Skocz do zawartości

Malowanie i regeneracja felg, dyskusja rownież o kolorach


MIKKI

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Panowie, miałem lekko wygietą felge od dziury, ale jakimś cudem (zimno?) Pękła więc serwis bez pytania ja pospawał. Efekt końcowy jest przerażający jak dla mnie ale ja się nie znam. Co o tym sądzicie?5cebd4368f948cb8e176fea7b62916c2.jpg

53e1c8aff53c9d70d98284280ed49c54.jpg

a93a9598d32c06df77f2bda4779579b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Efekt końcowy jest przerażający jak dla mnie ale ja się nie znam. Co o tym sądzicie?
 

 

Niby spawają i jeżdżą na tym... Najgorsza jest świadomość - gdybyś nie wiedział że spawana to byś jeździł, ale jak już wiesz to cały czas z tyłu głowy... spawana, spawana... 

Kiedyś dawno temu, jeździłem na nieświadomce autem które miało pospawaną przekładnie. Chyba ze dwa lata zanim się zorientowałem. I jak się zorientowałem to koniec jazdy :D

 

Ja bym wymienił dla świętego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co człowiek to inna historia. Ja mam kolegę, który jeździ na pospawanej feldze już ładnych parę lat. I to bardzo siarczyście jeździ. ;)

 

Nie jestem specem w dziedzinie spawalnictwa, ale miałem i mam z tym sporo do czynienia i to co pokazujesz na zdjęciu to jakaś totalna amatorka. W mojej szkole uczniowie z drugiej klasy szkoły zawodowej za takie coś dostają mierniacza. Tej guli nie powinno być. A skoro jest, tzn. że pęknięcie nie zostało na tyle przetopione żeby można było zeszlifować nadmiar spoiwa. Gdyby teraz przelecieć ta felgę na tokarce to pewnie pod tym zgrubieniem wciąż jest pęknięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Cześć,

jestem na etapie renowacji Speedline'ów ST2, chciałbym uzyskać kolor jak najbardziej zbliżony do oryginału, nie jest to czysty złoty, tylko jakby lekki mat, czy jak to nazwać - wiadomo chyba o co mi chodzi...

Na pewno ktoś z Was przerabiał temat i poratowałby jakimś kodem lakieru? Dawać na to klar na wierzch czy już niekoniecznie?

Pozdrawiam

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.03.2018 o 20:32, Tapicefor napisał:

Panowie,

 

poszukuję warsztatu który pomaluje felgi na złoto we Wrocławiu, możecie coś polecić - najlepiej w rozsądnej cenie?

 

Tapi

Swoje robiłem w Klinika Felg na ul.Strzegomskiej 180.

https://m.facebook.com/klinikafelgWroclaw/?locale2=pl_PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś moze zna hurtownię albo sklep w Warszawie i okolicach, który handluje lakierami proszkowymi i ma trochę więcej kolorów niż paleta RAL? Chcę odnowić felgi ale potrzebuję dość specyficzny kolor (nie złoty). Pomocy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

W jednej z zakupionych felg mam mocniej zarysowany rant - poniżej zdjęcie. Czy orientujecie się czy da się to poprawić nie malując całej felgi? Jeżeli tak to prośba o namiary na serwis. Ew. jak nie ma takiego wyjścia i trzeba malować całość, to również będę wdzięczny za kontakt do firmy, która dobierze kolor pod oryginał :) 

braid_zarysowanie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Qóba napisał:

W jednej z zakupionych felg mam mocniej zarysowany rant - poniżej zdjęcie. Czy orientujecie się czy da się to poprawić nie malując całej felgi? Jeżeli tak to prośba o namiary na serwis. Ew. jak nie ma takiego wyjścia i trzeba malować całość, to również będę wdzięczny za kontakt do firmy, która dobierze kolor pod oryginał :) 

braid_zarysowanie.jpg

Zawieź felgę do jakiegoś zakładu z lakierami i tam Ci dorobią farbę identyczną z kolorem felgi. Zamów puszkę farby w sprayu i zrób to sam :)

Ja tak zrobiłem jakiś czas temu ze swoimi w zakładzie na Kartuskiej.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zagadka. Gdzie mogę odnowić felgi, ale razem z napisami ? 2 felgi mam z wytartymi napisami.

Narazie 2 lokalne zakłady zaproponowały regenerację, naklejka z napisem i na to lakier bezbarwny, ale jakoś mi to nie leży.

 

Wymysliłem sobie, że skoro to taki problem, to może da radę zamówić negatyw naklejki. Wtedy malowanie na biało -> naklejka z wybraniem na napisy -> malowanie napisów -> na to bezbarwny.

 

felgi_OZ.thumb.jpg.5021fbdc07c1295e33e29070b2e26313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Qóba napisał:

@Herostratesmoże i racja - okleję całość taśmą, psiknę i powinno być na pewno lepiej niż obdarte :) 

Tutaj wskazówki jak to zrobić 

https://www.youtube.com/watch?v=SauNz4rD6y8

Edytowane przez Herostrates
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

może ktoś będzie umiał pomóc:

 

mam felgi oryginalne z forestera sti ale sa trochę obdrapane itd.

czy ktoś umie to odnowić, ew czy znany jest kod lakieru? to wygląda jak perłowy tytan czy sam nie wiem co...

jak mam je odmalować, to tylko na taki kolor fabryczny. 

79153604_IMAG2227-duy.thumb.jpg.2e7e3c1f5267db8a8758b9e1e216f5f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AdaSch napisał:

może ktoś będzie umiał pomóc:

 

mam felgi oryginalne z forestera sti ale sa trochę obdrapane itd.

czy ktoś umie to odnowić, ew czy znany jest kod lakieru? to wygląda jak perłowy tytan czy sam nie wiem co...

jak mam je odmalować, to tylko na taki kolor fabryczny. 

79153604_IMAG2227-duy.thumb.jpg.2e7e3c1f5267db8a8758b9e1e216f5f9.jpg

Według googla i zagranicznych for nr koloru to BBS SUBARU SK1. Pytanie na ile to dostępne w PL.. Można podpytać w miejscach gdzie dobierają lakiery do karoserii. 

Nie wiem jednak, czy nie lepiej będzie jechać do speców od malowania i tam sami dobiorą kolor. Przynajmniej tak robią ze złotym. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...