Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Podesłali VIN: JF1CXWAL0EH002987

dekodery, które znalazłem pokazują rok modelowy 2014 :)

 

szukam dalej, może znajdę dekoder, który powie coś więcej.

 

Rozumiem, że przez 5 lat codziennej jazdy nie było problemów z awariami, które unieruchamiały auto na dłuższy czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne. Kolejny raz ta sama śpiewka. Którego SVXa nie sprawdzimy to babol :rolleyes:

 

Samochód ma datę produkcji lipiec 1992 (dwa) :facepalm:

 

Czas dostawy części może czasami unieruchomić pojazd. Poza tym nie odniosłem wrażenia aby coś się działo więcej złego. Trzeba dbać o skrzynię i nie robić napraw u "szpesjalistów z xx-latami doświadczenia" bo to potem podwójnie kosztuje... pegi niestety się o tym przekonał, ale pewnie gdybym miał go dłużej - padłoby na mnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście - wszystko (prawie) można sprawdzić samodzielnie. Jeżeli jednak sprzedający nie przepisuje z dokumentu prawdziwych dat to rzuca złe światło na niego... i pozwala być podejrzliwym co do całego deal-u...

Trzeba zwyczajnie uważać i sprawdzić wszystko od podstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zła wola sprzedającego, tylko niewiedza.

 

Mam ten sam przypadek- w dowodzie rejestracyjnym mam pierwszą rejestracje i datę produkcji  jako 1996- lecz po vinie wychodzi inaczej.

 

Ja kupiłem go, bo mi się podobał.  

 

Z tego wychodzi ,że  nasze auta przez dość długi czas oczekiwały w salonie na nowego nabywce- czasami nawet 3 lata :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale to nie zła wola sprzedającego, tylko niewiedza.

Tego nie wiemy.

 

 

 

Mam ten sam przypadek- w dowodzie rejestracyjnym mam pierwszą rejestracje i datę produkcji jako 1996- lecz po vinie wychodzi inaczej.

Data produkcji to data produkcji. Data pierwszej rejestracji to data pierwszej rejestracji. Jeżeli ktoś (tutaj handlarz) nie widzi różnicy... to nie jest profesjonalistą (a tego można wymagać), albo... ściemnia ;)

Co do baz w urzędach to pegi może ci opowiedzieć jak rejestracja zielonego wyglądała. Ja mogę dodać, że w dowodzie rejestracji miałem wpisane SVX jako 5-osobowy podczas gdy homologacja była tylko na cztery osoby (pewnie dalej tak jest)...

 

 

 

Ja kupiłem go, bo mi się podobał.

Ja też się tym kierowałem :D

 

 

 

Z tego wychodzi ,że nasze auta przez dość długi czas oczekiwały w salonie na nowego nabywce- czasami nawet 3 lata :-)

To tak nie działa B) Nikt sobie nie pozwoli, aby na taką skalę samochody stały po trzy lata w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podesłali VIN: JF1CXWAL0EH002987

...

Sądząc po numerze VIN, mój SVX jest starszy o jakieś 200 egzemlarzy , ale data pierwszej rejestracji to koniec września 1992r.

 

A co do tego z Lublina to poproś o wstępne oględziny użytkownika adixi1 ( o ile już go nie oglądał :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może tego kosmitę ktoś zna?

http://www.gumtree.pl/c-ViewAdLargeImage?AdId=618031614&Keyword=praga-polnoc&ImageIndex=1

Chyba zachorowałem....na dobre

To się odchoruj, i zwróć uwagę, że na KAŻDYM (albo prawie każdym) zdjęciu - włącznie z tymi z wnętrza - jest inny samochód.

To jest prawdopodobnie ten, co stał zniewolony w warsztacie w Wawie, bo właściciela nie było stać, żeby za remont skrzyni zapłacić. Jest o nim gdzieś w tym wątku...

 

Tego z Lublina ZTCP adixi oglądał, auto chyba w niezłym stanie, właściciel powoli przestaje wierzyć, że sie sprzeda. Ale to niech Adrian potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To tak nie działa Nikt sobie nie pozwoli, aby na taką skalę samochody stały po trzy lata w salonie.

 

moj stal 4 lata, sa na to kwity. rok produkcji 1992r pierwsza rejestracja za granica 1996r. zachowal sie tez rachunek kupna przez pierwszego wlasciciela 


 

 

Data produkcji to data produkcji. Data pierwszej rejestracji to data pierwszej rejestracji. Jeżeli ktoś (tutaj handlarz) nie widzi różnicy... to nie jest profesjonalistą (a tego można wymagać), albo... ściemnia

 

ok ale pokaz mi np w dowodzie szwajcarskim date produkcji...

