Jump to content

Szkolenie SJS, ktoś był?

Recommended Posts

Witam 

Zamierzam zapisać się na przysługujące szkolenie SJS do Forka XT. Zastanawiam się czy ktoś już był na tym i jakie są wrażenia. Trochę mam daleko do ośrodka i jakby nie patrzeć dwa dni w sumie muszę poświęcić z dojazdem, chciałbym wiedzieć czy warto. Trochę mnie odstrasza fakt że szkolenie odbywa się na samochodzie klienta. Z jednej strony dobrze bo poznajemy samochód a z drugiej trochę mi szkoda ćwiczyć awaryjne hamowanie czy jazdę zygzakiem na swoich oponach. Jakbyście mogli podzielić się swoimi doświadczeniami będę wdzięczny 

• Replies 401
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Taka sytuacja Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Byłem dziś na I stopniu na torze Kielce. Bardzo fajne. Zupełnie zmienia to spojrzenie na własne umiejętności a raczej ich brak  

Szkolenie 1go stopnia 1:1 zaliczone. I tak sobie myślę, że właśnie system 1:1 jest tą jedyną opcją, z której powinno się korzystać. U mnie wyglądało to tak, że praktycznie od 10tej do 15tej (z może pó

Posted Images

Wiele osób było i większość zadowolonych. Jedź koniecznie. Za autem Ci się nic złego nie stanie, z oponami też nie. To nie impreza rajdowa czy ekstremalny  off-road ;)

Potem polecam zapisać się na II stopień.

Ja byłem na szkoleniu SJS moim Ssangyongiem (moja firma zafundowała pracownikom) - szkolenie było bardzo fachowe, nastawione na bezpieczeństwo, a nie katowanie auta. Jutro jadę ponownie, tym razem Foresterem i z żoną. Zakładam, że teraz będą inne warunki (było biało) i inny samochód (była cielna krowa) :)

Edited by Alfik

Na pierwszym stopniu nie musisz wogole obawiać się o opony, a jazda swoim autem ma sens, bo poznajesz jego granice. Zdecydowanie warto pojechać. W tym roku byłem na 1 i 2, a jak szczęście dopisze to chciałbym jeszcze raz wyskoczyć na II stopień w tym roku.

Sent with Tapatalk

Zdecydowanie warto poświęcić czas i pojechać do Miedzianej Góry. O samochód nie ma co się obawiać - jest duża szansa, że przy hamowaniu awaryjnym nie piskną Ci nawet opony. A jeśli nawet, to do jakiegoś większego zużycia jeszcze bardzo daleko. Jeśli nie miałeś wcześniej doświadczeń z jakąkolwiek szkołą jazdy to na pewno wyjedziesz z takiego szkolenia lepszym, bardziej świadomym kierowcą i jest duża szansa, że będziesz tam wracać.

Szczerze polecam szkolenie. Zwłaszcza, że jest zawarte w cenie auta.  :)

Można poznać własny samochód w sytuacjach awaryjnych, zobaczyć jak działa kontrola trakcji, jak zachowuje się przyhamowaniu itd. Próby są wykonywane przy stosunkowo małych prędkościach, więc o opony bym się nie martwił.  Profesjonalni instruktorzy pokażą też błędy, które popełniamy, a o których nie zdajemy sobie sprawy (jak choćby taki "banał" jak pozycja za kierownicą). 

A. I w cenie jest jeszcze schabowy. :)

Ja byłem swoim Forkiem i było super, bardzo polecam. Opony nie dostają mocno, bo Tor Kielce jest dość śliski i nie niszczy opon tak mocno, co więcej najbardziej opony dostają na końcowych przejazdach juz po głównej części szkolenia, wystarczy, że w tej części będziesz oszczędzał auto :) Ja wybieram się na 2 poziom w październiku/listopadzie, też będę jechał z trójmiasta :)

Ja swoim tez byłem.... Super sprawa. Jak auto masz sprawne technicznie to nic się nie stanie. Jeśli się co urwie to lepiej tam niż w normalnym ruchu :) U mnie zimówki zjadło półgodzinne: "Czego się nauczyłeś podczas kursu  - pokazać proszę" :). Na pierwszym stopniu jak kto się przykłada to opony będą piskały

Byłem wieki czasu temu i to był w owych czasach szok...  ;)

A teraz się wybieram od dwóch lat na RWD, bo SJS to naprawdę świetna szkoła a chłopaki wiedzą jak się dobrze bawiąc przekazać bardzo dużo.  :)

Byłem i polecam

To co  zakładać temat z zapisami na 2 stopień ? :)

Kowal jeśli się podejmiesz jak ostatnio, to jestem pierwszy na liście :) W sumie rok minął niemal

Dzisiaj byłem. I było super. Żona też zachwycona. Była mała część offroadowa, tu forek mnie mocno zaskoczył na plus, choć niestety zderzak sie wypiął. Szkolenie na torze pokazuje jednocześnie jak dobrze jedzie Forester i ile mi jeszcze brakuje. Buduje respekt wobec jazdy. Polecam.

Szczerze polecam SJS :) Chłopaki wiedzą jak nauczyć. Miałam to szczescie być na szkoleniu w grupie 5 osobowej wiec tym bardziej rewelacja.

Tez mi się taka grupa trafiła na pierwszym stopniu i bardzo się cieszylem :) na drugim tez nie było źle, bo 6 aut

Sent with Tapatalk

byliśmy (ja i moja lepsza połowa :) łącznie kilka razy, tj. szkolenie I i II stopnia, potem dla posiadaczy Subaru Boxer Dissel - kiedyś takie było, nie wiem czy jeszcze jest - bo chodziło o teorię, że ludziki nie potrafią używać prawidłowo sprzęgła :( - to mnie trochę zniesmaczyło, bo SIP uznał, że nie potrafimy jeździć naszymi autami i to było żenujące, ale dla SJS przyznaję 6 w polskiej skali ocen szkolnych

Też się wybieram, dostałem kupon na szkolenie jako prezent pod choinkę. 

Czasowo to pewno koniec października/początek listopada, czekam na informacje o terminach szkoleń.

A był ktoś może forkiem SG? Bo myślę by się wybrać (zawsze coś wypada), ale nie wiem czy forek tam się nada na 1 stopień ?? Co sądzicie ?

Na pierwszy stopień każdy się nada, na drugi zresztą też. Wal śmiało :)

Sent with Tapatalk

Krzychu91 jedz i pamiętaj, że nie potrzebujesz slicków, nowych opon, stabilizatorów, antyliftów, twardych zawiasów, nowych tarcz, hamulców, bo na pierwszym stopniu nie jest testowany samochód tylko... Kierowca! On ma się nauczyć bezpiecznie jeździć ;)