Jump to content

Łatki


Recommended Posts

Kupiłem auto w tym miesiącu (FXT) - czy mogę mieć pewność, że przed wydaniem wgrano wszystkie poprawki? Czytałem na forum, że na problem z podjazdem na krawężnik tyłem była poprawka - sprawdzałem - mój nie podjedzie - nie ma mowy. Jak przednia oś jest oparta o krawężnik, a tylna już na chodniku, to auto do tyłu nie ruszy. Trzeba z rozpędu.

Link to comment
Share on other sites

Mam do najbliższego ASO 140km :( , mogę do nich napisać, ale liczę na informację, czy w ogóle jest fix na to "zjawisko" - stąd forum. W praktyce to nie problem, tylko ciekawostka, ale widziałem w necie film jakiegoś polskiego dealera subaru, który udowadnia, że zjawisko nie istnieje wjeżdżając na krawężnik tylną osią, a to przednią nie można.

 

(jestem z Warszawy, ale całe lato spędzam na wsi)

Edited by Alfik
Link to comment
Share on other sites

Nie. Próbowałem w trybie I a potem xmode, ale nie chciałem długo katować. I nie jest to problem ze słaby wsteczny, lecz raczej, że napęd się zaciska gdy koła musza się rożnie obrócić. Sprawdzę to w drugim aucie, które ma blokadę centralnego dyfra. Nie będę zdziwiony jak też bedzie trudno. Bo sytuacja jest trochę wydumana. Trzeba podjechć tyłem na chodnik i zatrzymać się na krawędzi prostopadłej.

Link to comment
Share on other sites

Wyłącz kontrolę trakcji i sprawdź. Wjazd tyłem (prostopadły) na chodnik to żaden problem, ani jak się opierają o krawężnik tylne ani przednie koła - przynajmniej w autach z ręczną skrzynią ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziś znów byłem w mieście i ponowiłem test - pierwsza próba - czuć wyraźnie jak coś się spina w napędzie i mimo wzrostu obrotów wóz ani drgnie. Za radą Aflinty wyłączyłem VDC - wjechał!, a potem włączyłem i znów wjechał, z muśnięciem gazu, a potem jeszcze raz i jeszcze raz.... jak by się nauczył, czy co?  :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Jest na to reprogram. Jeżeli nie masz tego wgranego to prawdopodobnie nie masz też kilku innych. Sugeruję jak najszybciej je wgrać.

 

Grzesiu - czy serwis sprawdza takie rzeczy przy standardowym przeglądzie czy trzeba się przypomnieć ?

Link to comment
Share on other sites

Powinien sprawdzić. Przy przeglądzie należy obowiązkowo podpiąć SSM do samochodu, a ten sprawdza wersje softu. Ale przypomnieć się nie zaszkodzi; errare humanum est.

 

Dzięki za info ! Bene vale !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...