Skocz do zawartości

Denerwujące brzęczenie w okolicach bagażnika.


MichallD

Rekomendowane odpowiedzi

Już mam dość tego dźwięku, słychać takie brzęczenie gdzieś z bagażnika, przy delikatnym przyspieszaniu i przy stałych obrotach, najbardziej między 1800 a 2300. Jak utrzymuję obroty na poziomie 2000 to jest nie do wytrzymania!

Żeby sprawdzić rozebrałem całą klapę bagażnika tzn całość od wewnętrznej strony wraz z trzecim światłem stop,wyjałem wszystko z każdego zakamarka, każdego schowka itp

I dalej brzęczy!

Pomyślałem ze może środkowy pas bezpieczeństwa, też zdemontowalem i dalej to samo.

Ostatni mój domysł to może jakiś element konstrukcji szynerdachu, coś w podsufitce wpada w rezonans i tak brzęczy.

Ktoś spotkał się z czymś takim podobnym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju tego nie ma, tylko w trakcie jazdy.

Właśnie sprawdziłem, na postoju delikatnie brzęczy. Zaraz sprawdzę mocowania wydechu.

Legacy96 trafiłeś z diagnozą :-) okazało się ze jedno mocowanie backboxa trzeba było dogiąć bo spadało z gumy i powodowało ten dźwięk!

Teraz jest wreszcie cisza :-D dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Odkopie troche temat, ale moze komus pomoge. Auto subaru outback 2.5 AT 2007r.

Od pol roku jezdzilem z denerwujacym rezonujacym halasem pochadzacym z tylu auta (lewa strona). Dzwiek podobny do oslony termicznej tlumika. Pojawial sie pod obciazeniem, kiedy silnik mial niskie obroty 1000-2000 (np 50-60kmh 4 bieg pod lekka gorke)

Dlugo szukalem przyczyny i rozebralem pol tapicerki w bagazniku, podgialem osolny termiczne itd..

Okazalo sie ze to GUMOWY WIESZAK WYDECHU. W gumie wieszaka wytarl sie/wyklepal sie otwor  - srednica otworku byla o okolo 1-2mm wieksza, niz metalowego uchwytu, na ktory zaklada sie gumowy wieszak..

 

W celu sprawdzenia mozna na chwile pomiedzy gume, a metalowy pret na chwile wcisnac np gwozdz lub srubke i sprawdzic czy pomoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...