Skocz do zawartości

Wycieczka 2015 na "Plejady" do Japonii, ojczyzny Subaraków


pchelek

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

czy mogę poprosić admina (@chojny?) o nadanie możliwości edycji autorowi pierwszego postu celem uproszczenia procedury odnajdywania czegokolwiek w wątku?

 

Możesz ale to nic nie da :( 

 

Napisz tu posta jak ma wyglądać a ja go przekopiuje do pierwszego i usunę ten niepotrzebny.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Ojciec Założyciel

Czy są już jakieś konkrety ( takie dość finalne ) dotyczące terminu oraz ilości osób ?

 

Ja właśnie się dowiedziałem, że w dniach 29/30.10 z pewnością będę w Tokio.

Tak więc czas aby ew. rozpocząć rozmowy / organizację ew. wizyty w fabryce.

Jako że - o ile pamiętam - Tokio miało być ostatnim etapem podróży ( planowana wizyta na Tokio Motor Show ), to pasowałby termin w okolicach 26-28.10 ( w dniach 29/30 w związku z "najazdem" importerów pracownicy FHI raczej będą mało dostępni ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cały plan jest w tym wątku. Musisz tylko go trochę "przekopać" ;)

 

Niestety ja muszę wpisać się z listy potencjalnych uczestników. W tym roku nie ogarnę tego zarówno czasowo jak i finansowo. :(

 

Ale jeśli idea wypali to może uda powtórzyć się ten wyjazd za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ojciec Założyciel

 

 

Ceny biletow beda zapewne w lutym, marcu, w kwietniu maju mozna rezerwowac

No właśnie - takie były plany. 

Nie zamierzam ponaglać, ale planowanie w JP jest zwyczajowo dość długie.

Jeżeli miałbym pomóc ( wizyta w fabryce, w centrali FHI inne ?), to byłby już najwyższy czas aby przejść do konkretów:

1. Kto jest odpowiedzialny za organizację / koordynację 

2. Lista uczestników  ( konkretna )

3. Dokładne terminy ( = rezerwacje lotów / noclegów ).

 

Ja na pewno muszę być w Tokio 29/30 .10.

 

Jeżeli ma  w czymś pomóc ( proszę pamiętać, że sam też bardzo często jestem w podróży !). to musiałbym mieć do końca sierpnie konkrety.   W dniach 16-18.09 mam spotkanie z FHI, więc w tym terminie można by wszystko "dopiąć".

Czas pomiędzy końcem sierpnia a w/w potrzebny do:

- zasygnalizowania FHI tematu + chęci omówienia szczegółów podczas spotkania ( wprowadzenie tematu na agendę );

- wyjaśnienie ew. wątpliwości;

 

Proszę pamiętać, że planowanie w Japonii jest nieco, powiedzmy, mniej "spontaniczne" niż u nas  :P

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja na pewno muszę być w Tokio 29/30 .10.

 

wtedy nam pasuje, jeśli lista jest jeszcze otwarta to proszę nas brać pod uwagę (2 osoby) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

wtedy nam pasuje, jeśli lista jest jeszcze otwarta to proszę nas brać pod uwagę (2 osoby)

To bardzo miłe, ale to nie ja ( SIP ) jest organizatorem  :)

Mogę tylko trochę pomóc w opisanej tematyce.

Listy ... jeszcze brak ... ( podobnie jak organizatora / koordynatora ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wtedy nam pasuje, jeśli lista jest jeszcze otwarta to proszę nas brać pod uwagę (2 osoby)

To bardzo miłe, ale to nie ja ( SIP ) jest organizatorem  :)

Mogę tylko trochę pomóc w opisanej tematyce.

Listy ... jeszcze brak ... ( podobnie jak organizatora / koordynatora ).

 

Pozdrowienia 

 

 

To zapytam inaczej, czy SIP nie mógłby zostać organizatorem takiego wyjazdu? Wyjazd miłośników marki do kraju gdzie to wszystko się zaczęło, zwiedzanie fabryki itd itp? Przecież macie duże doświadczenie, znacie Japonię a wizytę w fabryce i tak Wy uzgadniacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

To zapytam inaczej, czy SIP nie mógłby zostać organizatorem takiego wyjazdu?

Niestety nie. Podobnie jak w przypadku Subariad nie jesteśmy organizatorami.

Przyczyna jest prosta - nie mamy w tym doświadczenia i nie posiadamy takiej ilości pracowników, aby móc kogoś oddelegować, czy tez przynajmniej obciążyć dodatkowymi obowiązkami.

Jednocześnie przykład właśnie Subariady, ale także niektórych innych Forumowych wyjazdów ( np. SubaSail) dowodzi, że w ramach inicjatywy Forum jest to jak najbardziej możliwe ( taka też była idea tego wątku ).

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Przykro mi niestety że sporo czasu zmarnowaliśmy na pisanie i planowanie tutaj naszej wyprawy. 

Przepraszam również za brak mojej obecności i nie dopilnowanie organizacyjne.

