze reflektorów, "wyjące" (aż tutaj słychać) klosze kierunkowskazów no i prawa szyba (opuszczana) jest w innym odcieniu... aha, no i nie działa mu oświetlenie zewnętrzne ;)

Sory, że się tak czepiam, ale jak ktoś pisze "przegląd przechodzi bez zająknięcia" i widzę tę uszczelnianą profesjonalnie chłodnicę to traktuję ogłoszenia jako żart :D

 

...ale trzeba dać mu szanse - niech poda VIN B)

 

Jeśli chodzi o zardzewiały ogranicznik to jeżeli ktoś nie dbał o to, żeby go co jakiś czas przesmarować to tak to wygląda. Na pierwszy rzut oka brakuje jeszcze naklejek na przednim pasie. Co masz na myśli mówiąc malowane klosze reflektorów?

Tym sprawdzeniem luzów zaworowych też mnie rozbawił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich serdecznie stałem się posiadaczem svx. Cprzeczytałem wszystko co do tej pory napisaliście i prosiłbym o pomoc.rozkodowanie vin JF1CXWBL0EH0040011, prosze też o info na temat skrzyni.

podczas jazdy przełaczała biegi bardzo wysoko na obrotach. nie ślizgała sie ,po pewnym czasie przełączała tylko dwa biegi a na koniec został tylko jeden .Zakładam że to tryb awaryjny .będe wdzzięczny za wszelkie  sugestie. wiem że skrzynie w svx padają . ale ten samochód jest tak piękny że ehhhh.  :( prosze o radę bo nie mogę się doczekać az znowu będe mógł nim jeżdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokladnie chcialbys wiedziec o skrzyniach? W wątku dużo już było na ten temat pisane. Raczej nie jest to tryb awaryjny skoro skrzynia wczesniej juz dawała jakieś symptomy. Tryb awaryjny to "sztywna" dwójka, samochód wolniej rusza, dopiero z wyzszych obrotow. Ale to tylko wtedy jak sterownik skrzyni sie posypie co się raczej nie zdarza. W mojej ocenie szykuj się na robienie skrzyni lub wymianę.

Aha, no i nie poddawaj się ;-)

Na koniec jeszcze standardowe "prosimy zdjęcia" no i coś dokładniej o aucie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takiej odslonie mi sie podaoba

 

 

niby tylko: grill, felga i cleary a jedna duza zmiana. chyba bede szuakac takiego "dugiego garnituru"

 

felgi to raczej nie problem kwesta kasy

grill z US

ale cleary ???

Zadaj mu pytanie pod filmem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem svx którego już wcześniej namierzyliście . czerwony z Poznania. teraz stoi pod domem zasypany śniegiem. a co do skrzyni to myślicie że jest sens zajżeć do miski i zmienić olej z filtrem zanim wyjmę skrzynię? może macie namiar na kogoś w Warszawie kto mógłby podłączyć skaner i sprawdzić elektronikę.?

no i prośba o rozkodowanie vin. w papierach mam 95 ale wydaje mi się że to 93

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, 

 

 

    gratuluję zakupu. W sprawie diagnostyki polecam uderzyć z prośbą o poradę do Józefowa. Ja właśnie tam przywracam mechanicznie do świetności swój kosmodron. 

 

Właśnie w temacie, pochwalę się, że otrzymałem w końcu kupiony na ebayu zestaw rozrządu z pompą wody. Same części wyniosły około 1100zł, ale transport złodziejskie 400zł, a do tego kochany UC pochłonął kolejne 400zł.

Po wymianie rozrządu, uszczelnieniu łączenia skrzyni z silnikiem i wymianie gum w zawieszeniu, mechanicznie będzie tip top. Zostanie mi wymiana wydechu, jestem wstępnie umówiony w El-Tech na nierdzewkę, malowanie i zrobienie podwozia.

W przypadku ostatniego, przed zabezpieczeniem antykorozyjnym potrzebna jest ingerencja blacharza. No i pojawia się dramat. Nikt nie jest w stanie polecić mi kogoś sensownego w Warszawie i okolicach. Dramat!

