Skocz do zawartości

Szkolenie SJS, ktoś był?


Lookash

Rekomendowane odpowiedzi

A to mnie zmartwiliscie w takim razie :( swoją droga szkoda ze program nie jest przygotowany "na nasze samochody". Pierwszy stopień super, ale teraz chciałbym cos więcej. Auto mam jakie mam, wiec chciałbym zeby pokazali jak sie zachować w trudniejszych sytuacjach. Ciekawym dla mnie był na pierwszym stopniu "test łosia" na mokrym. Auto zdecydowanie szybciej wracało na tor jazdy przy szybkim wyprostowaniu kół - nie ma co kontrować przesadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedyna opcja to wypożyczenie samochodu z sjs. Tylko na ile to ma sens....

Jest jeszcze opcja drugiego auta w domu z możliwością wyłączenia lub brakiem systemów kontroli trakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJS to generalnie ryzkowna sprawa. Ja zaczynałem z dwoma dupowozami a skończyłem z zaklatkowanym pojeżdżawkowozem, lawetą i zastawionym samochodami podjazdem :P

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez matros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem zdezorientowany. Żonka moja miała 1 stopień Forkiem XT w lutym tego roku. Mówiłem jej, że na 2 stopień Forkiem nie może się zapisać, bo odradzają. Na co ona po szkoleniu mówi, że sam instruktor zasugerował jej 2 stopień w Forku. :huh:

Komu wierzyć? Czy wyrocznią będzie Pani od zapisów czy instruktor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jestem zdezorientowany. Żonka moja miała 1 stopień Forkiem XT w lutym tego roku. Mówiłem jej, że na 2 stopień Forkiem nie może się zapisać, bo odradzają. Na co ona po szkoleniu mówi, że sam instruktor zasugerował jej 2 stopień w Forku. :huh:

Komu wierzyć? Czy wyrocznią będzie Pani od zapisów czy instruktor?

Ale nowym XT?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to ja jestem zdezorientowany. Żonka moja miała 1 stopień Forkiem XT w lutym tego roku. Mówiłem jej, że na 2 stopień Forkiem nie może się zapisać, bo odradzają. Na co ona po szkoleniu mówi, że sam instruktor zasugerował jej 2 stopień w Forku. :huh:

Komu wierzyć? Czy wyrocznią będzie Pani od zapisów czy instruktor?

Ale nowym XT?

 

Nie, poprzednikiem. W nim niby można wyłączyć kontrolą trakcji, chociaż nawet wyłączona odzywa się w pewnych warunkach.

 

 

 

Cybel jechał Foresterem SuperOES więc i 2 stopień szkolenia się da ;)

A to nie wiedziałem. Nie może już chłopak wytrzymać bez GTka? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem niedawno na II stopniu forkiem SH 2.0 N/A - i wcale nie czułem się jakoś strasznie wykluczony :P.

Także nie obawiałbym się, że się forek przekoziołkuje; a że bokiem się nie da - trudno - wiele innych ćwiczeń można robić.

Wydaje się, że na stronie SUVów nie zalecają, ale forki lubią i z chęcią przyjmą :P.

 

pozdrawiam,

Marcin

Edytowane przez zorba128
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a że bokiem się nie da - trudno

 

Ale czemu bokiem "się nie da"? Nie pozwalają? Pytam bo jak byłem kiedyś na SJS Forkiem S-Turbo (pierwsza generacja) to śmigałem bokami aż miło, również test łosia robiłem równo ze wszystkimi innymi autami i z żadnego ćwiczenia mnie nie wykluczali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a że bokiem się nie da - trudno

Ale czemu bokiem "się nie da"? Nie pozwalają? Pytam bo jak byłem kiedyś na SJS Forkiem S-Turbo (pierwsza generacja) to śmigałem bokami aż miło, również test łosia robiłem równo ze wszystkimi innymi autami i z żadnego ćwiczenia mnie nie wykluczali...

Bo tymi produkowanymi do 2007 się da
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środę jadę na II stopień XTkiem SG... nic nie mówili, że nie można, więc chyba  można. Zdam relację.

