Skocz do zawartości

Chorwacja pod żaglami - był ktoś ?


sole3

Rekomendowane odpowiedzi

Zrodził się taki plan , aby we wrześniu wybrać się do Chorwacji na rejs ze skipperem.  Ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby polecić jakiegoś "organizatora " ? Nadmienię tylko że na "łódkach" nigdy nie pływaliśmy i fajnie by było połączyć przyjemne z pożytecznym tzn. liznąć trochę sztuki żeglarskiej . 

Niby jest dużo ofert w necie , ale opinie też różne ....

Z góry dzięki

Edytowane przez sole3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

liznąć trochę sztuki żeglarskiej

Dość dawno temu wybrałem się do Chorwacji na szkolenie zakończone egzaminem na patent skippera chorwackiego (Voditelj Brodice) prowadzone przez kpt. Piotra Lewandowskiego:

http://www.morka.pl/voditelj-brodice

Fajna sprawa, można wiele się dowiedzieć i nauczyć, a co ważne zdobyć uprawnienia umożliwiające samodzielną żeglugę po chorwackich wodach. Kurs trwa co prawda tylko 7 dni i trudno zostać po nim wytrawnym żeglarzem ;) ale jako wstępny rekonesans zdecydowanie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, pływałem, sam, organizowałem takie rejsy - jak chcesz mieć urlop to nie baw się w samodzielne prowadzenie łódki ani kursy. To bardziej na przyszłość, gdybyś sam chciał tego zakosztować. Na urlop weź ofertę jakiejś sprawdzonej firmy i ciesz się wakacjami, a nie stresuj prowadzeniem rejsu i łódki, kaucją, pogodą itp

We wrześniu potrafi już tam trochę przywiać

Firmy znajdziesz w necie, nie chcę nic polecać, ale jak chcesz mogę coś podpowiedzieć

pozdr

szamcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MichallD - Thx , sprawdzę 

 

 

. Na urlop weź ofertę jakiejś sprawdzonej firmy

- ??? Dużo firm w necie , tylko potrzebuję żeby ktoś powiedział , byłem , pływałem , w nocy nie spałem  - było zaje......e  :) albo - nie polecam , skipper maruda , nic mu się nie chce , spać się szło  z kurami , nie potrafili zorganizować czasu itp.

 

 

nie chcę nic polecać

a ja chcę właśnie żeby polecać  :P

Zapomniałem dodać że jedziemy bez żon  :D  ,

Muszę powiedzieć że  "oczywiście wolelibyśmy z nimi"  ;)

Edytowane przez sole3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tą firmę której link Ci wysłałem, znam właścicieli dłużej niż zajmują się tym, a oficjalnie dzialaja ok 10 lat. Ja nie byłem jeszcze na takim rejsie ale planuje na następny rok, ale kilkoro moich znajomych było i są bardzo zadowoleni, firma sprawdzona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z kumplami - mieliśmy 2 łódki. Ogólnie Bałkany - startowalismy z Kotoru i pływaliśmy po Czarnogórze, potem przez Tivat i dalej Herceg-Novi do Dubrovnika i później powrót do Kotoru.

Świetna wyprawa :) Odszukam firmę która nam te łódki wyczarterowała raze ze skiperami i dam PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...