Jump to content

opony zimowe forester

skorpionab

Recommended Posts

Mam pytanko zbliża się zima i trzeba w moim nowym forysiu zmienić oponki jest mi ktoś wstanie podpowiedzieć jaki wybrać (ciekawi mnie też czy jest różnica w stosowaniu opony do samochodu 4x4 czy osobówki zakładając że w większości poruszam się po asfalcie) . uważam że topik powinien być ciekawy bo nigdzie nie ma informacji na ten temat z góry dziękuje za odzew . a jesze jedno foryś 2 l

zastosuj osobówki, ale w rozmiarze 215/60r16 ( jeżeli takie masz ) wilekiego wyboru nie ma. Jak bedziesz zainteresowany daj znać cos się wybierze w dobrej cenie

Polecam zimówki Nokian WR. Naprawde super opony za rozsądne pieniądze. Jestem z nich naprawdę zadowolony.

Krótki opis:

"Opona przeznaczona do samochodów osobowych, oraz typu SUV (Sport Utility Vehicles). Innowacyjna technologia konstrukcji sipingów w kierunkowym bieżniku stosowana wcześniej w autach osobowych i ciężarowych wpłynęła na polepszenie przyczepności w zimowych warunkach. Stopniowe ścieranie się bieżnika powoduje otwieranie się rowków przez co gwarantuje zwiększone bezpieczeństwo na oblodzonej nawierzchni. Stworzona z myślą o specyficznych warunkach drogowych Europy Centralnej"

Polecam Goodyear Wrangle Ultra Grip, to są po prostu świetne zimówki do Forestera, też mi polecił je jeden z forumowiczów i naprzwdę sie sprawdziły, są po prostu jedwabiście dobre w głębokim śniegu, na lodzie i na mokrym, a i na suchym nie odstają, uniwersalna zimówka do 4x4. Na śniegu i cięższych warunkach są znacznie lepsze niż opony do osobówki - mam porównanie do Goodyerów UG7 choć i te niczego sobie.

Ja miałem Goodyear Ultra Grip 7 u siebie i były ekstra, poza jedną przypadłoscią :)

Jako że jest to opona kierunkowa trakcja do przodu była super, nie zlicze natomiast

ile razy zakopałem sie na parkingach próbując wycofac :P

Ale ja mam FWD więc wiadomo miałem prawo się zakopac, w AWD nie powinno byc

tego problemu. Czy to AWD czy FWD tak czy siak wydaje mi się ze opony kierunkowe

będą miały gorszą przyczepnośc podczas cofania, myślę że warto to wziąc pod uwagę.

Brat używał Nokianów w Legacu - nie pamiętam jaki model.

Pierwszego roku był bardzo zadowolony (Nokiany, z racji kraju pochodzenia, raczej powinny być dobrymi zimówkami), ale drugiego kłął jak szewc - zaczęły strasznie hałasować, i nie dało się ich wyważyć (czy też "gubiły" wyważenie).

Poza tym, Nokiany to opony w Polsce raczej mało popularne.

Jeśli więc w połowie sezonu (albo, co gorsza, następnej zimy) konkretnie rozwalisz oponę (tak, że trzeba będzie ją wymienić) to może być problem ze znalezieniem tego właśnie modelu (przy AWD powinieneś mieć na każdym kole takie same).

Do tego, rozmiar (oryginalny) do Forestera (NA) to 205/70 R15 - modele w takim rozmiarze (za rozsądne pieniądze) można na palcach obu rąk policzyć. Nokian pewnie będzie miał tylko jeden - i jeśli zejdzie on z produkcji (lub importerowi skończył się zapas - w Polsce, słyszałem, jest tylko jeden importer Nokianów) to się popłaczesz ze szczęścia, a potem kupisz cztery nowe opony (a ze starych zrobisz sobie kwietniki).

Sam przymierzałem się do Nokianów (letniaki, 215/60/16), ale z powyższych względów odpuściłem je sobie (kupiłem GoodYear Excellence - nie rewela, ale cywilnie da się jeździć.

