Skocz do zawartości

Naprawa tylnej wycieraczki - forester i inne pewnie też (foto)


RadziejS

Rekomendowane odpowiedzi

ile taka przyjemność? dzisiaj wycieraczka i u mnie się unieruchomiła, mam nadzieje że pomoże rozebranie i przesmarowanie
800 kilka zł. Gdy moja się zatrzymała, to ręcznie nią kręciłem by silniczka nie spalić. Silniczka przetrwał, ale nie pomyślałem o wd40 przy odkrecaniu ramienia wycieraczki. Gdy zrobisz to ostrożnie zakup nowego powinien być zbędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio tą  samą operację robiłem w moim drugim forku. Niemiłosiernie namęczyłem się, żeby wyciągnąć ośkę z aluminiowej obudowy (z rok była zastana). Odrdzewiacze, WD40 niewiele pomagały. Raz za razem kluczem  obracałem, stukałem czujnie młotkiem (bo szyba blisko), trwało  to  bardzo długo, szło w dół w cząstkach milimetrów, ale  się udało. Przeczyściłem ośkę papierem ściernym, wnętrze obudowy lekko wiertłem i śmiga jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam, mam problem z wyciągnięciem całego mechanizmu z szyby mojego forka II. Co zrobić w tej sytuacji ? Wszytsko rozkręcone a pomimo tego nie można wyciągnąć.imageproxy.php?img=&key=ef6fef51816740e6

F6577C93-7E4E-47AA-BBAD-E9F37BFFB43C.jpeg

75763EC1-F063-4190-8124-4BD17AB2C444.jpeg

FC4F57FB-466A-4E0F-BDDC-7D6C7C2AFABE.jpeg

Edytowane przez czaro1999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bednarcm napisał:

Wygląda na to, że na trzpieniu został Ci fragment ramienia wycieraczki. Musisz to zdjąć, raczej nie do naprawy. Potem ściągasz ten okrągły plastik, pod nim jest nakrętka.

Naprawiałeś już w swoim wycieraczkę tylnią? Masz jakieś zdjęcia z naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiałeś już w swoim wycieraczkę tylnią? Masz jakieś zdjęcia z naprawy ?
Próbowałem naprawić, ale przy próbie odkręcenia pierwszej nakrętki urwał się gwint :) przez rok nie znalazłem dobrej i pasującej używki, więc kupiłem nowy.

Nie mam zdjęć, nie było czego fotografować. Udało Ci się odkręcić pierwszą nakrętkę, potem ściągałeś ramię wycieraczki. Powinno zejść całe, a został na trzpieniu jego fragment. Zaplanuj zakup w mojej ocenie, nowe kosztuje kilkadziesiąt złotych, kupowałem. Jak to sciągniesz, to potem zdejmujesz ten czarny plastik przylegający do szyby. Powinien lekko zejść. Pod nim jest nakrętka. Jak ją odkrecisz, to wyjdzie też cały mechanizm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2019 o 16:20, Bednarcm napisał:

Próbowałem naprawić, ale przy próbie odkręcenia pierwszej nakrętki urwał się gwint :) przez rok nie znalazłem dobrej i pasującej używki, więc kupiłem nowy.

Nie mam zdjęć, nie było czego fotografować. Udało Ci się odkręcić pierwszą nakrętkę, potem ściągałeś ramię wycieraczki. Powinno zejść całe, a został na trzpieniu jego fragment. Zaplanuj zakup w mojej ocenie, nowe kosztuje kilkadziesiąt złotych, kupowałem. Jak to sciągniesz, to potem zdejmujesz ten czarny plastik przylegający do szyby. Powinien lekko zejść. Pod nim jest nakrętka. Jak ją odkrecisz, to wyjdzie też cały mechanizm.

