Skocz do zawartości

Jaka świeca do 2,5 173KM + LPG?


Sami

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką świece zapodać do tego silnika? Manual podaje NGK: FR5AP-11 ale może do gazu są lepsze świece? Poza tym z tego co pamiętam ostatnio, ciężko mi było gdziekolwiek znaleźć te świece.

 

Zamontuj własnie takie czyli FR5AP-11 , dostepne są bez problemów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontuj zgodnie z manualem.
(te specjalnie dedykowane do lpg to dla mnie ściema).

ze znalezieniem FR5AP-11 nie ma problemu najmniejszego. Jedna z większych hurtowni motoryzacyjnych ma chociażby na stanie. więc właściwie wszystko od ręki.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeca ma być do danego modelu, zmienić w stosunku do oryginału należy tylko odstęp między elektrodą. Standard 0.9 - przy LPG 0.7mm. Ja kupuje najtańsze Bosch'e super plus i zmieniam co 20 kkm żeby odciążyć cewki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam pytanko,do  mojego legacy IV  2009r  150KM +LPG chcę kupić no i wymienić świece -jakie polecacie? gdzieś wyczytałem że najlepsze to DENSO VKH20 ale jak jest LPG to DENSO VKH22 ,co myślicie o nich.....

Sprawdziłeś w książce obsługi jakie proponuje producent ?

"Denso najlepsze"  bo ... ? 

wchodzi też Bosch  0242 236 528. będzie jakieś 20-25 zł tańszy a wątpię aby ktokolwiek zauważył różnicę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki bardzo,troszkę się popytałem znajomych i  jakoś wszyscy odradzali mi boscha ,mówili -wymień na denso irydowe i masz spokój przynajmniej na 60 tyś. a nie co 20-30 tyś.i znowu, tym bardziej że  wymiany świec  wymaga podnoszenia,przechylania kombinacji z silnikiem, no ale cena bosch coś ok.40zł a denso 70zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...