Skocz do zawartości

Szkolenie SJS, ktoś był?


Lookash

Rekomendowane odpowiedzi

Ja byłem na klockach które nie były już w super kondycji ale wiedziałem że pójdą na śmietnik bo zaraz miałem przegląd i chciałem je po prostu "dokończyć". Co ciekawe nie dawały jakiś oznak dźwiękowych że jest ich koniec ale słabiej hamował i nawet instruktorzy zauważyli słabsze hamowanie od innych XT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

. Mam trochę filmików z przejazdów, jak ktoś byłoby zainteresowany jak po Kielcach jeździ się pontonem, to wrzucę :)

 

Chętnie pokookam..wrzuć proszę :)

 

 

Ja również - przyłączam się do prośby.

 

Co do moich klocków hamulcowych - zrobiłem super manewr i zadzwoniłem do ASO, które zajmowało się autem od nowości i okazuje się, że klocki były wymieniane jednak całkiem niedawno bo przy 101 800km (obecny przebieg to 130 000km). Była to pierwsza wymiana :) - niezły wynik.

Wniosek z tego taki, że auto na szkolenie jest gotowe.

Edytowane przez lukaswoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na szkolenie XT zapisani z małżonką - 10 grudnia 2016, Tor Kielce

:yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Kurcze, 500 kliometrów w jedną stronę ale  - wiem że warto :)

Zajefajnie!!!! :) To widzimy się na miejscu :) My przyjedziemy XV. Połówka się szkoli a ja będę tejkować pikczersy "idioten proof camerą".

I "

 

na przeciwko toru jest całkiem fajny hotel z niezłą kuchnią "Stodółka". Byłem kilka razy - polecam!
" to prawda :)  Edytowane przez obcy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łódź nie będzie bliżej?

Łódź jest zdecydowanie bliżej, jednak nie ma tylu terminów. Dodatkowo nas interesuje zdecydowanie weekend, a terminy najczęściej to środek tygodnia.

To widzimy się na miejscu :)

Fajnie :) My z żoną ćwiczymy razem :D

@mechanik, na przeciwko toru jest całkiem fajny hotel z niezłą kuchnią "Stodółka"

Dziękuję, ja jednak zarezerwowałem nocleg w motelu na torze. Raczej nie będę zmieniał rezerwacji. Miałem na względzie aby było możliwie najbliżej toru, bo i tak trochę przejedziemy kilometrów, dodatkowo w tej okolicy to w sumie oboje po raz pierwszy :huh::) Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie. My też wpadniemy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

wiem :) z udziałem Wojtka Chuchały, chętnie bym został niestety budżet nie pozwala :( wacha, nocleg, jedzenie, wpisowe- wyjdzie z dodatkowe 1000zł 

 

PS. mam nadzieje, że piątek 13tego nie będzie pechowym  :rolleyes:

Edytowane przez KOZIOLWARSZAWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
3 godziny temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Czy ktoś się wybiera 30.08 na II stopień?

Ogólnie planujemy z żoną się wybrać na drugi stopień, jednak sierpień i początek września odpadają.

@Czarne_Koronkowe czy z Foresterem XT na drugi stopień można się zwyczajnie zapisać, czy będą sie startali utworzyć grupę jedynie z tych aut? Chodzi mi o to, że jak w grupie będą tylko WRXSTI to przypuszczam nie wszystkie ćwiczenia będą wykonalne - obecny XT nie ma wyłączalnego systemu stabilizacji toru jazdy.

Dzwoniłeś do SJS?

Na pierwszym stopniu oczywiście byliśmy i było mega i bardzo sympatycznie. Prawie zabrakło nam paliwa na torze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mechanik napisał:

Ogólnie planujemy z żoną się wybrać na drugi stopień, jednak sierpień i początek września odpadają.

@Czarne_Koronkowe czy z Foresterem XT na drugi stopień można się zwyczajnie zapisać, czy będą sie startali utworzyć grupę jedynie z tych aut? Chodzi mi o to, że jak w grupie będą tylko WRXSTI to przypuszczam nie wszystkie ćwiczenia będą wykonalne - obecny XT nie ma wyłączalnego systemu stabilizacji toru jazdy.

Dzwoniłeś do SJS?

Na pierwszym stopniu oczywiście byliśmy i było mega i bardzo sympatycznie. Prawie zabrakło nam paliwa na torze :D

Musisz mocniej korek dokręcać :P na stronie SJS jest info, ze na drugi stopień nie zalecają SUVow. Ja lecę tym razem GTI ;) mailowalem, blyskawicznie odpisujaodpisują 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Czarne_Koronkowe napisał:

Musisz mocniej korek dokręcać :P na stronie SJS jest info, ze na drugi stopień nie zalecają SUVow. Ja lecę tym razem GTI ;) mailowalem, blyskawicznie odpisujaodpisują 

Dlatego myślę, że albo umówię się na szkolenie indywidualne, albo uda się zebrać ekipę z the Forum z XT aby ćwiczenia można było skorygować dostosować do aut. Ktoś z Forum zresztą był na drugim stopniu XT kiem i śmigał razem z WRX/STI ale Forek drugiej generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga trochę nie kumam idei wyłączania kontroli trakcji na takim szkoleniu. Jeśli ma ono poprawić nasze bezpieczeństwo / umiejętności to moim zdaniem powinno się odbywać w "warunkach drogowych" czyli z włączona kontrola, bo chyba nikt normalny nie wyłącza kontroli w czasie deszczu. To szkolenie przecież jest nastawione na wyćwiczenie reakcji obronnych na drodze. Ok, jeśli chcesz poszaleć na torze to Ok, ale to chyba nie tego rodzaju szkolenie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mechanik napisał:

Dlatego myślę, że albo umówię się na szkolenie indywidualne, albo uda się zebrać ekipę z the Forum z XT aby ćwiczenia można było skorygować dostosować do aut. Ktoś z Forum zresztą był na drugim stopniu XT kiem i śmigał razem z WRX/STI ale Forek drugiej generacji.

 

Ja byłem na IIst. właśnie 2 gen. A później na szkoleniu dwudniowym z MTS tzw II+. Nie wiem jak nowe Forestery, ale stary 2,5XT dawał radę ;-). Wprawdzie na II+ wlokłem się na końcu, ale nikomu nie wadziłem, dużo się nauczyłem i bardzo mi się podobało :-). Na pewno pojadę znowu :-)

 

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Swoją droga trochę nie kumam idei wyłączania kontroli trakcji na takim szkoleniu. Jeśli ma ono poprawić nasze bezpieczeństwo / umiejętności to moim zdaniem powinno się odbywać w "warunkach drogowych" czyli z włączona kontrola, bo chyba nikt normalny nie wyłącza kontroli w czasie deszczu. To szkolenie przecież jest nastawione na wyćwiczenie reakcji obronnych na drodze. Ok, jeśli chcesz poszaleć na torze to Ok, ale to chyba nie tego rodzaju szkolenie.

 

Pamiętam, że instruktorzy SJS na I i II st. mówili dokładnie jak TY i przestrzegali przed wyłączaniem kontroli trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...