Udało mi się wczoraj dostać do ten nakrętki która przytrzymuje gumę, tylko ze nie da się odkręcić tej nakrętki, jest zapieczona na amen, nawet po użyciu środków ani nie drgnie ? Jakiś sposób na to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta :)

Pacjent: legacy IV

Objaw: wycieraczka stoi dęba, do kompletu urwana końcówka trzpienia (ta z gwinten na nakretke) ;)

Juz udalo sie rozmontowac drania, tylko lezakuje sobie na noc w odrdzewiaczu, bo trzpien nie chce sie wysunac z obudowy.

Jutro bede sprawdzal czy silniczek zywy, ale mam pytanie, czy trzpień do Legacy IV pasuje od czegos innego?

 

Dzieki za info!

Dominik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Moja wycieraczka żyje własnym życiem i zatrzymuje się jak jej się podoba. Z tego co widzę sporo Subaru ma ten problem. Czy da się to też jakimś tanim sposobem zreanimować?
Rozebrać i popatrzyć na styki wewnątrz. Wyczyścić, powinno banglac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a ma ktoś zdjęcie jak powinny być styki ustawione żeby wycieraczka zatrzymywała się równo na końcu szyby? Niby pierdoła ale składać i rozkładać jak będzie źle kilka razy trochę mi się nie chce...

Edytowane przez maciuo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2020 o 20:33, maciuo napisał:

a ma ktoś zdjęcie jak powinny być styki ustawione żeby wycieraczka zatrzymywała się równo na końcu szyby?

Jeśli cofnięcie się na poprzednie strony tego wątku nie będzie zbyt dużym wysiłkiem, to ktoś ma. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja skrzypi, niemiłosiernie, rozebrana, wyczyszczona i posmarowana dalej kurde skrzypi. 

Ma ktoś jakiś pomysł?

Plus wie ktoś czy tam nie powinno być jakichś podkładek? bo są ślady wytarte jakby były a teraz ich nie ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Dzięki panowie! Gdyby nie wątek pewnie kupiłbym nową wycieczkę.

Tydzień temu się zatrzymała, dziś spędziłem z 2h i działa już idealnie.;)

 

Paradoksalnie największy problem miałem z wtyczką zasilania oraz pokrywką z tworzywa na ramieniu wycieraczki. Nie chciałem ich uszkodzić i namęczyłem się nie wiedząc jak je zdemontować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Panowie :)

 

Czy miał któryś z Was taki przypadek, że pewnego dnia po prostu wycieraczka tylna się nie włączyła ?? (a używałem właściwie w każdy deszcz/śnieg ).

Przełącznik przy kierownicy działa bo przekaźnik cyka, silniczek po zasileniu "na krótko" z zewnętrznego aku kręci ale przy  przełączaniu przy kierownicy brak reakcji. Bezpieczniki również OK.

Pacjent to Legacy IV polift 2006r.

Macie jakieś sugestie / doświadczenia ??

 

Pozdrawiam,

Tomek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 17.06.2017 o 21:22, evi napisał(a):

Serwis silniczka zrobiony, wszystko oczyszczone nasmarowane i śmiga teraz jak trzeba. Dodatkowo wymieniałem szczotki węglowe w silniczku(to było przyczyną unieruchomienia wycieraczki.) 

Dla zainteresowanych szczotki o wymiarach 4x5 mm, węglowo-miedziowe. Musialem je trochę doszlifować, żeby pasowały idealnie.

Hej, podpowiedz proszę gdzie/jak znajdę szczotki bo jedna moja wyraźnie wymaga rehabilitacji. Dzięki 

20230312_002215.jpg

20230312_002249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, 4x4ek napisał(a):

Hej, podpowiedz proszę gdzie/jak znajdę szczotki bo jedna moja wyraźnie wymaga rehabilitacji. Dzięki 

20230312_002215.jpg

20230312_002249.jpg

 

Poszukaj na https://allegro.pl/listing?string=szczotki węglowe miedziane&strategy=NO_FALLBACK .

Może masz w swojej okolicy sklep z częściami do AGD/Elektronarzędzi itp. Tam powinni mieć szczotki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...