 

 

...nie ma! jest tylko data pierwszej rejestracji! 


Z tego co czytałem 1994 to rok modernizacji skrzyni stąd nadzieja na mniej z nią problemów Pytanie czy warto się tą sztuka interesować?

teoretycznie tak

 

ale w miedzy czasie bylo kilka akcji serwisowych dot skrzyni

 

moj jest z '92 (data produkcji) ale nr skrzyni jak roczniki 95.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ok ale pokaz mi np w dowodzie szwajcarskim date produkcji...     ...nie ma! jest tylko data pierwszej rejestracji! 

Ale w dokumentach auta na pewno jest, po VIN też można dojść i to dość łatwo, bo tych numerków aż tak dużo nie było wybitych  ;)

 

 

 

moj jest z '92 (data produkcji) ale nr skrzyni jak roczniki 95.... 

Może gwarancja zadziałała?  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ok ale pokaz mi np w dowodzie szwajcarskim date produkcji... ...nie ma! jest tylko data pierwszej rejestracji!

Ale w dokumentach auta na pewno jest, po VIN też można dojść i to dość łatwo, bo tych numerków aż tak dużo nie było wybitych ;)

moj jest z '92 (data produkcji) ale nr skrzyni jak roczniki 95....

Może gwarancja zadziałała? ;)
Mam komplet papierow szwajcarskich do auta. I tylko na rachunku zakupu przez pierwszego wlasciciela jest info o roku produkcji (1992) i przebiegu (117km) w dniu zakupu (1996). Musisz przyznac ze rachuneku nie mozna traktowac jako dokument i nie jest to normalnie zawsze i obligatoryjnie dolaczane do auta...

 

Mam znajomego w szwajcari i mowi ze to normalne u nich data 1. rejestracji = rok produkcji

 

Co do skrzyni to byla dwa razy grzebana przez aso raz akcja serwisowa (uszczelka i jakies zawory oraz dolozenie filtra zew. ) potem remont w 2005r przy ok. 100kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fliperze widzę, że rozkodowywałeś chłopakom Viny, może i mi mógłbyś rozkodować jf1cxwbl0eh003380 

bede wdzieczny ;)


I mam prośbę panowie posiadacze SVXów czy mógłby mi ktoś z was napisać jaki macie korek w chłodnicy? tzn jakie on ma oznaczenie odnośnie ciśnienia? 1.2 czy 1.3 Bara, a może więcej? Ja mam inną chłodnicę i inny korek, który mi za wcześnie puszcza płyn do zbiorniczka wyrównawczego. Mój ma niby 1.1Bara

Z góry dzięki ;)

Edytowane przez adixi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flipper, czyżbyś zmieniał Alcyone na Levorga? ;)

Na razie choruję... jak przyjadą i będzie mi dane pojeździć to zobaczymy czy będzie pogłębienie stanu czy odwyk... chociaż patrząc, że to "prawie STI" to pewnie cena też będzie "prawie osiągalna" dla mnie :blink:

 

 

 

moj stal 4 lata, sa na to kwity. rok produkcji 1992r pierwsza rejestracja za granica 1996r. zachowal sie tez rachunek kupna przez pierwszego wlasciciela

Ciekawy przypadek. Z ciekawości spytam tęższe głowy o ten przypadek (adixi1 - o twój też ;) ).

 

Generalnie - odnośnie roku produkcji. Jaki jest rok produkcji wie FHI (fabryka) i to jest jedyna prawda. Data sprzedaży (niezależnie od tego czy to data sprzedaży klientowi czy jako demo) implikuje uruchomienie gwarancji i po tym też można sprawdzić (+/-) kiedy faktycznie samochód został wprowadzony do obrotu (sprzedany). W przypadku produkcji 1992 i sprzedaży 1996 ciężko na to patrzeć... mógł nie zostać wprowadzony do gwarancji :)

 

Z ciekawości sprawdzę te dwa przypadki.... znaczy jeden adixi1, a drugi to był który bo już się pogubiłem... ten JF1CXWBL0EH004007?

 

 

jf1cxwbl0eh003380

Coś z tym numerem jest nie tak... na pewno dobrze to przepisałeś? B)

JF1CXWBL0EH003380?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, własnie tak myślałem, kiedyś w salonie Subaru też nie mogli tego Vinu znaleźć, napewno dobrze przepisałem mam taki zarówno w dowodzie jak i na samochodzie.


Ale właśnie ponoć w szukajkach nic nie wyskakuje ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...