Skocz do zawartości

Impreza GH (>2007) - zdjęcie/opuszczenie podsufitki?


Hrumque

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja hatchback

Jak zdjąć/opuścić podsufitkę, tak by niczego nie zepsuć, nie złamać jej itd? Jak ona jest mocowana?

 

Potrzebuję wymienić oryginalną antenę radiową z dachu (na CB Sirio Triflex najprawdopodobniej), a nie chciałbym sobie zniszczyć czegoś, siłując się np. z zatrzaskami których nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat.

Może ktoś coś więcej napisze, jak się spytam - gdzie i jak macie CB zamajstrowane w wersji GH ? (nie licząc montażu typu wrzucenie anteny na magnesie i radio wciśnięte między fotel a tunel)

 

No i jakie radia dają radę - bo w (przynajmniej w moim) STI poziom szumów i syfu generowanego przez silnik i elektronikę daje S9 na większości popularnych radyjek (Harry2, jakieś Yosany, nawet Jackson!).

Co ciekawe - jeszcze nie jest tragicznie dopóki jadę, ale jak puszczę gaz (hamuję silnikiem) to słychać w radiu jakby się jakiś silnik wentylatora/spryskiwacza/wycieraczek włączał, i wyje na full-skali aż do momentu gdy dotknę gaz. Czyżby to był jakiś dodatkowy wentylator "powietrza wtórnego" do wydechu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli twoje auto to nie jest kombi ,to łatwo nie będzie (podsufitka wkładana jest przed założeniem szyby tylnej i przedniej). Ściągnij boczne zabudowy plastikowe,odkręć uchwyty podsufitne,wyciągnij fotele przednie i kanapę tylną i przesuwaj podsufitką na jeden bok auta i potem na drugi przemieszczając się wewnątrz jak ninja :),bądź ostrożny bo łatwo załamać podsufitkę robiącym to pierwszy raz i zostanie ślad,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeśli twoje auto to nie jest kombi ,to łatwo nie będzie (podsufitka wkładana jest przed założeniem szyby tylnej i przedniej). Ściągnij boczne zabudowy plastikowe,odkręć uchwyty podsufitne,wyciągnij fotele przednie i kanapę tylną i przesuwaj podsufitką na jeden bok auta i potem na drugi przemieszczając się wewnątrz jak ninja :),bądź ostrożny bo łatwo załamać podsufitkę robiącym to pierwszy raz i zostanie ślad,pozdro.

No tak jak napisałem - to jest hatchback, MY08 = 2008r.

Po otwarciu tylnej klapy - delikatnie ciągnąłem za listwę na krawędzi podsufitki - ale nie chce zejść, a na siłę nie chciałem czegoś połamać... (zapewne jest na jakiś patent to mocowane, w którąś stronę trzeba ciągnąć, albo są jakieś zatrzaski... dlatego pytam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zatrzaski i to bardzo mocne,i tak prawdopodobnie coś uda ci się połamać.Musisz odkręcić osłony przeciwsłoneczne, lampki,uchwyty i wyciągnąć zatrzaski,niestety nie jestem w stanie podać ci przez internet siły jakiej należy użyć.Wejdź na opposed tam masz szczegółowy rysunek http://opposedforces.com/parts/  pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych radyjek i anten - nigdy nie jest idealnie.

 

Aktualnie mam taki zestaw:

 

Radio - YOSAN CB300 [ malutkie - mieści się w podłokietniku ]

 

Antena - SIRIO SG-CB 1000

 

Uchwyt - NAGOYA RB-700 + okablowanie Nagoya

 

I powiem, że jest to najlepsza kombinacja do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...