Jump to content

Zbyt dużo oleju

MForbi
 Share

Recommended Posts

Pacjent to OBK SBD. Uzupełniając olej w silniku "przelałem" nieco i jest teraz ok. 1 cm. ponad maksimum na bagnecie. Przejechałem tak ok 250 km.

I teraz pytanko - czy odessać nadmiar czy tak zostawić ?

Obawiam się czy nadmiar nie spowoduje problemów - np.uszkodzenia DPF-a.

Edited by MForbi

Pacjent to OBK SBD. Uzupełniając olej w silniku "przelałem" nieco i jest teraz ok. 1 cm. ponad maksimum na bagnecie. Przejechałem tak ok 250 km.

I teraz pytanko - czy odessać nadmiar czy tak zostawić ?

Obawiam się czy nadmiar nie spowoduje problemów - np.uszkodzenia DPF-a.

Daj sobie spokoj z odsysaniem,jesli faktycznie masz ok 1 cm powyzej max to nic zlego sie nie stanie,napewno DPF-wi to nie zazkodzi.

Jezdzij normalnie i za kilkaset km sprwawdz poziom oleju.Jesli dolalbys olej do max to po rozgrzaniu go do temp. roboczej i sprawdzeniu poziomu po wylaczeniu silnika i tak bedzie powyzej max.

Co jest zjawiskiem zupelnie normalnym tak jak to ze plynu chlodniczego tez przybywa w zb.wyrownawczym.(podnosi sie poziom) Dlatego tez u jednych producetow sprawdza sie na goracym silniku po odstawieniu,a inni chca na zimnym.Dwie szkoly i tyle.Boxer to specyficzny silnik i tu trzeba to robic zgodnie z zaleceniem producenta,zeby pomiar byl wiarygodny.

???

Chyba te kreski na bagnecie do czegoś służą? 

@@olo11, lejesz olej pod korek, tak jak płyn do spryskiwaczy? ;) 

Wiadomo, że z dwojga złego to lepiej 1 cm ponad górną, niż 1 cm poniżej dolnej, ale ja bym odlał.

No chyba, że bierze Ci 1l/1000 km to olej :P

Czasem lubi wypic, ale to na dlugich autostradowych przebieżkach. A jako że na razie nie planuję to chyba odessam "górkę" ... Myślę że będzie tego jakieś 0,5-0,7 l.

???

Chyba te kreski na bagnecie do czegoś służą? 

@@olo11, lejesz olej pod korek, tak jak płyn do spryskiwaczy? ;)

Wiadomo, że z dwojga złego to lepiej 1 cm ponad górną, niż 1 cm poniżej dolnej, ale ja bym odlał.

No chyba, że bierze Ci 1l/1000 km to olej :P

Oczywiscie ze kreski do czegos sluza,ale rozmawiamy tu o przypadku kolegi ktoremu sie troche za duzo wlalo o nie o tym jaki trzymam poziom oleju u siebie :P ( a plynu do spryskiwaczy mam zazwyczaj full zbiornik :D ) Decyzja czy odssysac nadmiar nalezy do niego,jesli to kwestia 0.5 litra to ja bym sobie darowal.

Tak mi się wydaje że tyle tego będzie ... Jednak obawiam się czy nadmiar nie będzie "wywalany" do DPF-a i może go skutecznie uszkodzić . Z dwojga złego wolę chyba pobawić się w usunięcie nadmiaru niż ryzykować wymianę DPF-a ... Tym bardziej że zanim mój silnik "wypije" ten nadmiar to będę musiał jakieś 5-6 tys km przelatać ...