Zimówki z jakich korzystam to Vredestein SNOWTRAC (205/70/R15 96T; <350 zł/ szt. brutto) - mają trochę niski indeks prędkości (do 170 km/h) ale Foryś 2.0 NA A/T raczej więcej się nie rozbuja. Poza tym - nie mam zastrzeżeń.

Jeśli masz turbo (i dużo jeździsz po autostradach) to poszukaj coś lepszego (o wyższym indeksie prędkości).

pzdr,

M.

Pirelli SnowSport 215/60R16 - 2000 PLN. Mam nadzieję, że cena dobra. Porównywałem tylko do oferty www.opony.com. Oczywiście nowiuteńkie, nie wystawiam faktury VAT. Szczegóły na PW

Alex nie odbieraj mi chleba !!!

Jam mam Pirelli SnowSport. Jest to typowa opona zimowa przeznaczona na asfaltowe, odśnieżone drogi. W takich warunkach rewelacja. Problem zaczyna się, gdy masz się przejachać po niezbyt odśnieżonym podjeździe w temperaturach bliskich +1 st. celcj.

Po prostu bieżnik jest zbyt cienki i opony się zaklejają. Polecam jeżeli będziesz używał na zawsze odśnieżonych drogach.

W rozmiarze 215/60R16 wybrałbym któreś z tych:

Continental ContiWinterContact TS770

Goodyear EAGLE U_GW3

Dunlop SP WINTER SPORT 3D

Wybrałbym GoodYear GW3 bardzo dobra opona.

no cóż troche odpowiedzi się znalazło dzięki za zainteresowanie ja też szukałem i co sądzicie

o oponce yokohama AVS WINTER V 901 215 60 R16 99H XL to jest chyba nowa opona tego koncernu ma dosyć dobre opinie no i kolega w hurtowni zaproponował mi dosyć dobrą cene za sztuke jakieś 420 pln http://www.forum.subaru.pl/images/smiles/ic ... n_cool.gif

Mam poważne wątpliwości, czy Yokohama AVS WINTER to rzeczywiście dobra opona :roll:

Wybrałbym któreś z tych, o których pisałem wyżej. Różnica w cenie na opony.com to ok. 70-80 zł/szt.

no cóż troche odpowiedzi się znalazło dzięki za zainteresowanie ja też szukałem i co sądzicie

o oponce yokohama AVS WINTER V 901 215 60 R16 99H XL to jest chyba nowa opona tego koncernu ma dosyć dobre opinie no i kolega w hurtowni zaproponował mi dosyć dobrą cene za sztuke jakieś 420 pln http://www.forum.subaru.pl/images/smiles/ic ... n_cool.gif

Jedna wielka niewiadoma, z tymi oponami, moim zdaniem, a zajmuję sie tym od paru lat warto dołożyc parę złotych i kupić coś sensownego i nieeksperymentowąc.

Np. Goodyear kosztuje 465 zł czyli różnicy na 4 180zł warto !!! chyba nie, a masz pewny i sprawdzony produkt.

Ciekawy temat może się podepnę, zastanawiam sie nadzimówkami w rozmiarze 205/75 15' . Nie wiecie czy takie oponki wejdą (czy się zmieszcząw Mac Phersonie) obecnie mam 215/65 15

Ciekawy temat może się podepnę, zastanawiam sie nadzimówkami w rozmiarze 205/75 15' . Nie wiecie czy takie oponki wejdą (czy się zmieszcząw Mac Phersonie) obecnie mam 215/65 15

Nie wiem czy się zmieszczą ale może byc problem, poza tym opony w tym rozmiarze sa tylko terenowe np. BF Goodrich

Nie wiem czy się zmieszczą ale może byc problem, poza tym opony w tym rozmiarze sa tylko terenowe np. BF Goodrich

No właśnie chodzi o to że to jedne z nielicznych terenowych opon zimowych w rozmiarze który umożliwia?? montaż w foresterze. Typowe zimówki do osobówek wymiękają, mają zbyt płytki bieżnik :(. No cóż trzeba będzie zrobić eksperyment :).

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...