Jump to content

problem po ostrym hamowaniu !!!!!

sawa_a

Recommended Posts

Witam czy ktoś z was doświadczył podobnego problemu? Po ostrym hamowaniu na autostradzie coś dziwnego działo się z praca silnika. Auto zachowywało się tak jak by na drodze była "tarka" mocne drgania na dodatek przy przyspieszaniu dziwne dźwięki z silnika. Pierwsza reakcja nierówna droga. Po skończonej drodze auto odstało kilka minut ruszam dalej jest ok. Niestety po kolejnym hamowaniu sytuacja się powtarza. I tak kilka razy. 

Żeby nie tracić czasu w podroży po kolejnym hamowaniu zatrzymałem auto przy poboczu wyłączyłem i szybko chciałem włączyć niestety nie chciało odpalić tzn kręcił starter ale nie odpalało auta. Po mocnym dogazowaniu przy probie rozruchu zaskoczyło. 

Podjechałem do serwisu tam jak na złość na próbach jazda hamowanie nic sie nie dzieje. Komputer nie wyświetla błędów. Komentarz serwisu auto w 100% sprawne

Gdybym sam nie doświadczył tego n trasie to bym pewnie spał spokojnie a tak gdzieś z tyłu głowy obawa że jednak coś sie dzieje. 

Jeżeli ktoś z szacownych forumowiczów miał podobne zdarzenie proszę o info co to może być i czym może skutkować.

dodam tylko ze mam silnik boxera z 2011 roku 2,0

Edited by sawa_a

Nie jestem pewien do końca co masz na myśli z dziwną pracą silnika ale swojego czasu jak mialem kable wn na wymarciu to pomimo ,że przy normalnej jeździe nic szczegulnie nie dawało o sobie znać, to dwukrotnie przy awaryjnym hamowaniu auto zaczeło mi po dodaniu gazu ostro szarpać i "dusić" sytuacja dość nieciekawa bo ledwo udalo mi sie przez to wybrnąć z opresji :) . Po wymianie więcej sie nie powtórzyło. Życzę ci żeby u ciebie też wyszła taka błachostka

No i mechanikiem nie jestem w sumie znam sie tyle co nic. Ale ja bym patrzyl chyba pod kątem elektryki właśnie. Pozdrawiam

Na skutek energii kinetycznej podczas hamowania musiało się poluzować coś, co normalnie luźne nie jest. Miałem podobne jazdy w innym aucie. Tam zaczęła mieszać jakaś klapka w systemie rur doprowadzających powietrze. Podczas ostrego hamowania przymykała się, co dławiło silnik. Wyskoczyło jedno z jarzemek przytrzymujących ją w swojej właściwej pozycji.

Dziwna praca silnika i dźwięki tak jak bym słyszał zawory do tego doszły wibracje na tyle mocne ze nawet zona która w normalnym użytkowaniu auta nie zauważa czy tez nie słyszy ze coś postukuje zwróciła uwagę ze chyba jednak jest coś nie tak 

No wlasnie zdalby sie ale gdzie go szukac z tym niestety jest problem

A ile uzytkowales auto tzn ile mialo lat kiedy kable miales na wymarciu ?

aktualnie ciągle chodzi jak zyleta nic sie nie dzieje 

Moje auto ma lat 15 więc nikt nie wie ile kabli już przeżyło ale myślę, że przy twoich objawach dźwiękowych bardziej kierował bym się w strone wersji suberet'a . Poszukaj może popytaj na forum gdzie znajdziesz dobrego mechanika w okolicy. Lepiej pojechac kawałek dalej niż robić byle gdzie. Szczególnie że auto masz nowsze.