Skocz do zawartości

wypalanie świateł w piekarniku (?)


Scooby333Pata

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny i chłopaki, jak w tytule chciałabym wypalić moje przednie światła, boje się ze coś spieprze jak zwykle ;-) wiec wole się poradzić jak to bezpiecznie zrobic. Ile stopni na jak długo itd

Widziałam ze ktoś to robił na forum ale bez większego opisu wiec bardzo liczę na pomoc

 

https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq90/r/746/olHVez.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak robiłem to w poprzednim aucie to 70"C i jednej lampie wystarczyło 9min, a druga potrzebowała prawie 12min, ale uśredniając to tak z 10min będzie ok

 

 

PS. zaraz zlecą się koledzy i zbuczą Cię że nie ładne lampy ;)

Edytowane przez bucky
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź,a czy jest jakaś różnica w piecu z termoobiegiem i bez ?

Aaa no i moje światła nie są oryginalne subaru tylko aftermarket

 

Domyślam się no ale cóż właśnie takie mi się podobają ☺

Edytowane przez Scooby333Pata
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co za terapeutyczny wątek :bowdown:

 

Od kilkunastu lat żyłem w przekonaniu, że podgrzewanie Martensów w piekarniku (zamiast 'naparzać' szczoteczką z OE łojem) kwalifikuje mnie jako wariata.

 

Dzięki, macie wszyscy po lajku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Troche ponawiam temat, bo nie robiłem tego wcześniej. Kwestia rozklejenia lamp jest dla mnie w miare do ogarniecia, ale chcialbym sie zapytac co dalej ? Przy składaniu jakim klejem je skleić? Może być klej na gorąco ? Jak nie to jaki / gdzie kupić? Na co zwrócić uwagę? I czy mam szanse jakoś te lampy zepsuć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w jakim stopniu sie żonie narażam taką zabawą ;p ?

 

ja to specjalnie robiłem w nocy :-)

 

co prawda nie w subaru, a w Nissanie - tak jak pisał kolega na górze, 70 stopni i 10 minut wystarczyło. Bez termoobiegu. Obudowa lampy zaczęła się już robić miękka, także dłuższe trzymanie skończyłoby się ciastem z lampy. No ale to nissan, tu może być inny plastik.

 

Miałem obawy co do szczelności przy ponownym sklejeniu tym samym spoiwem, dlatego do ponownego sklejenia użyłem czarnego Soudal FixALL. Cholernie brudzący specyfik, niespecjalnie łatwy do użycia - maże się bardziej niż silikon, ale po stwardnieniu (na drugi dzień) pięknie trzyma, wystarczająco elastyczny żeby nie pękać. Tylko takiej lampy już się drugi raz nie rozbierze ;-)

 

A kolega taką samą lampę rozbierał, skleił ponownie na oryginalne spoiwo i też mu trzyma.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarówki tzn żarniki jak i cały osprzęt ja wymontowalem, tylko ja mam xenony ale nie zaszkodzi wyjąć co się da przed piekarnikiem :-P

Znajdź mój wątek " czarne wkłady lamp forek my06" tam opisałem co robiłem, pisze z telefonu i nie wiem jak wkleić link to tego :-P

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucam link do twojego tematu przyda sie komuś na przyszłość

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/70521-czarne-wk%C5%82ady-lamp-forek-my06/?hl=%2Bczarne+%2Bwk%C5%82ady+%2Blamp+%2Bforek+%2Bmy06

 

Dzięki wielkie gratki za to, że wrzuciłeś taki opis. Na pewno się przyda. Auto dobrze sie prezentuje z tymi czarnymi lampami. Mega mi sie to podoba nawet miałem mocny dylemat czy by u siebie tak nie zrobić. Ale wg mnie dobrze to wygląda w grubszych forkach/imprezach. Ale u mnie (seryjne srebrne legacy III kombi ) podeszło by to raczej pod wieś tuning :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...