Skocz do zawartości

Impreza GT My99 - Prośba o pomoc w podciśnieniach


Picasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Moja Impreza przeszła kapitalkę silnika. Niestety trwało to pół roku i nie do końca pamiętam jak były podpięte podciśnienia. Problem w tym, że ładuje tylko 0,5 bara a przed remontem normalnie 0,9.

 

Ogólnie większość podciśnień nie da inaczej podpiąć ale przy kielichu jest selenoid. On najbardziej mnie interesuje bo prawdopodobnie coś tam mam źle wpięte.

 

Z góry dzięki za pomoc

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowal mam wpięte dokładnie tak samo jak na foto a subara jak nie ładowała tak nie ładuje.

 

Macie jeszcze jakieś pomysły ? Dodam, że jak ładuje 0,5 i dodaję coraz więcej gazu delikatnie podszarpuje i nie chce się wkręcać. Gdy jeżdżę na vacum samochód chodzi płynnie i równo.


U mnie ten solenoid wygląda tak :

 

92480458613289237914_thumb.jpg

 

Ten wężyk co wychodzi od spodu idzie do dolotu, a ten co wchodzi z boku do trojaka przy turbie.

 

W czym może tkwić jeszcze problem ?


Temat do zamknięcia 

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90 właśnie nie rozwiązałem. Po prostu miałem te wężyki w kiepskim stanie i wyrzuciłem, nie miałem pojęcia że jest tam takie coś jak restryktor. Obecnie jeżdżę na 0,5 bara i mam problem z kupieniem tego wężyka. Jeśli go nie dostanę pewnie trzeba będzie myśleć o MBC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie jakis paciorek, zrob odpowiednio duzy otwor, wetknij w wezyk i bedziesz mial problem z glowy.


Ew. zakupic jednak w ASO albo ew. jakis inny ebay - wezyk albo sam restryktor. Dla przykladu (aczkolwiek nie wiem, czy to odpowiednia srednica otworu)

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Subaru-1-0mm-boost-restrictor-pill-/221276022348?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item338514264c

Edytowane przez AMI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GT'99 powinno być 1.2mm z tego co wiem.

Może jakimś rozwiązaniem będzie odwiedzić najbliższy sklep z artykułami spawalniczymi i nabyć coś takiego: http://www.arweld.net/1361,koncowka-pradowa-kemppi-m8-fi-1-2mm-zamiennik.html

Otwór ma jak trzeba a i jakoś w wężyk się to chyba wepchnie. Ewentualnie po małej obróbce ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...