Skocz do zawartości

Fatalne złote Brembo


Szkielet

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy przemalowanie zacisków Brembo ze złotego na inny kolor coś pomoże i wejdą mi na nie felgi? :)

To oczywiście żart, ale szlak mnie trafił, bo kupiłem Advany 18, ET się zgadza, wszystko siedzi, po czym się okazało, że w Subaru jest jeszcze jeden ważny czynnik - kolor zacisków:). Szlag mnie trafił drugi raz. Czy jest jakiś parametr, poza klasycznym PNZB, czyli Pasują Na Złote Brembo który pozwoli uniknąć kolejnego fatalnego zakupu? Uprzedzam odpowiedzi, że nie myślę o dystansach.post-16154-0-58223800-1408608698_thumb.jpg

Edytowane przez Szkielet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Apacz, może wyglądają zajebiście ale miziają sie z zaciskami :P

Dokładnie:). Miziają się i brakuje im jakiegoś centymetra. Wiecie, jak byłem rozgoryczony :huh:. Dystansu nie chcę, bo trzeba wymieniać szpilki, więc mam oto takie pamiątkowe zdjęcie i aukcję na allegro:).

 

szlak mnie trafił, bo kupiłem Advany 18, ET się zgadza

Wydaje mi sie że kupiłeś replike Advanów ;)  bo ori powinny ci siedzie elegancko, a jakie jest to ET które sie niby zgadza?  

 

ET 50. Oczywiście możliwe, ale to felgi z 2001 roku, wtedy nie podrabiali i źródło było pewne, felgi też wyglądały na oryginalne, tylko w nie najlepszym stanie. Koleś od renowacji powiedział, że oryginalne. Później, jak się okazało że nie pasują czytałem gdzieś, że faktycznie mogą nie siedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedyskretne pytanie: Jaka szerokość tej felgi??

7,5

ja bym spróbował wkłożyć dystans, nie widzę w tym nic złego . Szpilki trzeba sprawdzić, jak nie wystarczą to je ewentualnie wymienić lub wtedy podjąć decyzję o sprzedaży

właśnie nie mam doświadczenia, w Skodzie RS mam dystanse, ale to samochód do normalnej jazdy, nie wiem, czy to w niczym nie przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wsadzić dystanse (ok 15mm) trzeba zmienić szpilki, inaczej, jeśli w ogóle uda się przykręcić felgę będzie bardzo niebezpiecznie. Bez zmiany szpilek można zastosować dystanse powyżej 25-30mm, które mają zintegrowane szpliki i przykręca się je do piasty. Bez zmiany szpilek 5mm to max, a ty potrzeba więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestańcie takie debilizmy pisać, tego już nawet bzdurą nie można nazwać. tylko i wyłącznie dystanse przykręcane zdają egzamin, normalni producenci robią takie już od 15mm. zakładanie 15mm przelotowych to objaw głupoty, chyba że chce się pourywać szpilki i jeździć krzywo założoną felgą, bez centrowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...