Jump to content

Sprzęgło WRX/STI oraz układ wydechowy

lordpix

Recommended Posts

Mam pytanie odnośnie sprzęgła jakie mogę mieć. Otóż silnik jest WRX, a skrzynia STI.

Jakie więc będzie sprzęgło?

I druga sprawa - gdzie w dobrej cenie kupić owe sprzęgło?

Edited by lordpix

druga sprawa: mi udało się kupić kompletne sprzęgło w dobrej cenie (o dziwo) w poczwórnej turbinie z katowic, u nich zapytaj, może od razu ci doradzą jakie wybrać

Twierdzą, że STi. Cena znośna. Dzięki. Myślałem, że wyskoczą z 3k zł.

edit. Właśnie znalazłem 200zł taniej niż w cztery turbo:)

Edit 2: Jak się wstawi auto niedawno kupione do mecha to pytania będą się tutaj sypać bez końca, ale co począć.

Ze sprzęgłem już mniej więcej się połapałem ale teraz mam pytanie odnośnie układu wydechowego.

Jest to jakoś poklejone tak, że nie mam pewności czy jest OK.

Najpierw idzie rura ok 70mm później jest katalizator, który ma 50 (czy 55) i znowu rura 70. Czy średnica nie powinna być wszędzie taka sama? Jeśli tak to jaki kat tam ma być?

No i sprawa sondy. Czy tam są 2? Jeśli tak to wygląda jakby obydwie miały być przed katalizatorem (?). Raz wywaliło mi błąd sondy ale teraz jest OK. Druga niby powinna być jakoś odsunięta ale gdzie jest pierwsza skoro tą którą widzę jest tuż przed kat?

496ec6b9139cf037m.jpg

Edited by lordpix

Jezeli nie jestes pewny sprzegla to daj do jakiegos dobrego warsztatu oni juz beda wiedziec co robic.

druga opcja to podpytac poprzedniego wlasciciela moze on cos podpowie.

Jak mi sie uda to jutro zobacze jak jest z katalizatorem w moim wrx i dam znac. Pozdrawiam

Edited by kajfos2

Poprzedni właściciel nie wiedział za dużo o tym aucie. Jakby dotrzeć do wcześniejszego (podobno z forum - jest świnia na lusterku) to może coś bym wiedział.

Sprzęgło będę miał wyjęte jutro to się dowiem, ale wszystko wskazuje na to, że będzie STI.

Co do wydechu to zacząłem coś czytać ale już dzisiaj nie mam siły. Nie wiem dobrze kombinuję, ale są 2 katalizatory i mogę nie mieć pierwszego, a drugi ma właśnie tą mniejszą średnicę.

I tu jest pytanie - czy jeśli reszta cały układ ma ok 70mm a kat 50 ileś to można tak jeździć?

Dodatkowe info: remapu brak.

Edited by lordpix