Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Ten temat przede mną - w czerwonym. W zielonym nie ruszam :)  Na hamulce można ponarzekać, bo są po prostu po subarowemu słabawe, a dodatkowo nie sądzę, żeby ktokolwiek w którymkolwiek aucie cokolwiek z nimi robił poza tarczami, klockami i ewentualnie regeneracją zacisków.  Dlatego pierwsze co będę próbował zrobić, to wrzucić przewody w oplocie, może dzięki temu ciśnienie nie będzie uciekać, bo przewody swoje lata mają i puchną przy depnięciu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mnie właśnie trochę martwi... czy z tą masą, SVX hamował będzie lepiej czy gorzej niż Impreza GC na małym dwutłoczku? :)

 

Z tyłu jest jednotłoczek czy dwutłoczek?

 

Z tym oplotem to ciekawy pomysł... czekam(y) na rezultaty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy dwutłoczek z tyłu by coś poprawił... :P

 

EDIT:

Panowie, w temacie tego łożyska - bo ponoć czeka mnie to w jednym z tylnych kół - ono z czegoś pasuje?

Znalazłem kilka:

http://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-220km,107-4023-4449-100579-0-201-wbk8008.html#montowane-w-autach

http://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-220km,107-4023-4449-100579-0-110-r18115.html#montowane-w-autach

http://www.iparts.pl/czesc/lozysko-kola,subaru,svx-cx-1992-09-1997-12,3-3-i-24v-4wd-cxw-220km,107-4023-4449-100579-0-257-4417010.html#montowane-w-autach

 

W niektórych wylistowane są też Imprezy... faktycznie pasuje? Które muszę wziąć...? :)

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie bierz żadnego. Te łożyska faktycznie cosi podejrzane są. Niby numer PA, a pasują do innych modeli. I może dlatego adixi je próbował do swojego, ale bez powodzenia. Jak tu będzie adixi, to Ci pewnie napisze swoje przeboje z tymi łożyskami. A ja spróbuję jeszcze u siebie zmierzyć, które powinny być. I spróbuję odnaleźć mój zakup u nich sprzed roku, bo wtedy wziąłem do czerwonego do prawego tyłu i  przodu i nie było kłopotu. 

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z mechanikami to tak czasem jest, że wyganiają SVX. W moim przypadku np po wymianie skrzyni, gdzie robota trwała poprzez pewne problemy ponad miesiąc usłyszałem: "Zapraszamy ponownie, z każdym innym samochodem, ale nie z SVX bo nie możemy już na niego patrzeć". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, mój Mechanik jest świetny, i naprawdę zdolny - jako mój znajomy tak tylko żartował (chyba ^^), sporo Subaru zresztą serwisuje... ale mam zamiar mu robotę maksymalnie ułatwiać, bo szukanie części faktycznie będzie problematycznie...

 

Chłopaki, a jak z przednimi tarczami? Ponoć pasują te z STI któregoś...?

 

Jakieś sensowne, cywilne Brembo mocno rujnuje budżet? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heble może i podejdą pytanie tylko co z ori felgami ;)

Nie nie... swap hamulców na zaciski Brembo (ani żadne inne) nie jest ponoć wykonalny, z tego, co czytałem, mi chodzi o tarcze tej marki :P Bo wydawało mi się, że ktoś z Was wspominał, że są identycznych wymiarów jak te z STI...?

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce kto?

 

http://olx.pl/oferta/subaru-svx-skrzynia-biegow-automat-CID5-ID6C6RH.html#35e2bc16ba

 

To skrzynia z auta, które kupiliśmy na części od gościa, co silnik do T3 wyciągnął i reszta auta mu niepotrzebna była. Dawaliśmy geniuszowi 4,5 tysiaka za auto ze skrzynią a bez silnika, to mu mało było. W końcu wytargaliśmy auto bez silnika i bez skrzyni za 2200, bo biznesiok uznał, że samą skrzynię za czwórkę sprzeda spokojnie. No to buja się z tym już kilka miesięcy i jak widać nawet za 2,5 nie ma kto tej skrzyni od niego wziąć. Poczekam aż do 1,5 tysiąca zejdzie i wezmę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi to jest skrzynia miskajr z forum. Tez startowal od 3,5.

Ja chyba jestem przemęczony i mam coś z oczami :facepalm:  ;)  Ta od tego, o którym pisałem też teraz była na olx za 2500, chyb się właśnie skończyło ogłoszenie. A sms-em proponuje mi już 2200 ... Chce kto?

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wisi już trzeci miesiąc taki ładniusi, czerwonusi, jeden z ostatniejszych, z niewielkiem przebiegiem, no i niedaleko:

http://www.mobile.de/pl/marka/subaru/model/svx/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:subaru,mdl:svx/pg:vipcar/196136708.html

Na początku był za 11.000, po miesiącu 10.000, teraz po kolejnym miesiącu już 9.000. Jak tak dalej będą opuszczać z ceny, to za pół roku go biorę  :biglol:


A tak na szybko i obrazowo, dlaczego SVX:

 

$_12.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...