Skocz do zawartości

SVX Alcyone


pegi

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten czas, kiedy w gronie Forumowych SVX-owców uchwaliliśmy i to jednogłośnie, że też chcemy mieć wątek ogólny poświęcony naszej subarowej miłości.

Może nie ma nas tylu, co posiadaczy innych modeli, a SVX-y na Forum można na palcach jednej ręki policzyć, ale jednak wciąż są tematy, które poruszamy i chcemy poruszyć, niekoniecznie tylko przez PW czy na telefon. Poza tym właśnie fakt, że jest nas i SVX-ów tak mało powoduje, że kumulacja wszystkich potencjalnych wątków w jednym wątku wyjdzie na dobre i nam (bo będziemy mieć wszystko w jednym miejscu) i The Forum, bo nie będziemy śmiecić gdzie indziej ;)

Jeśli zatem Moderatornia nie uzna inaczej, uważam wątek za otwarty :)

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za:-)

 

Udało mi się w tej chwili zreanimować skrzynię zalewając nowym olejem, oraz stabilizatorem oleju do skrzyni, który w tej chwili pozwala mi na normalne poruszanie.

 

Druga skrzynia- ta oryginalna, zostanie w najbliższym czasie rozebrana i zostaną wymienione tarcze, przekładki oraz wszystkie uszczelki oraz uszczelniacze ( komplet ok 1000 zł)


Tak przy okazji pochwalę się- jakiś czas temu byłem na spotkaniu w Gdyni- Svx na pierwszym planie :-)

 

http://trojmiasto.tv/Na-Swietojanskiej-tylko-motoklasyka-8639.html

Edytowane przez jbond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi, świetny pomysł. Mam nadzieję - jako przyszły właściciel SVX-a - zagościć tu na stałe.

A poniżej coś, co @jbonda może zainteresuje :) :

A to nie przypadkiem ten, którym się już jakiś czas temu jbond zainteresował i jeździ nim? Bo przynajmniej mnie tak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie przypadkiem ten, którym się już jakiś czas temu jbond zainteresował i jeździ nim? Bo przynajmniej mnie tak wygląda :)

:applause:

Edytowane przez kade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A to nie przypadkiem ten, którym się już jakiś czas temu jbond zainteresował i jeździ nim? Bo przynajmniej mnie tak wygląda :)

:applause:

 

:yahoo:

 

A w ogóle to witamy i zapraszamy do śledzenia i aktywnego udziału w wątku wszystkich. Nie ma dla mnie większej radochy niż kolejna osoba zarażona SVX-omanią :)

 

Tylko jedna prośba, nie bierzcie tak całkiem na serio naszych wpisów tu, jakie to wspaniałe i niewiarygodnie genialne auto, jak bardzo je uwielbiamy i czcimy i w związku z tym nie napalajcie się na te SVX tak bardzo, bo my wciąż chcemy tanio kupować kolejne egzemplarze i części do nich, więc jak się wszyscy rzucicie, to rynek oszaleje ;)  :biglol:

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Tylko jedna prośba, nie bierzcie tak całkiem na serio naszych wpisów tu, jakie to wspaniałe i niewiarygodnie genialne auto, jak bardzo je uwielbiamy i czcimy i w związku z tym nie napalajcie się na te SVX tak bardzo, bo my wciąż chcemy tanio kupować kolejne egzemplarze i części do nich, więc jak się wszyscy rzucicie, to rynek oszaleje ;)  :biglol:

 

 

Nie martw się, jak na razie rynku SVX'ów nie ma :P

A ceny poszczególnych części i tak są szalone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Tylko jedna prośba, nie bierzcie tak całkiem na serio naszych wpisów tu, jakie to wspaniałe i niewiarygodnie genialne auto, jak bardzo je uwielbiamy i czcimy i w związku z tym nie napalajcie się na te SVX tak bardzo, bo my wciąż chcemy tanio kupować kolejne egzemplarze i części do nich, więc jak się wszyscy rzucicie, to rynek oszaleje ;)  :biglol:

 

 

Nie martw się, jak na razie rynku SVX'ów nie ma :P

A ceny poszczególnych części i tak są szalone

 

Z czym tak właściwie jest kiepsko (oprócz szyb), co stanowiło by faktyczny problem? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pasku też już wiem, ale to zakup raz na parę lat... pompę wody da się gdzieś zdobyć...? Czy może z czegoś innego przypasować...?

 

O łożyskach też już rozmawialiśmy (do obejścia, plus np. pegi nie miał takich problemów :P Chyba coś zmieniali podczas produkcji...), a przeguby...

 

... przegubów niby na Alledrogo nie brakuje... nie pasują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@pegi, sprzedałbyś jednego  .

