Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, adixi1 napisał:

Z tego co dopytalem się kolegi który to naprawial to u niego podobna sytuacja była jak nie do końca prawidłowo działał siłownik (silniczek) zamka. Tzn nie zwierał do końca i cofał, wystarczyło go zdemontować, rozkręcić, wyczyścić i zaczęło wszystko działać prawidłowo.  Co do programowania pociągniec klamki jest to gdzieś opisane w manualu. Nie mam niestety do niego teraz dostępu. 

Dzięki. Jakbyś miał manualna to z chęcią skorzystam. Ja mam po niemiecku i tam raczej nic nie ma na ten temat. W angielskiej wersji też się nie doszukałem. Obecnie auto stoi w warsztacie na przeglądzie plus parę pierdół do zrobienia. Jak wróci to się tym zajmę.

 

Znalazłem http://www.subaru-svx.net/photos/user.php?oab_au|37061 

Ciekawa opcja

Edytowane przez alepka
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 29.05.2018 o 16:20, adixi1 napisał:

Z tego co dopytalem się kolegi który to naprawial to u niego podobna sytuacja była jak nie do końca prawidłowo działał siłownik (silniczek) zamka. Tzn nie zwierał do końca i cofał, wystarczyło go zdemontować, rozkręcić, wyczyścić i zaczęło wszystko działać prawidłowo.  Co do programowania pociągniec klamki jest to gdzieś opisane w manualu. Nie mam niestety do niego teraz dostępu. 

Niestety ale czyszczenie mechanizmu nie pomogło. Zresztą wszystko chodziło ładnie bez oporów. profilaktycznie wyczyściłem nasmarowałem i tyle. To chyba nie to. Natomiast zdziwiło mnie, że w momencie wyciągnięcia wtyczki (drzwi kierowcy otwarte, pasażera zamknięte), skobel w drzwiach pasażera szedł w dół i tak zostawał!. Drzwi były zamknięte. Podłączenie wtyczki - skobel w górę!Ki diabeł?

I jeszcze jedno pytanie. DO czego służy ustrojstwo na zdjęciach? Było w drzwiach.

IMG_20180606_214006.jpg

IMG_20180606_214022_HHT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2018 o 22:24, adixi1 napisał:

Jak samochód jest zamknięty i pociągniesz za klamkę powinno być "piiik". Jeżeli nie ma tego u Ciebie to znaczy że jest coś nie tak z modułem centralnego zamka. 

No nie ma "pik". Zapala się tylko lampka ta przy wkładce zamka. Słabo trochę....

Edytowane przez alepka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
29 minut temu, pegi napisał:

 

Brałem od gościa trochę części i przy okazji oglądałem tego SVX'a. Sporo pracy włożone, choć efekt faktycznie dość kontrowersyjny ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sprzedawanie SVX-a to trudna sprawa :-)

 

Jak na razie miałem dwóch oglądających, z czego jeden się deklarował że przyjedzie , jednak słuch po nim zaginął.

 

Zacząłem ogłaszać się w DE, zobaczymy jaki z tego będzie efekt.

 

Generalnie chciałbym już spróbować czegoś innego, może i jednoślad.

(Od kilku lat mam przerwę po tym jak przemierzałem nasze drogi prawie 190konną ZX 12 )

 

Tak też sobię myślę , że to opatrzność czuwa, bo byłem bliski zakupu Hayabusy, ale obiecałem sobie że najlepiej sprzedam auto.

 

 

Edytowane przez jbond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiezy temat:  ja sie pierwszy potknalem o to, ze nie ma. W sensie, zamowienie zostalo przyjete, 7 tyg czeka na inf, że nie ma i juz nie bedzie. Obdzwonilem najbardziej znane ASO w Wawie i kilka innych znanych ASO i Nie ASO, zeby potwierdzic , ze nie ma i nie bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę :

 

https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m4084.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xsvx.TRS0&_nkw=svx+gasket

 

i kup USA.

Przychodza po kilku dniach.

ostatnio kupiłem wielką chłodnice wody do Expressa.

Nie dość że tanio, bo 98 USD z przesyłką , to w ciągu 6 dni była na miejscu w Gdyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wejdź na stronę :

 

https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m4084.l1313.TR12.TRC2.A0.H0.Xsvx.TRS0&_nkw=svx+gasket

 

i kup USA.

Przychodza po kilku dniach.

ostatnio kupiłem wielką chłodnice wody do Expressa.

Nie dość że tanio, bo 98 USD z przesyłką , to w ciągu 6 dni była na miejscu w Gdyni.

 

 

 

Dzisiaj widziałem ponownie  tego bordowego  z uszkodzoną skrzynia.

Marnieje w oczach.

Wgnieciny błotnik, dodatkowe obtarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Model godny uwagi, ale czy ten konkretnie, to pewnie Koledzy z większym doświadczeniem się wypowiedzą? Ale ja nie w temacie tzn. nie do końca. Co to za wlew?

image.png.3924db03c51cbeeaf5796c4f5115dcb7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Guliwer napisał:

czy ten konkretnie, to pewnie Koledzy z większym doświadczeniem się wypowiedzą?

Po fotkach to można powiedzieć, że wygląda ładnie i wart uwagi ;)

 

41 minut temu, Guliwer napisał:

Co to za wlew?

Płynu do spryskiwacza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...