Jump to content

Dolot zimnego powietrza FXT '03

Świstak

Recommended Posts

Bry.

W ramach rozrywki wywaliłem dzisiaj tłumik szmerów ssania i dumam sobie skąd doprowadzić teraz powietrze do puszki filtra.

Czy z miejsca fabrycznego za lampą, czy może zza halogenu w zderzaku?

To miejsce wydaje mi się odpowiednie ponieważ jest czyste i suche :)

Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Jeśli nie używasz Forka w terenie i nie brodzisz po wodzie,kałużach,to dobre miejsce.Tylko zrób to z głową,zapewnij odpływ wody zaciągniętej w czasie jazdy w deszczu w tym doprowadzeniu,jakieś kolanko z kilkoma otworami.

• Upvote 1

Szukam rozwiązania takiego samego problemu, ale pójdę w kierunku snorkela.

Pokonywanie wody z dolotem powietrza w halogenie nie wchodzi w grę.

Australijczycy mają kilka opracowanych patentów, nie wiem tylko jak jest z dostępnością produktów Safari na naszym rynku. 

Projekt jeszcze w zalążku, docelowo jakoś tak  ;)

post-3320-0-24843800-1407685473_thumb.jpg

Ja mam wywalony rezonator i włożona rurę 45 stopni amelinium, nie dosięgającą halogena, bo to za nisko moim znaniem, kończy się na wysokości między lampą a zderzakiem, zakończona siteczkiem, żeby większa zwierzyna się nie dostała :) Jest tak skierowana, żeby ewentualna woda spływała. Na hamowni podczas pomiarów i strojenia spełniło to dobrze swoje zadanie. Natomiast chcąc brodzić lub głębokie kałuże nie polecam. Na plejadach boleśnie się przekonałem, mimo, że rura była wyjęta, to woda do filtra dotarła :/

Edited by Albajn

że rura była wyjęta, to woda do filtra dotarła :/

A kilka otworków w najniższym miejscu rury nie załatwiłoby sprawy odpływu?

Choć dla Forka jadącego terenową,chwyt powietrza ustawiałbym przynajmniej na wysokości chwytu seryjnego. ;)

Jak byś chciał takiego Snorkel'a zapodać, to można, dopasować coś, z bardziej popularnych aut przytulić.

Np. Vitara, Discovery ??

Tylko jak taka rynna, będzie wyglądać na Forku ??

na wysokości chwytu seryjnego

Był trochę niżej bo z puszki, ale mimo wszystko brak rezonatora to łatwiejszy dostęp wody do puszki z filtrem i to spowodowało problem,, aczkolwiek to były warunki ekstremalne, czyli jazda rzeką :)

Szukam rozwiązania takiego samego problemu, ale pójdę w kierunku snorkela.

Pokonywanie wody z dolotem powietrza w halogenie nie wchodzi w grę.

Australijczycy mają kilka opracowanych patentów, nie wiem tylko jak jest z dostępnością produktów Safari na naszym rynku. 

Projekt jeszcze w zalążku, docelowo jakoś tak  ;)

Na tym zdjęciu nie kumam tego, czemu ten niby dolot jest skierowany w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy ??? :huh:

Zwyczajowo montuje się go do kierunku jazdy żeby "łapał" powietrze i wtedy do jest dolot a na tym zdjęciu to jest normalnie "odlot"  :biglol: 

Poza  tym Forek wygląda bojowo :puchar:

PzDr