Nie. :P  ;) 

Chętniebym za to co jeszcze kupił ;)

 

 

 

Nie martw się, jak na razie rynku SVX'ów nie ma
 

No właśnie, Jedna, dwie osoby chętne więcej i już ceny pójdą w górę :biglol:

 

 

 

... przegubów niby na Alledrogo nie brakuje... nie pasują?

Z przegubami nie powinno być też większych problemów, ale one nie są dedykowane tylko do SVX,  a stosowane są też w Imprezie i Legacy. 

Generalnie zasada z numerami części jest taka, że literki PA w kodzie OEM-owym oznaczają część dedykowaną do SVX-a (i tu niestety rzadko kiedy występują zamienniki), zaś AA to część stosowana w więcej niż jednym modelu. 

Z reguły nie ma problemu, żeby kupić części w ASO, jednakże spory jest czas oczekiwania (przesyłka z Japonii) a o cenach lepiej nie mówić ... Złożyć SVX-a z części z ASO to pewnie miliona braknie :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie, Jedna, dwie osoby chętne więcej i już ceny pójdą w górę :biglol:

 

To dlatego wszystkie wykupujesz. ;)

 

To się nazywa przyjemne z pożytecznym ;)

W każdym bądź razie żonie mówię, że jak mnie co trafi, to żeby póki co nie sprzedawała, a później niech krzyczy kilka razy więcej niż jej powiedziałem, że te SVX-owe zabawy kosztowały :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@pegi, sprzedałbyś jednego  .

Nie. :P  ;)

Chętniebym za to co jeszcze kupił ;)

 

 

 

Nie martw się, jak na razie rynku SVX'ów nie ma
 

No właśnie, Jedna, dwie osoby chętne więcej i już ceny pójdą w górę :biglol:

 

 

 

... przegubów niby na Alledrogo nie brakuje... nie pasują?

Z przegubami nie powinno być też większych problemów, ale one nie są dedykowane tylko do SVX,  a stosowane są też w Imprezie i Legacy. 

Generalnie zasada z numerami części jest taka, że literki PA w kodzie OEM-owym oznaczają część dedykowaną do SVX-a (i tu niestety rzadko kiedy występują zamienniki), zaś AA to część stosowana w więcej niż jednym modelu. 

Z reguły nie ma problemu, żeby kupić części w ASO, jednakże spory jest czas oczekiwania (przesyłka z Japonii) a o cenach lepiej nie mówić ... Złożyć SVX-a z części z ASO to pewnie miliona braknie :rolleyes:

 

Pegi odnośnie przegubów mylisz się, przerabiałem ten temat i wiem co mówię, owszem katalogowo powinno pasować, ale niestety wszystkie przeguby dostępne u nas pasują od strony koła, a od strony półośki mają inny wieloklin(inną ilość zębów). Łożyska też niestety nie występują, a jeżeli występują to bardzo ciężko je namierzyć bo od dluższego czasu już szukam i znaleźć nie mogę. Problem jest jeszcze np z tylnymi tarczami, gdyż również nie występują u nas na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie nie części nie pasują do Twojego auta tylko Twoje auto nie pasuje do tych części :P  ;)

A na serio, to przegubów nie robiłem jeszcze, ale łożyska wymieniałem u siebie - i tylne i przednie i nie miałem kłopotów żadnych :) Parę innych rzeczy też robiłem (tak z grubsza, co pamiętam to ostatnich miesiącach tarcze przód, klocki przód i tył, filtry, sondy, popychacze,uszczelnienia silnika, skrzyni, alternator) i nic nie musiałem oddawać czy wymieniać. Przypadkowe, okazyjne zakupy, w szczególności różnych dziwnych zamienników, mogą jednak się skończyć niepowodzeniem. Ale to dotyczy nie tylko SVX, a każdego auta. Papier wszystko przyjmie i można wpisać co się chce. Kwestia rzetelnego producenta, katalogu i sprzedawcy.

A co do tarcz tylnych - PW. 

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pegi, świetny pomysł. Mam nadzieję - jako przyszły właściciel SVX-a - zagościć tu na stałe.

A poniżej coś, co @jbonda może zainteresuje :) :

Hej

 

Tak ,to mój samochód- jakiś czas temu też znalazłem to ogłoszenie  z tymi zdjęciami, w jakimś białostockim portalu, szukając chłodnicy do mojege Svx-a.

 

Mam "stały " kontakt z poprzednimi właścicielami- dzięki niemu nie musiałem wymieniac rozrządu- bo całkiem niedawo go zmieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to właśnie jest z hamulcami z tyłu? Serio trudnodostępne/drogie? Bo tak się zastanawiam... wiem, że przodu się nie da zamienić, ale tył ponoć jest całkiem "standardowo Subarowy" - może jakiś swap na coś mocniejszego, a zarazem popularniejszego? Np. STi? Ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...