Jump to content

Trasa Warszawa-Wieluń

lookita

Recommended Posts

Poniewaz znam te droge ,jezdzilem jej kilkoma wariantami,podziele sie wrazeniami z wczorajszego wypadu.Jechalem w pt. ok. 15 z Wesołej ,trasa siekierkowska,potem Puławską i do Janek nowym odcinkiem szybkiej trasy,zajelo mi to ok. 1.18 min.Niestety swiatla w Jankach na nowym wezle sa dobijajace.Potem kierunkek Piotrkow,po drodze male roboty w Nadarzynie,ruch dosc duzy,trasa-predkosc, raczej zgodna z przepisami .Calosc,czyli 256 km zrobilem w 3.48 min.

Powrot Wieluń -Wołomin,modyfikacja trasy.Wieluń Chechło II-wjazd na nowy odcinek trasy szybkiego ruchu,zjazd na Konstantynopol,potem Zgierz,wjazd na A2,ciurkiem na Bialystok,odbicie na Woło-calosc 3 h,postoje 2 malutkie.Koszt przejazdu Zgierz do punktu poboru oplat na A2 1.1 pln.Ruch spory,tempomat 135 km/h,czasami troszke szybciej,ulewy,ale trasa przyjazna.Niemniej,jest kilka miejsc,gdzie sie mozna pomylic patrzac na znaki.Nawigacja smartfonowska raczej pokazywala dobrze,ale znalem 2 triki,aby sie nie wpakowac zle na Zgierz i Wawe....Oznakowanie naszych drog szybkiego ruchu,uwazam,ze jest nieprzyjazne kierowcom..Malo logiczne i nieprecyzyjne.

Trasa Woło-Wielun,Al.Krakowska ,Janki ,zwykle do Janek mi zajmowala 1.5 h.Wiec niewiele zyskalem czasowo,ale nie stalem tyle w korkach ,co jadac Pulawska..Wyjazd z wawy i d wawy w pt. w szczycie,zawsze jest trudny.W sobote ruch do wawy tez byl spory...

• 3 months later...

Z racji oddania kolejnego odcinka nowej drogi,poki co pojade tradycyjna trasa na Piotrkow,ale zamierzam wracajac po swietach zrobic trase-Wieluń-Złoczew-Łódź-wawa,wiec opisze swoje wrazenia za jakis czs.Chyba,ze ktos moze mi napisac,jak mam zjechac ze Zgierz n nowa trase....Na Sieradz-Złoczew-Wieluń.

Jadąc jedynką z Łodzi na Katowice, w Rzgowie masz nowo otwarty wjazd na S8 kierunek Sieradz, Wrocław.

Jeszcze możesz przelecieć przez Łódź , 14 na Pabianice a raczej obwodnice Pabianic która doprowadzi Cie do S8 węzeł Róża.

Edited by Pan Dziedzic

• 1 month later...

TRaska zrobiona,ale pisze.ODcinek Wieluń-Złoczew normalna droga,potem nowy odcinek ,nowej drogi.Jak to szybka trasa i to nowa,fajna jazda,sprawnie.POtem przez Łódź,od Pabianic,jechalem na Stryków bokiem,czyli na Szpital im.Kopernika,w sumie jakies 17 skrzyzowan,w godz. ok. 13ej,sobota.Gdyby to byl pt,szczyt,grubo ponad 40 min by mi to zajelo...Potem Strykow -Wawa, Bialystok.Sprawnie.Calosc 3.5 godz,z delikatnym postojem,jazda zgodnie z przepisami,tempomat.NAstepnym razem omine przejazd Łodzi,pojade chyba poprzednia trasa,Konstantynow.Jednak Lodz znam,wiec nie balem sie przez nia.Cudow nie ma,przejazd szybki determinuje brak dobrego objazdu,przejazdu przez Lodz.W druga strone-przez JAnki,Piotrkow,jadac miejscami 160 poza trasa szybkiego ruchu,zrobilem taki sam czas,z czego 45 min zajal mi dojazd z lewej Wisly do Janek,ok 50 km....Ohyda.

• 1 year later...

Witajcie.Ostatnio jechalem nowa trasa,czyli dobudowana obwodnica Lodzi. Wreszcie droga jest szybka,nie meczaca.NAwet nie wiedzialem,kiedy objechalem bokiem Łódź. Ok. 3 godzin trasa,mozna b. szybko,ale mozna sprawnie zgodnie z przepisami zmiescic sie odcinek podwarszawski od Bialegostoku- Wielun w 3.5 h ,choc dojazd 12 km zajal mi ok 40 min ;-)Szczyt poranny,Tiry jeb-ne.Ale wreszcie droga jest normalna.