Jump to content

Impreza Boxer Diesel 2010r. - zawór upustowy

Goner333
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich pasjonatów Subaru, na forum jestem kompletnym nowicjuszem, ale z uwagi że wszedłem w posiadanie, może jeszcze nie wymarzonej (GT lub STI) ale jednak Subaru Imprezy postanowiłem się poradzić.Mam nietypowe pytanie, które niektórym może wydać się śmieszne. Czy jest możliwość zamontowania zaworu upustowego w silniku Subaru Imprezy GH 2.0 bokser diesel. Nie chodzi mi o robienie z tego samochodu na siłę wrx czy sti. Poprostu strasznie podoba mi się ten efekt 'świszczenia' i jeżeli jest taka techniczna możliwość to proszę o pomoc. Jak i co najlepiej założyć. 

Jak i co najlepiej założyć

Wszystko się da, tylko po co? Rozumiem, że dla "psssyt, psssyt"?

Najlepiej odpuścić. Dyskutuje się nawet o zasadności montażu BOV'a w benzynach, w dieslu kompletnie nie ma sensu. Zła regulacja BOV'a może doprowadzić do zwiększenia spalania, pogorszenia osiągów i uszkodzenia turbo. A przy dieslu "psssyt, psssyt" będzie jak pierdzenie psa pomiędzy powarkiwaniem...

https://www.youtube.com/watch?v=lqMcyCv5WRg

• Upvote 2

Jest możliwość, jak najbardziej. Problem tylko jest z wysterowaniem, musiałbyś naprawdę ogarniętego gościa znaleźć, żeby to podłączył i nic nie spitolił przy okazji. Zawór założysz normalnie, ale do sterowania potrzebne podciśnienie, które jako takie nie występuje w układzie dolotowym...

• Upvote 1

Najlepiej odpuścić. Dyskutuje się nawet o zasadności montażu BOV'a w benzynach, w dieslu kompletnie nie ma sensu. Zła regulacja BOV'a może doprowadzić do zwiększenia spalania, pogorszenia osiągów i uszkodzenia turbo. A przy dieslu "psssyt, psssyt" będzie jak pierdzenie psa pomiędzy powarkiwaniem...

Czyli jednak nie ma sensu. W benzynach mega podoba mi się jak to syczy i poprostu myślałem że w dieslu też jest możliwość osiągnięcia takiego efektu. Dziękuje za poradę i wybicie mi głupiego pomysłu z głowy. Aczkolwiek widziałem że po zamontowaniu odpowiedniego wydechu ''Bokserowy'' diesel może mieć naprawdę przepiękne brzmienie, wyciągając ten basowy pomruk, także chyba pójdę w tym kierunku. 

Jest możliwość, jak najbardziej. Problem tylko jest z wysterowaniem, musiałbyś naprawdę ogarniętego gościa znaleźć, żeby to podłączył i nic nie spitolił przy okazji. Zawór założysz normalnie, ale do sterowania potrzebne podciśnienie, które jako takie nie występuje w układzie dolotowym...

Jednak odpuszczam. Dziękuję za pomoc ;) 

Jak i co najlepiej założyć

Wszystko się da, tylko po co? Rozumiem, że dla "psssyt, psssyt"?

https://www.youtube.com/watch?v=lqMcyCv5WRg

Kpisz czy co? Bo to żałosne jest. Film co najmniej z czterech liter, a przy umiejętnym montażu będzie to działać ZUPEŁNIE inaczej. Plus proszę argumenty z jakiego powodu miałoby to mieć wpływ na spalanie, osiągi czy też uszkodzenie turbosprężarki.

Edited by siewcu

Kpisz czy co? Bo to żałosne jest. Film co najmniej z czterech liter, a przy umiejętnym montażu będzie to działać ZUPEŁNIE inaczej

Właśnie w sobotę słuchałem BOV;a świeżo założonego w TDI, tu wrzuciłem pierwszy z brzegu filmik.

musiałbyś naprawdę ogarniętego gościa znaleźć, żeby to podłączył i nic nie spitolił przy okazji. Zawór założysz normalnie, ale do sterowania potrzebne podciśnienie, które jako takie nie występuje w układzie dolotowym...

Plus proszę argumenty z jakiego powodu miałoby to mieć wpływ na spalanie, osiągi czy też uszkodzenie turbosprężarki

1. Skoro to nie ma znaczenia, to po co ogarnięty gość i co mógłby spitolić? Pomijając zasadność montażu...

2. Jeśli dla Ciebie nie ma znaczenie zabawa ciśnieniem w dolocie...