Skocz do zawartości

Zakup samochodu a trwałośc zabezpieczenia antykorozyjnego


k.wioro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

noszę się z zamiarem zakupu Subaru XV na przełomie roku i w związku tym miałbym do Użytkowników kilka pytań. Na poczatku chciałbym się dowiedzieć odnośnie trwałości zabezpieczen antykorozyjnych Subaru szczególnie majac na uwadze polskie zimy i zasolenie. Interesowałem się tym na forach zagranicznych szczgólnie w Kanadzie i USA piszą o tym różnie. Wiemy już o korodujących wydechach, przewodach hamulcowych i bokach drzwi. Mówiono mi, że Subaru nie stosuje blach ocynkowanych(?) a podejrzewam ,że technologia nakładania zabezpieczeń w XV a innych modelach nie rożni się. O wielu plusach XV wiem ale samochód kupuje na dłużej więc zabezpieczenia antykorozyjne i ich trwałość jest dla mnie istotna. Dziękuję z góry za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzeba zabezpieczać?

 

Jak obejrzysz po kilku latach od spodu dojdziesz sam do wniosku, że trzeba. Zabezpieczenia fabrycznego praktycznie brak uwzględniając użytkowanie w PL. Z tym, że dobre zabezpieczenie kosztuje, w dobrym zakładzie 1000-2000zł jeśli w grę wchodzi już piaskowanie (czyli rdza zaczęła się uśmiechać).

 

Jak ktoś chce szczegóły to mogę podać na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, koszt to lekko licząc ponad 1000 zł i warto co jakiś czas sprawdzać stan podwozia i odświeżać/uzupełniać ubytki, szczególnie jeśli auto użytkowane w ponadprzeciętny sposób (szorowanie brzuchem po kamieniach, jakieś wypady w teren, błoto itp). Z drugiej strony, jak do tej pory jedyne miejsca gdzie mi Forester rdzewiał to były miejsca, gdzie powłoka lakiernicza nie była oryginalna, lub też doszło do fizycznego naruszenia powierzchni (przy wymianie szyby, przy mocowaniu rejestracji itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie przeprowadziłem taki zabieg. Musze przyznać ze jest to bardzo czasochłonne zajęcie bo samo przygotowanie auta ( odkrecenie zawieszenia, oczyszczenie oznak korozji i zdjęcie wszystkich plastików ) zajęło mi około tygodnia (zajęcie tylko po pracy ). Koszt takiej zabawy około 1500 zł (cena samych materiałów). Mam tylko nadzieje ze ta operacja przyniesie oczekiwany skutek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...