Jump to content

Fatalne złote Brembo

Szkielet
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie, czy przemalowanie zacisków Brembo ze złotego na inny kolor coś pomoże i wejdą mi na nie felgi? :)

To oczywiście żart, ale szlak mnie trafił, bo kupiłem Advany 18, ET się zgadza, wszystko siedzi, po czym się okazało, że w Subaru jest jeszcze jeden ważny czynnik - kolor zacisków:). Szlag mnie trafił drugi raz. Czy jest jakiś parametr, poza klasycznym PNZB, czyli Pasują Na Złote Brembo który pozwoli uniknąć kolejnego fatalnego zakupu? Uprzedzam odpowiedzi, że nie myślę o dystansach.post-16154-0-58223800-1408608698_thumb.jpg

Edited by Szkielet

@@Apacz, może wyglądają zajebiście ale miziają sie z zaciskami :P

Dokładnie:). Miziają się i brakuje im jakiegoś centymetra. Wiecie, jak byłem rozgoryczony :huh:. Dystansu nie chcę, bo trzeba wymieniać szpilki, więc mam oto takie pamiątkowe zdjęcie i aukcję na allegro:).

szlak mnie trafił, bo kupiłem Advany 18, ET się zgadza

Wydaje mi sie że kupiłeś replike Advanów ;)  bo ori powinny ci siedzie elegancko, a jakie jest to ET które sie niby zgadza?  

ET 50. Oczywiście możliwe, ale to felgi z 2001 roku, wtedy nie podrabiali i źródło było pewne, felgi też wyglądały na oryginalne, tylko w nie najlepszym stanie. Koleś od renowacji powiedział, że oryginalne. Później, jak się okazało że nie pasują czytałem gdzieś, że faktycznie mogą nie siedzieć.

a co ma długość szpilek do tego? nic nie trzeba wymieniać, każdy normalny dystans jest przykręcany do piasty.

Jak dasz gruby dystans to szpilki będą za krótkie i trzeba wymienić

ja bym spróbował wkłożyć dystans, nie widzę w tym nic złego . Szpilki trzeba sprawdzić, jak nie wystarczą to je ewentualnie wymienić lub wtedy podjąć decyzję o sprzedaży

niedyskretne pytanie: Jaka szerokość tej felgi??

7,5

ja bym spróbował wkłożyć dystans, nie widzę w tym nic złego . Szpilki trzeba sprawdzić, jak nie wystarczą to je ewentualnie wymienić lub wtedy podjąć decyzję o sprzedaży

właśnie nie mam doświadczenia, w Skodzie RS mam dystanse, ale to samochód do normalnej jazdy, nie wiem, czy to w niczym nie przeszkadza?

Żeby wsadzić dystanse (ok 15mm) trzeba zmienić szpilki, inaczej, jeśli w ogóle uda się przykręcić felgę będzie bardzo niebezpiecznie. Bez zmiany szpilek można zastosować dystanse powyżej 25-30mm, które mają zintegrowane szpliki i przykręca się je do piasty. Bez zmiany szpilek 5mm to max, a ty potrzeba więcej.

przestańcie takie debilizmy pisać, tego już nawet bzdurą nie można nazwać. tylko i wyłącznie dystanse przykręcane zdają egzamin, normalni producenci robią takie już od 15mm. zakładanie 15mm przelotowych to objaw głupoty, chyba że chce się pourywać szpilki i jeździć krzywo założoną felgą, bez centrowania...