Jak niektórzy wiedzą powiększyła mi się rodzina a sami z żoną nie wiedzieliśmy "że tak szybko to pójdzie":) 
Przepraszam również za zabrnie cennego czasu Dyrekcji na zainteresowanie się tematem który jak się okazało nie wypalił.

 

Jak wiadomo przy takich inicjatywach 60% ludzi przeważnie rezygnuje mając swoje powody bądź nie jest w stanie się zorganizować na dany termin.
Tutaj ewidentnie zawinił brak organizatora [czuje się winny] jak i brak zainteresowania ze strony zadeklarowanej grupy.

W tym momencie nie jesteśmy w stanie zorganizować już takiego wyjazdu z takimi atrakcjami jakie zaplanowaliśmy jak i wątpię by Dyrekcja była przychylna do poświęcenia swojego czasu na pomoc w organizacji, co chyba nikogo z zainteresowanych dziwić nie powinno.
Ja niestety przez najbliższy rok nie będę w stanie wjechać z grupą, ale chętnie podejmę się organizacji jak i pomocy w ułożeniu planu.

Proponuję dwa wyjścia:

1. Organizacja wyjazdu od dziś na jakiś konkretny nie bardzo odległy termin [3-4.Msc] 

2.Organizacja wyjazdu za rok na zbliżoną datę ale tu możemy mieć problem z trafieniem na Motor Show bo data organizacji targów zawsze może się zmienić.

Tutaj również obawiam się że za 8-9 miesięcy znów zabraknie zainteresowania i temat zostanie pogrzebany ..

 

Proszę osoby zainteresowane o "deklaracje" tak byśmy mogli ułożyć od nowa plan wyjazdu 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie 5-7 dni wystarczy bo i tak wam wyjdzie 10 kpln na osobę odwiedzając nikona canona tamiya model factory. Koszt samego metra to ok 50 pln dziennie dojazd do narity ok 130 pln. Do sti gallery tez jakieś 100 pln za dojazd. Spokojnie 300 dziennie plus hotel i bilet lotniczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć

 

We wrześniu lecę na tydzień z synem (17 lat) i kumplem na tydzień do Japonii - lądowanie w Tokio

Na dzień dzisiejszy plan wycieczki jeszcze nie ustalony. 

Chcemy z pewnością odwiedzić Hiroszimę i muzea pokazujące kulturę japońską.

Nie interesują mnie wystawy samochodowe itp. Być może zaliczymy muzeum Subaru w Tokio, ale nie będzie to priorytetem!

Planuję w najbliższych dniach kupić JR Pass, więc możemy trochę pojeździć po Japonii. :)

 

Jestem otwarty na Wasze sugestie.

 

PS.Zdaję sobie sprawę, że tydzień w Japonii to bardzo krótko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

We wrześniu lecę na tydzień z synem (17 lat) i kumplem na tydzień do Japonii - lądowanie w Tokio

Na dzień dzisiejszy plan wycieczki jeszcze nie ustalony. 

Chcemy z pewnością odwiedzić Hiroszimę i muzea pokazujące kulturę japońską.

Nie interesują mnie wystawy samochodowe itp. Być może zaliczymy muzeum Subaru w Tokio, ale nie będzie to priorytetem!

Planuję w najbliższych dniach kupić JR Pass, więc możemy trochę pojeździć po Japonii. :)

 

Jestem otwarty na Wasze sugestie.

 

PS.Zdaję sobie sprawę, że tydzień w Japonii to bardzo krótko

Z Tokio do Hiroszimy na raz to chyba za daleko, po drodze zatrzymalbym sie na dzien w Kioto albo Osace. Albo tu i tu.

Kup karte SUICA. Salatki w 7-11 sa niejednokrotnie swiezsze i smaczniejsze niz w wielu polskich restauracjach.

Przeczytaj "Sushi i cała reszta. Wszystkie smaki Japonii" - Michael Booth, jeszcze zdazysz.

Przespijcie sie co najmniej noc-dwie w ryokanie.

Jak cos mi sie przypomni to napisze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ryokan w tokio polecam, Osace, Kioto. Z Tokoi do Hiroschimy to ten najszybszy sinkansen jedzie chyba 3 godz. Ceny w spozywczakach wieczorem bardzo niskie. Suschi to za 10 zet polskich mozna bylo kupic - obnizka 60%. Muzea to masz wszedzie. Podaje ci link do Japonczyka co tam mieszka - doskonale mowi po polsku. Z tym ze nie wiem czy akurat tam bedzie bo czesto do Polski przyjezdza. Ale mam jeszcze dwa inne kontakty.

