Jump to content

Chek engine zaraz po starcie silnika


KarerA7

Recommended Posts

Witam,
mam dosyć dziwny problem, zawsze po odpaleniu silnika, świeci mi się lampka chek engine i silnik pracuje jak by był starym dizlem w jakimś traktorze. Ten stan trwa około 5 sek, później łapie normalne obroty ALE po wciśnięciu pedału gazu dusi się i czasami strzela jak rajdówka, a czasami przestaje pracować :(  jak chek zgaśnie jest wszystko ok, tylko czasami zgaśnie szybko, czasami po dłuższej chwili, a czasami robi dyskoteke (gaśnie i zapala).

Dodatkowo podczas jazdy (kiedy nie pali się chek) ma muła w granicach 1000-2500 obrotów, rozpędza sie ale nie tak żwawo jak powinien, jak przekroczy 2500 to dopiero wtedy czuć że samochód chce jechać, a kiedy zapala sie chcek engine to przełączam go na gaz bo na benzynie bym daleko nie ujechał.

Sprawdzałem błędy sterownika, wymrugał tylko że coś nie tak jest z czujnikiem temperatury cieczy chłodzącej. Nie wiem, nie znam się, ale przez  ten czujnik on by tak wariował?

Opisane objawy są tylko wtedy gdy silnik zasilany jest benzyną bez względu na to jaką ma temperature, na gazie pracuje normalnie.

Link to comment
Share on other sites

masz dwa czujniki jeden na wskaznik a drugi do sterownika i wlasnie on jest pewnie walniety i zle pokazuje,np ze jest goracy, albo ze jest zimny i sterownik podaje paliwo jak dla zimnego czyli jak by byl na ssaniu wiec sa inne dawki niz powinny i tak moze sie zachowywac.a cieply tak robi czy zimy???czy nie ma reguly????

Link to comment
Share on other sites

byłem dzisiaj w hurtowni i pytałem o ten czujnik, nie jest drogi bo tylko 60zł wypłata juz prawie w kieszeni to kupie, zamontuje i wtedy sie zobaczy  :) jak nie bedzie poprawy to bedziemy kombinować

a tak swoją drogą to jak sie te temperatury sprawdza?  :huh:

Edited by KarerA7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...