Jump to content

Problem z silnikiem

Wade

Recommended Posts

Siemanko, po wielu trudach udało mi się uruchomić silnik po SWAPie. Było 1.6 jest 2.0 N/A (1998). Niestety nie może być tak różowo. Silnik chodzi bardzo nierówno, trzęsie nim na wszystkie strony, strzela w tłumik, z rzadka w filtr, nie wkręca się w ogóle na obroty, dodanie gazu nic nie zmienia, śmierdzi paliwem. Z silnika 1.6 zostawiłem przepływomierz na 3 piny, w tamtym był na 4 piny. Z przepławką sobie pyrka, bez gaśnie. Cewka z 1.6. Zostawiłem również przepustnice z silniczkiem krokowym z 1.6. W tym 2.0 krokowiec był na kolektorze dolotowym. Została po nim tylko dziura którą zaślepiłem. Czy silnik krokowy jest podpięty czy nie silnik i tak sobie pyrka. Silnik na podpiętych 2 wtryskiwaczach chodzi jak by lepiej niż na 4. Odpięcie czujnika wału lub wałka sprawia że w ogole nie odpala. Iskra jest, nie jestem w stanie powiedzieć czy w odpowiednim momencie. Rozrząd ustawiony dobrze.

1. Skąd bierze powietrze skoro krokowiec jest zamknięty?
2. Czy przepływomierz i krokowiec z przepustnicą z 1.6 może mieć znaczenie?
3. Jakieś pomysły?

Załączam filmik:

Edited by Wade

ecu z 2.0?? podepnnij krokowca  z 2.0, 

pyrka jakby nie palił na wszystkie gary?? , lewe powietrze? 

najlepiej jeszcze raz posprawdzaj wszystkie podpiecia elek.   przewody dolotu itp, iskre,

Panowie znowu przyda się pomoc. Dziś dostałem odpowiedzi krokowiec i przepustnice. Na szybko przed robotą podpoiłem tylko przpływke i teraz wcale nie odpala. To jedyna rzecz którą zmieniłem. Odpowiednio podpięty. Na tym z 1.6 chociaż odpalał. Czy brak krokowca może to powodować?

krokowiec musi być w końcu steruje wolnymi obrotami a bez niego to jak ecu ma je ustawić?  Przykręć odpowiedni krokowiec do tego silnika i zobaczysz czy coś się zmieni. 

Na chwilę obecną wszystko jest  z 2.0 prócz krokowca. Stacyjka, immo wszystko. I tak jak mówiłem przełożyłem tylko przepływkę. Z tą z 1.6 odpalał a z tą od 2.0 nie. Tez obstawiam krokowca tyle że dziwi mnie że przełożyłem tylko przepływkę a tu taka radykalna zmiana na gorsze. 

Małe uzupełnienie, silnik odpala ale tylko na 1 sekundę, może pół. 

Wszytko przełożone. Dalej nie działa. Ale wychodzi na to że nie ma prawa gdyż rozrząd jest przesunięty. Wychodzi że o jakieś 2 zęby. Musiał przeskoczyć gdy źle chodził na starych czujnikach. Dla pewności że dobrze to poprawie, mógłby ktoś napisać jak prawidłowo ustawić i założyć ten rozrząd? Tylko tak dokładnie i od początku.  Z góry dzięki.

A w między czasie może ktoś będzie wiedział dla czego silnik w ogóle nie reaguje na dodanie gazu. No jest jedna zmiana, mocniej strzela w filtr. Może to powodować przepustnica z 1.6. Może czujnik położenia przepustnicy?

Rozrząd ustawiony, jest lepiej ale dalej nie działa jak powinno. Dalej brak reakcji na dodawanie gazu. Na jalowym filtr syczy a po dodaniu gazu cichnie.  Na jałowym nie rowno. Na 3 wtryskach nie strzala w filtr i wydech przy 4 wtryskach strzela. Po odpięcu przepływki gasnie. Chodzi na podłączonym krokowcu i bez niego. Jakies pomysły?

https://www.youtube.com/watch?v=Tyw2KDr1MOY&list=UUokXlGnq6SBccC5ct5KVOPw&index=1

No tak robie cały czas, po kolei i dla tego pytam sie teraz czy cekwa z 1.6 pasuje do 2.0. Może ktos wie.  A zaworów nie uszkodziłem.

Dzisiaj postanowiłem jeszcze raz wykręcić wszystkie świece i zauważyłem coś ciekawego. Świece w 1 i 2 garze są czarne jak czarna dziura i suche jak pustynia. Świece w 3 i 4 garze są lekko czarne i lekko mokre i podśmierdują benzyną. Jutro powinna być znana kompresja ale coś mi się wydaje że jest OK natomiast coś nie tak jest z zapłonem. Macie może jakieś wnioski, sugestie skąd taka sytuacja. To raczej nie przypadek że świece w garach będących na przeciwko siebie i zasilane przez ta sama cewkę wyglądają tak samo.

Wpadło mi coś jeszcze do głowy. Jeżeli silnik był w aucie z automatem i komp też jest z tego auta to czy będzie to kolidować w moim autku z manualem? Czy wymaga to jakiś przeróbek?

To wyglada jakby ewidentnie zaplony nie trafialy w swoj moment. Po dodaniu gasnie bo zalewa ci swiece ( po wyjeciu dwie sa mokre). Przeloz wszysko od 2.0 cewki. przewody, wszyskie graty musza byc od tego silnika.