Jump to content

problem z wentylatorem chłodnicy legacy turbo

karol1851

Recommended Posts

tak jak w temacie.rocznik to 93r silnik 2.0turbo. problem wygląda tak ze wentylatory chodzą cały czas jak włącze zapłon nawet na zimnym silniku.czasami jak postoi auto to nie działają do pierwszej jazdy do momentu gdy silnik się zagrzeje i mialy by się włączyć i wyłączyć ale u mnie już się nie wyłączą.gdzie tkwi problem???czujnik na dwa piny już wymieniony i dalej to samo.czy problem leży po stronie sterownika bo z tego co znalazłem to sterownik wysyła impuls na przekaznik od wentylatorów.przekaznik w skrzynce również wymieniany był i nadal to samo

Może sprawdź wiązkę. U mnie było odwrotnie - nie chciały się załączać. Winna była uszkodzona wiązka w okolicach czujnika temperatury (u mnie 3-pinowy).

• 4 weeks later...

podłączę się pod temat

Ja mam taki problem że wentylatory na zimnym silniku załączają sie a po chwili wyłączają

mimo ze silnik zimny (zaraz po odpaleniu). Za tym falują obroty biegu jałowego jak wentylator jest włączony to

obroty skaczą do 900 a jak się wyłącza wentylator to spadają do 500

strasznie to wkurza Legacy III 99 2.0

tak chyba nie powinno być??

Ja mam podobnie jak @pilotzolsztyna ale tylko jak mam włączoną przy obecnych temperaturach klimę. Załączają sie i po chwili wyłączają i za chwilę to samo. Jak ustawię klimę na AUTO i około 21 oC to tak się dzieje, w upalne dni nie ma tego zjawiska. 

Ale przecież tak ma być - przy włączonej klimatyzacji wentylatory naprzemiennie załączają się i wyłączają.

• 3 weeks later...

zauważyłem też prawidłowość taką że wentylator włącza się jak ustawiony mam nawiew na szybę

gdy nastawię nawiew do środka wentylator się wyłącza

dziwne

jeżdżę bez włączonej klimy

Edited by PILOTZOLSZTYNA