 

atomic

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Juzefowa to dzwoniłem tam kazali dostarczyć samochód to zdiagnozują nawet za darmo ale jako że mam jeden bieg nie chce katować mojego skarbu droga do falenicy .Gdyby jednak kto w Warszawie mógł dojechać d auta i podpiąć komputer było by milo.w przeciwnym razie wezmę laweta i zawioze do speców .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiał bym się na Twoim miejscu ze to nie skrzynia. Jezeli bardzo chcesz jednak to zweryfikować to mozemy wyciągnąć sterownik ode mnie i sprawdzić. Co do rocznika to jezeli jest to ten czerwony jednokolorowy to raczej na pewno nie jest 93 tylko juz polift.

@Ppmarian ten z filmiku to nie tylko to co napisales, a przedewszystkim progi i dokladki zderzaka.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adixi1 dzięki za propozycje podmiany sterownika ale ja zacząlbym od zdjęcia miski i sprawdzenia filtra bo mam dziwne przeczucie ze tam jest bagno...przyjechał ze Szwajcarii podobno na kołach i działa skrzynia ja wyjechałem na autostradę i po pewnym czasie przestał przełączać biegi ale między sprowadzenie a moja jazda długo ponoć stał sam nie wiem.skrzynia na początku tak jakby chciała przerzucić bieg ale coś jej nie pozwalało. A co do vinu myślę że Fliper rozwiałby przypuszczenia co do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

masz moze link do aukcji tym rozrzadem?

http://www.ebay.com/itm/300949977548

http://www.ebay.com/itm/300688647398

 

 

Części nie zostały jeszcze zamontowane, więc absolutnej pewności nie mam. Mechanik jednak twierdzi, że zna tego producenta i jego produkty są OK

Koniecznie daj znac jak zmienisz czy wszysko ok. Rozumiem ze rocznik i us eu nie robi roznicy

 

No i 600 dolcow to nie 1100zl....

Edytowane przez ppmarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

masz moze link do aukcji tym rozrzadem?

http://www.ebay.com/itm/300949977548

http://www.ebay.com/itm/300688647398

 

 

Części nie zostały jeszcze zamontowane, więc absolutnej pewności nie mam. Mechanik jednak twierdzi, że zna tego producenta i jego produkty są OK

Koniecznie daj znac jak zmienisz czy wszysko ok. Rozumiem ze rocznik i us eu nie robi roznicy

 

No i 600 dolcow to nie 1100zl....

 

O faktycznie z ceną coś się im pomieszało. Ja zapłaciłem ok. 200USD. 

 

O tym, czy te części będą pasować do EU, nie jestem pewien. Mój to USA, ale mechanika chyba nie różniła się w przypadku EU i USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drakula, w pierwszej kolejnosci wyciagnij bagnet od skrzyni i sorawdz czy olej nie smierdzi. Jak smierdzi spalenizną to sprawa oczywista. Nie slyszalem o svxie w ktorym skrzynia przestala by działać i była był by to tylko jakiś drobiazg. Niestety tttm. A co do rocznika, masz poduche pasazera?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adixi1 Jeśli pytasz o to czy po stronie pasażera mam zaślepke to nie chyba ze poduszka jest jakoś ukryta .Przepraszam ale w takich detalach i szczegółach nie jestem jeszcze obeznany.a co do oleju to gdy sprawdzałem wracając na jednym biegu to na bagnecie poziom po stronie hot zgadzał się a olej nie śmierdział inaczej niż atf z butelki.zdziwił mnie natomiast bąbelki abo tez oczka pojawiające się na bagnecie

Edytowane przez drakula-75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie masz widocznego miejsca na poduszke to jej nie ma. Z tego co pamietam z ogłoszenia to samochod byl caly czerwony bez czarnego dachu i klapy. Dziwna sprawa. A ze skrzynią, hmm badaj temat sam jestem ciekaw co z tego wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...