Z 'własnego' doświadczenia, to myślę, że nowym XTkiem też by się dało (na zlocie w Kielcach aut 4x4 (2 lata temu jakoś przed Bożym Narodzeniem) były 2 Forki SG i jeden nowy XT, i nowy XTek zlał nam tyłki (ale tylko trochę) w przejazdach na czas, więc na pewno można się dobrze bawić i nie dachować ani nie wypaść przez okno. Nie wiem czy da radę bokiem jechać (SG się da). 
Może ktoś z zacnego towarzystwa też się wybiera na 3 sierpnia? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylam na II stopniu Forkiem w dieslu, ktorym tez przejechalam dwa razy trase szosowa na Plejadach i uwazam, ze jak najbardziej sie da :) I warto! Udalo mi sie Forczestera na trzech kolach postawic na ostatnim zakrecie przed meta ;) Ale tylko dlatego, ze instruktorzy podpuszczali, ze sie nie da ;) Na II stopniu mozna sie duzo nauczyc, Forkiem tez.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem niedawno na II stopniu forkiem SH 2.0 N/A - i wcale nie czułem się jakoś strasznie wykluczony :P.

Także nie obawiałbym się, że się forek przekoziołkuje; a że bokiem się nie da - trudno - wiele innych ćwiczeń można robić.

Wydaje się, że na stronie SUVów nie zalecają, ale forki lubią i z chęcią przyjmą :P.

 

pozdrawiam,

Marcin

 

Ja bylam na II stopniu Forkiem w dieslu, ktorym tez przejechalam dwa razy trase szosowa na Plejadach i uwazam, ze jak najbardziej sie da :) I warto! Udalo mi sie Forczestera na trzech kolach postawic na ostatnim zakrecie przed meta ;) Ale tylko dlatego, ze instruktorzy podpuszczali, ze sie nie da ;) Na II stopniu mozna sie duzo nauczyc, Forkiem tez.

 

Czyli wątpliwości rozwiane i Olusia pojedzie na 2gi stopień. Dzięki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na drugim stopniu, super zabawa i ani trochę nie czyłem się wykluczony :) Ba, nawet czułem się lepiej, bo z racji braków jakichkolwiek systemów kontroli w Forku, mogłem sobi do woli testować możliwości auta. Zakres aut biorących udział: Honda Civic (ufo), Skoda Octavia rs, bwm m3, Mercedes a45 amg, audi a4 allroad i mój Forek. Każdy zaliczył jazdę bokiem. Najmniej zabaw było w audi, bo nie dało sie wszystkich kagańców wyłączyć. Polecam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, a który byłeś w jeździe na czas? Jedynie trzeba w Forku na 2 stopniu nie przesadzać by auta nie wywrócić

 

Hmm, w żadnym ćwiczeniu nie mierzyli nam czasu... na którym coś takiego robią? Na jeździe po małej pętli pod koniec?

Mieliśmy trochę niesforną grupę, więc może dlatego odpuścili żeby ofiar nie było :)

 

Edit:

Ale faktycznie, byłoby ciekawie zobaczyć gdzie w takim 'garażu' plasowałby się Forek. Jedyne zbliżone auta to chyba A4 allroad (podobno zrobione na 270 KM) i Octavia (podobno 240KM), ale to ośka. Trudno cokolwiek po tym evencie wnioskować, bo nikt się z nikim nie ścigał, a odstępy w jeździe po torze wewnętrznym były umowne. Mam trochę filmików z przejazdów, jak ktoś byłoby zainteresowany jak po Kielcach jeździ się pontonem, to wrzucę :) 

Edytowane przez marhof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witanko :)

 

Zapisałem się na SJS - 1. stopień na torze w Kielcach na 9. września.

 

Jadę swoim autkiem (Forester SJ, 2.0 N/A, CVT)

 

Mam może głupie pytanie ale zastanawiam się czy powinienem wymienić klocki hamulcowe przed szkoleniem.

 

Wiem że już się "kończą" bo dawno nie zmieniane  i miałem wymieniać przed wakacjami ale przebujałem jeszcze 3700km no i jestem niby gotowy cały czas na wymianę (zakupiłem Ferodo FDB1639) ale z drugiej strony - auto nadal hamuje i nie ma żadnych "akustycznych" wskazań że to już czas.

 

Co myślicie?

 

Czy ktoś z forumowiczów może będzie również obecny na tym szkoleniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...