Jump to content

Outback - nakładki progów i gromadzący się tam piasek, brud - co z tym zrobić?

szamcio11

Recommended Posts

Witam

Pacjent - Outback, model 99-2003

Myjąc auto, po otwarciu drzwi, zauważyłem, że na dole progów, przy dolnej krawędzi drzwi, zgromadziło się dużo piasku i brudu. Niestety, wilgotnego! Woda spływająca po słupkach z dachu naniosła to wszystko. W nakładkach progów nie ma żadnego odprowadzenia wody i to wszystko tutaj się gromadzi. I teraz pytanie do posiadaczy - czy się tym nie przejmować bo tak przewidziała to fabryka?

czy jednak lepiej zrobić jakiś odpływ w tej nakładce, co by to wszystko mogło gdzieś wypłynąć?

otwór byłby  z tyła za chlapaczem, czyli raczej woda spod kół by się tam nie dostawała.

Jak ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie (np ściągał te nakładki, konserwował progi pod nimi itp) będę wdzięczny za sugstie

pozdr

...a nie jest to wina starej uszczelki?

Dziwi mnie to, co piszesz, bo nigdy w żadnym z kolejnych OBKów nie było brudu ani nie wchodziła woda przez drzwi (wyjątek: cieknąca blenda w 99').

może nie opisałem precyzyjnie - z dachu woda spływa po słupku i wpływa pomiędzy przedni błotnik a drzwi. Na dole gromadzi się w miejscu, gdzie łączy się  chlapacz przedniego koła z nakładką progu. Woda jakoś wypływa dołem (przez łączenia, kołki montażowe), natomiast wszelkie zanieczyszczenia zostają

I też zastanawiam się, w jakim stanie mogą być progi pod tymi nakładkami?

Edited by szamcio11