Jump to content

przegub czy łożyko ?


pininfarin01
 Share

Recommended Posts

Witam, problem dotyczy wolnossącej imprezy 2,0 z 2003r, podczas jazdy słychać z okolicy skrzyni biegów hałas ,ale tylko po dodaniu gazu, po zdjęciu nogi hałas ustaje ,więc pojawia się tylko pod obciążeniem.

 

 

może być to przegub, choć to jest mało prawdopodobne ,bardziej obstawiam łożysko w dyfrze ,przerabiał kto temat wymiany łożysk? 

Link to comment
Share on other sites

jak okolice skrzyni biegów to raczj nie dyfer , sprawdź podpore wału  najmniejszy wydatek ;)  jak nie to to auto na podnośnik i rura ,słuchamy co wtrawie piszczy ,co bardziej wyje skrznia ,dyfer , lożyska w kole , czy wydech tak ryczy , że lepiej wymienić wszystko to na pewno pomoże , krótko mówiąc ,tak na poważnie ,porządny mechanior i wszystko jasne , bo jasnowidzenia to ja na tym forum nie doznałem .

Link to comment
Share on other sites

Hałas w napędzie roznosi się po całym układzie. Nie sugeruj się okolicami hałasu. Nawet jak wyje łożysko dyfra to Ci się może wydawać że coś w skrzyni. Muszę Cie zmartwić że na podnośniku też trudno zdiagnozować bo może być problem tylko pod obciążeniem a na luzaku nic nie słychać

Link to comment
Share on other sites

nic nie szumi , tylko stuka w równych odstępach,przy załączonym reduktorze hałas pojawia się później,moja diagnoza to dyfer,zresztą skrzynia na dniach będzie zdemontowana i wysyłam do krakowa na diagnozę i ewentualną naprawę.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...