Jump to content

skrzynia biegow w Foresterze II 2.0

stepniak.p

Recommended Posts

Witam!

Przymierzam sie do zakupu Forestera ok 2005r. I zastanawiam sie caly czas ktora skrzynie biegow wybrac...wiadomo manual prosty raczej bezawaryjny i z reduktorem...

Natomiast nie wiem jak jest w przypadku awaryjnosci automata? Jak jest z wytrzymaloscia sprzegla itp.?

Czy ten 4 biegowy nie jest troche przestarzaly?

Z gory dzieki za podpowiedzi :)

Pozdrawiam

Ja wybralem automat. Czterobiegowy jest do dzis montowany na niektore rynki. Moj Foreter XT MY05 nie ma zadnych problemow ze skrzynia pomimo przebiegu 269kkm. Nalezy tylko regularnie wymieniac ATF. Przy moniejszym silniku ilosc biegow nie jest tak wazna, choc NA tez daje rade z automatem. Natomiast manual... olej trzeba tez wymieniac, sprzeglo tez trzeba wymieniac, skrzynia lubi wyc na niskich biegach przy wiekszym przebiegu... Moje nastepne Subaru jest tez z automatem. Acha, moj XT jest na sprzedarz, taniutko....

A ciekawi mnie sprawa sprzegla w automacie...bo przy zwyklym to wiadomo ze po jakims (wlasnie jakim?) czasie do wymiany bedzie tarcza docisk i lozysko (jest dwumas??), a w automacie? Sprzeglo jest chyba hydrokinetyczne tak wiec chyba sie nic z tym nie robi?? Czy sie myle? :)