Jump to content
Picasek

Impreza GT My99 - Prośba o pomoc w podciśnieniach

Recommended Posts

Witam.

Moja Impreza przeszła kapitalkę silnika. Niestety trwało to pół roku i nie do końca pamiętam jak były podpięte podciśnienia. Problem w tym, że ładuje tylko 0,5 bara a przed remontem normalnie 0,9.

Ogólnie większość podciśnień nie da inaczej podpiąć ale przy kielichu jest selenoid. On najbardziej mnie interesuje bo prawdopodobnie coś tam mam źle wpięte.

Z góry dzięki za pomoc

• Downvote 1

post-2484-0-35712000-1407315946_thumb.jpg

Możesz mieć zamieniony przewód z restryktorem , ja tak miałem i ładowało 0,5 bara

Edited by kowal

kowal mam wpięte dokładnie tak samo jak na foto a subara jak nie ładowała tak nie ładuje.

Macie jeszcze jakieś pomysły ? Dodam, że jak ładuje 0,5 i dodaję coraz więcej gazu delikatnie podszarpuje i nie chce się wkręcać. Gdy jeżdżę na vacum samochód chodzi płynnie i równo.

U mnie ten solenoid wygląda tak :

92480458613289237914_thumb.jpg

Ten wężyk co wychodzi od spodu idzie do dolotu, a ten co wchodzi z boku do trojaka przy turbie.

W czym może tkwić jeszcze problem ?

Temat do zamknięcia 

• Downvote 1

@Picasek napisz jak to rozwiązałeś dla przyszłych czytaczy :)

ADK90 właśnie nie rozwiązałem. Po prostu miałem te wężyki w kiepskim stanie i wyrzuciłem, nie miałem pojęcia że jest tam takie coś jak restryktor. Obecnie jeżdżę na 0,5 bara i mam problem z kupieniem tego wężyka. Jeśli go nie dostanę pewnie trzeba będzie myśleć o MBC

Wez sobie jakis paciorek, zrob odpowiednio duzy otwor, wetknij w wezyk i bedziesz mial problem z glowy.

Ew. zakupic jednak w ASO albo ew. jakis inny ebay - wezyk albo sam restryktor. Dla przykladu (aczkolwiek nie wiem, czy to odpowiednia srednica otworu)

http://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-1-0mm-boost-restrictor-pill-/221276022348?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item338514264c

Edited by AMI

Ami dzięki za pomoc. Pojeżdżę jeszcze na 0,5 a później będę próbował różnych średnic 

W GT'99 powinno być 1.2mm z tego co wiem.

Może jakimś rozwiązaniem będzie odwiedzić najbliższy sklep z artykułami spawalniczymi i nabyć coś takiego: http://www.arweld.net/1361,koncowka-pradowa-kemppi-m8-fi-1-2mm-zamiennik.html

Otwór ma jak trzeba a i jakoś w wężyk się to chyba wepchnie. Ewentualnie po małej obróbce ;)

cianbo również dziękuję za pomoc. Spróbuję coś  pokombinować, jak nic nie wybuchnie to dam znać :)

Sprawdź jeszcze przepływomierz.

Mi ładowało 0,3-0,5 bar kiedy miałem uszkodzoną.

Skoro brak restryktora, to od tego trzeba zacząć.

Albo kupić gotowiec w czterech turbach lub ASO lub samemu wyrzeźbić.

Numer cześci: S-22326KA120