Jump to content

Gdzie kupić olej LOTOS Quazar SPORT 10W-50 ?

Machoń

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję na dolewkę oleju lotos quazar sport 10W-50... ktoś ma info gdzie do dostać?

Tak na szybko dziś sprawdzałem:

- ASO nie ma

- klika sklepów i hurtowni nie ma

- stacja lotos nie ma

- na porównywarkach cen i alledrogo nie ma

- strona lotosa i dedykowane sklepy nie ma (tylko dwa sprawdziłem) odechciało mi się szukać

No po prostu ręce opadają...

Pomoże ktoś ? Chce przetrwać do wizyty w serwisie i wymienić wszystko na nowy.

PZDR

Na stronie Lotosu jest zakładka 'gdzie kupić':

http://lotosoil.pl/pl/home/produkty/samochody-osobowe,2,412,show,11966

Natomiast nie do końca rozumiem sensu zakupu identycznego oleju. Jeśli potrzebujesz na dolewkę to nie zwlekaj i kup jakiejkolwiek firmy zgodny z parametrami obecnego. Zbytniej różnicy to nie zrobi a będzie o wiele lepsze niż poziom poniżej minimum na bagnecie.

Na stronie Lotosu jest zakładka 'gdzie kupić':

http://lotosoil.pl/pl/home/produkty/samochody-osobowe,2,412,show,11966

No właśnie tak jak pisałem, sprawdzałem w tej zakładce.... dwa sklepy obdzwoniłem i lipa .... średnia pomoc, dlatego odpuściłem

Natomiast nie do końca rozumiem sensu zakupu identycznego oleju. Jeśli potrzebujesz na dolewkę to nie zwlekaj i kup jakiejkolwiek firmy zgodny z parametrami obecnego. Zbytniej różnicy to nie zrobi a będzie o wiele lepsze niż poziom poniżej minimum na bagnecie.

Jak mam już kupić coś na dolewkę to wiadomo, że zaczynam szukać takiego samego ( nie przypuszczałem, że w przypadku Lotosa będzie to aż taki problem). Na bagnecie mam ok 80% suchego obszaru, troszkę powyżej "L". Za tydzień jadę po felgi ( ok. 80 km trasy ) a za ponad dwa tyg. (120 km trasy) dopiero do serwisu i wtedy zmienię olej. Dlatego zastanawiam się czy dotrwać do tego czasu czy szukać dolewki ?

Spokojnie, jeśli byłaby potrzeba na cito dolać olej bo na bagnecie susza to dolałbym jakiś inny syntetyk ;)

Tak trzeba będzie pewnie zrobić, zastanawiam się tylko dlaczego jest on dość trudno dostępny... przecież to nie jest jakaś kosmiczna technologia :huh:

A jeśli chodzi o mieszalność, to temperatury mają znaczenie ? czy tylko patrzymy czy są to syntetyki ?

zastanawiam się tylko dlaczego jest on dość trudno dostępny

Trudno dostępny, bo mało popularny.

A jeśli chodzi o mieszalność, to temperatury mają znaczenie ?

mają, ale jak dolejesz 100 czy 200ml np.5w40 to aż tak bardzo nie pogorszy to właściwości Twojego oleju, który i tak zamierzasz zaraz wymienić na nowy ;)

Niech i ja wtrącę swoje "trzy grosze".

Koniecznie dolej oleju. Może być innej marki, o taki samych bądź zbliżonych parametrach (nie niższa klasa jakościowa). Na przykład może to być Motul 6100 Synergie 15W50, ale w żadnym wypadku nie jeźdź na minimalnym poziomie oleju. Silnik wtedy cierpi.

Koniecznie dolej oleju. Może być innej marki, o taki samych bądź zbliżonych parametrach (nie niższa klasa jakościowa). Na przykład może to być Motul 6100 Synergie 15W50

dolać - ok, ale dlaczego pólsyntetyk ? :huh:;)

Też używałem tego oleju i zawsze był z nim problem, zawsze. Właściwie w końcu jedynym moim źródłem był Marek i MTS.

Natomiast Total robi też 10W50 Quartz Racing, który ma niemal identyczne parametry jak ten lotosowy i u mnie z Zielonej nie było z nim problemu (choć był tylko na zamówienie).

Możesz go stosować jak alternatywę bądź po prostu na dolewki ;)