Jump to content

Denerwujące brzęczenie w okolicach bagażnika.

MichallD
 Share

Recommended Posts

Już mam dość tego dźwięku, słychać takie brzęczenie gdzieś z bagażnika, przy delikatnym przyspieszaniu i przy stałych obrotach, najbardziej między 1800 a 2300. Jak utrzymuję obroty na poziomie 2000 to jest nie do wytrzymania!

Żeby sprawdzić rozebrałem całą klapę bagażnika tzn całość od wewnętrznej strony wraz z trzecim światłem stop,wyjałem wszystko z każdego zakamarka, każdego schowka itp

I dalej brzęczy!

Pomyślałem ze może środkowy pas bezpieczeństwa, też zdemontowalem i dalej to samo.

Ostatni mój domysł to może jakiś element konstrukcji szynerdachu, coś w podsufitce wpada w rezonans i tak brzęczy.

Ktoś spotkał się z czymś takim podobnym?

Sprawdz czy tablica rejestracyjna sie nie poluzowala, lubi brzeczec ;)  Pozatym warto obejrzec koncowy tlumnik z jego mocowaniami, blachami i koncowka. Ale stawialbym na tablice...

A zapomniałem napisać ze tablicę tez zdejmowalem do testu, mocowania wydechu wszystko dobrze bo jakiś czas temu był zakładany H&S i jest tip top :-P a brzęczenie było już przed wymianą.

Na postoju tego nie ma, tylko w trakcie jazdy.

Właśnie sprawdziłem, na postoju delikatnie brzęczy. Zaraz sprawdzę mocowania wydechu.

Legacy96 trafiłeś z diagnozą :-) okazało się ze jedno mocowanie backboxa trzeba było dogiąć bo spadało z gumy i powodowało ten dźwięk!

Teraz jest wreszcie cisza :-D dzięki za pomoc.

Miałem podobnie. Tylna klapa lekko wibrowała w pewnym zakresie obrotów. co powodowało ocieranie gumek dystansowych rozmieszczonych dookoła klapy. Posmarowanie skończyło problem.

• 2 months later...
  • 4 years later...

Odkopie troche temat, ale moze komus pomoge. Auto subaru outback 2.5 AT 2007r.

Od pol roku jezdzilem z denerwujacym rezonujacym halasem pochadzacym z tylu auta (lewa strona). Dzwiek podobny do oslony termicznej tlumika. Pojawial sie pod obciazeniem, kiedy silnik mial niskie obroty 1000-2000 (np 50-60kmh 4 bieg pod lekka gorke)

Dlugo szukalem przyczyny i rozebralem pol tapicerki w bagazniku, podgialem osolny termiczne itd..

Okazalo sie ze to GUMOWY WIESZAK WYDECHU. W gumie wieszaka wytarl sie/wyklepal sie otwor  - srednica otworku byla o okolo 1-2mm wieksza, niz metalowego uchwytu, na ktory zaklada sie gumowy wieszak..

W celu sprawdzenia mozna na chwile pomiedzy gume, a metalowy pret na chwile wcisnac np gwozdz lub srubke i sprawdzic czy pomoze.

A mi brzęczały gumki/klapki z boku bagażnika od wewnątrz w otworach służących do wyrównywania ciśnienia w kabinie. Też jak u Ciebie w podobnym zakresie obrotów

• 9 months later...

Grzybki odciągane do składania oparć kanapy zaczęły dziś koncertować. Dlaczego tak nagle???

Nadzwyczajnie szybko udało mi się to zlokalizować, z czego jestem niezmiernie dumien. :rolleyes:

• 2 weeks later...
W dniu 21.05.2020 o 21:43, suberet napisał:

Grzybki odciągane do składania oparć kanapy zaczęły dziś koncertować. Dlaczego tak nagle???

A roleta u Ciebie w SG nie hałasuje ? Bo ja swoją wyjąłem. Szlag mnie trafiał. 

Właśnie przed chwilą wygluszylem grzybki i będę testował. Może się okazać, że to jednak roleta..... Jakby co, będę z tym walczył dalej.

A roleta u Ciebie w SG nie hałasuje ? Bo ja swoją wyjąłem. Szlag mnie trafiał. 
Wystarczy wkleić filc po bokach, i jest cisza.

Wysłane przez SM przy użyciu Tapatalka