 

Kazuki - https://www.facebook.com/tsuruokazuki

Yuta - https://www.facebook.com/yuta.toyoki

 

w obydwu przypadkach powolaj sie na mnie Jerzy Plonski - choc Yuta to mnie slabo zna


jeszcze kontakt do Japonki gdzies mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge ci podpowiedziec gdzie spalem:

Tokio:
* Chisun Inn Kamata - blisko lotniska (Haneda) i niezbyt daleko do 'centrum' Tokio. 
https://www.booking.com/hotel/jp/chisun-inn-kamata.en-gb.html?aid=304142;label=postbooking_confemail;sid=72bfbe8b97618522dc6c88cb74202de6;dcid=4;dist=0&sb_price_type=total&type=total&
Szalu nie ma, po prostu sypialnia. Nie ma posilkow! Ale niedaleko ulica pelna restauracji.
* Ryokan Sawanoya http://www.sawanoya.com/
Polecam! Nie jest to jakis mocny hard-core (sniadania europejskie, nie jadlem) maja fajna laznie, balie 1 lub 2-osobowe. Jako ciekawostke powiem ze niedaleko, po drodze do parku Ueno, na rogu, jest fajny bar gdzie lokalsi rzeczywiscie zachodza na sniadania i mozna sprobowac ichnich specjalow - nie napalalbym sie na fermentowane ziarna soi - reszta w porzadku ;) 
Yoshinoya Nezu https://www.google.be/maps/place/Yoshinoya+Nezu/@35.7183192,139.7648343,19.25z/data=!4m5!3m4!1s0x0:0xce7843a973cb8bc5!8m2!3d35.7180948!4d139.7652213

 

Osaka:

'Hotel Claiton Shin-Osaka'

https://www.booking.com/hotel/jp/claiton-shin-osaka.en-gb.html?aid=304142;label=postbooking_modemail;sid=72bfbe8b97618522dc6c88cb74202de6;dcid=4;dist=0&sb_price_type=total&type=total

Poprawny, w Osace bylismy tylko na nocleg i krotki spacer, w sumie to nic stamtad nie pamietam.

 

W Kioto spalismy w jakims hostelu z airbnb nie polecam. Pamietam ze ciezko bylo znalezc jakis fajny hotel, za pozno szukalismy. Ale miasto swietne, czuc ze inne niz Tokio. Moze mi sie wydaje, ale wyczuwalem nieco inny akcent, zwlaszcza genialni sa kierowcy autobusow zaciagajacy na przystankach cos po japonsku co brzmi jak 'Wyyyysiaaaaaaadka.' No i musisz zobaczyc Fushimi Inari-taisha, obowiazkowo.

 

Hiroshima: 

Mitsui Garden Hotel Hiroshima

https://www.booking.com/hotel/jp/mitsui-garden-hiroshima.en-gb.html?aid=356988;label=postbooking_confemail;sid=72bfbe8b97618522dc6c88cb74202de6;dcid=4;dist=0&sb_price_type=total&type=total&

Polecam! Najlepszy nocleg na naszej trasie, bierz wysoki pokoj z widokiem na zatoke!

 

Spalismy jeszcze w Kamakurze, ale to tez airbnb, zalezy jak sie trafi, teraz nie widze tego noclegu 'Ocean View House in Kamakura' (Yukie Mori).

 

Z luznych uwag:

Lody o smaku zielonej herbaty. Ciastka o smaku zielonej herbaty. Wszystko o smaku zielonej herbaty. Matcha rulez!

Do piwa - chrupki avocadooza http://www.napajapan.com/Content/Photos/2015/498/20150318P_0004.jpg

Jedz ramen. W kazdym miejscu gdzie pojdziesz, ramen inny i o innym smaku. Jedz ramen! Nie masz pojecia jak tesknie za porzadnym ramenem. 

W Tokio jest (byl?) genialny targ rybny, chyba juz go niestety przeniesli w nowe miejsce - do sprawdzenia, znajdziesz informacje o tym w kazdym przewodniku.

A konczac temat jedzenia, to po powrocie z Japonii do Europy stracisz przyjemnosc z jedzenia sushi i innych japonskich potraw. Nie ma sensu...

Do tego salonu z samochodami STI (Mitaka) kawalek sie jedzie, trzeba troche czasu na wycieczke zarezerwowac. Nie pamietam ktory pociag, a pozniej z dworca autobus, ale nie bylo to jakos specjalnie skomplikowane.

Wspominalem zebys jadl ramen? Mozesz trafic na taki bar gdzie przy wejsciu stoi automat w ktorym sie placi i wybiera posilek troche loteria ;), ale czasami obrazki pomagaja. W innym wypadku, jesli jestes obslugiwany, to pamietaj ze nie dostaniesz rachunku do stolika - placi sie przy wyjsciu, w drzwiach.

Majac JRPass mozesz robic darmowe rezerwacje - rob! W innym wypadku musisz byc na peronie wczesniej i stac w kolejce do wagonow (o ile dobrze pamietam pierwsze 3 sa bez rezerwacji, moge sie mylic) i nie jest pewne ze dostaniesz miejsce, moze bedziesz stal w korytarzu.

Polecam choc raz przejechac sie metrem i genialna Yamanote line o 7 rano. Z podobnych doswiadczen to pojdz na kwadrans zagrac do salonu Pachinko - tez ciekawe doswiadczenie, pelne odmozdzanie - nic nie mozna wygrac, tylko przegrac, za to halas i szum powoduja ze traci sie poczucie czasu i odcina od rzeczywistosci.

No i kartke wyslij ;)

Jakbyc cos jeszcze chcial, to PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...