Skocz do zawartości

Koło zapasowe zamiast zestawu naprawczego?


PRIMAR

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też już od dłuższego czasu szukam koła do swojego... I myślę właśnie nad tym co Ty kupiłeś, ale również zastanawiam się nad 125/90/16, ktoś wcześniej pisał, że ma takowe... Bardzo trudno się zdecydować, żeby to jakoś  po ludzku mieściło się w tej wnęce w bagażniku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andnal napisał:

Ja też już od dłuższego czasu szukam koła do swojego... I myślę właśnie nad tym co Ty kupiłeś, ale również zastanawiam się nad 125/90/16, ktoś wcześniej pisał, że ma takowe... Bardzo trudno się zdecydować, żeby to jakoś  po ludzku mieściło się w tej wnęce w bagażniku...

 

po wyjęciu zabudowy bagażnika to koło bez problemu mieści się ( półkole w tyle bagażnika jest jakby wycięte pod ten rozmiar dojazdówki ) natomiast podłoga jest uniesiona o jakiej 1,5 cm :mellow: Tragedii nie ma , graty pochowałem we wnękę koła. Lepsze to niż bawienie się w razie awarii koła w jakieś zestawy naprawcze  które w przypadku dużej dziury mogą  nie  naprawić opony a może być wręcz przeciwnie- późniejsze problemy z wyważeniem. Jest też opcja wożenia dojazdówki w pokrowcu.

Dziwi mnie natomiast fakt , że zgodnie z wyliczeniami ( kalkulatory opon itd) seryjne koło o rozmiarze 225/55/17 powinno mieć średnice 679,3 mm a w rzeczywistości średnicę ma mniejszą, mniejszą niż średnica dojazdówki od forka o wymiarze 145/80/17 ,która zgodnie z wyliczeniami ma średnicę taką jaką mieć powinna czyli 663,8mm . Dziwne...

:huh::huh::huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Karas napisał:

Lepsze to niż bawienie się w razie awarii koła w jakieś zestawy naprawcze  które w przypadku dużej dziury mogą  nie  naprawić opony a może być wręcz przeciwnie-

Mało tego, z dużym prawdopodobieństwem zalepi się "czujnik ciśnienia" dodatkowy koszt, już raz musiałem wymienić czujnik, bo mi go uszkodzili oponiarze. A brałeś pod uwagę ten wymiar 125/90/16 i jaka ewentualnie jest Twoja opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem, ale patrząc jakie szerokości opon  kół dojazdowych zaleca Subaru tzn. dla forka 145mm , dla XV 185mm  stwierdziłem że wezmę jedno z zalecanych - być może nie ma to żadnego znaczenia ...

a tutaj zimowy blizzak nałożony na koło dojazdowe ( blizzak wydaje się być delikatnie większy )

 

tak wiem muszę posprzątać w garażu :D

DSC_0834.JPG

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karas napisał:

 

po wyjęciu zabudowy bagażnika to koło bez problemu mieści się ( półkole w tyle bagażnika jest jakby wycięte pod ten rozmiar dojazdówki ) natomiast podłoga jest uniesiona o jakiej 1,5 cm :mellow: Tragedii nie ma , graty pochowałem we wnękę koła. Lepsze to niż bawienie się w razie awarii koła w jakieś zestawy naprawcze  które w przypadku dużej dziury mogą  nie  naprawić opony a może być wręcz przeciwnie- późniejsze problemy z wyważeniem. Jest też opcja wożenia dojazdówki w pokrowcu.

Dziwi mnie natomiast fakt , że zgodnie z wyliczeniami ( kalkulatory opon itd) seryjne koło o rozmiarze 225/55/17 powinno mieć średnice 679,3 mm a w rzeczywistości średnicę ma mniejszą, mniejszą niż średnica dojazdówki od forka o wymiarze 145/80/17 ,która zgodnie z wyliczeniami ma średnicę taką jaką mieć powinna czyli 663,8mm . Dziwne...

:huh::huh::huh:

To akurat, że średnica dojazdówki do Forka jest większa od standardowego koła w XV nie dziwi, skoro XV ma profil 225/55, a Forek  na obręczach 17"  ma profil 225/60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FanSub napisał:

To akurat, że średnica dojazdówki do Forka jest większa od standardowego koła w XV nie dziwi, skoro XV ma profil 225/55, a Forek  na obręczach 17"  ma profil 225/60.

poczytaj co oznaczają cyferki na oponach , wez kalkulator w dłon i policz i zastanów się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FanSub napisał:

Przystaw sobie kompletne koło od forka do koła xv, to zobaczysz różnicę w wysokości właśnie o 5% z szerokości 225 mm.

ok może spróbuje inaczej.

zgodnie z obliczeniami z przeróżnych kalkulatorów opon np.

http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/

srednica koła od forka (225/60/17) ma 701.8 mm

srednica koła od XV (225/55/17) ma 679.3 mm

srednica koła dojazdowego od forka (145/80/17) ma 663.8 mm  ( i tyle ma bo ją zmierzyłem )

dziwi mnie dlaczego koło dojazdowe od forka jest większe -patrz zdjęcie wyżej ( niż geolandar -bo bridgestone już nie jest) od XV skoro z wyliczeń wychodzi że nie powinno.

663.8 mm < 679.3 mm

rozumisz?:)

 

Edytowane przez Karas
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jakoś klikło niechcący, nie szkodzi, dobrych opini nigdy za wiele:) dobrze że nie trafiłem w strzałkę na dół :facepalm: przy okazji zapytam, to nie problem będzie przy takiej różnicy średnic dla napędu. Ja wiem że to tylko w razie awarii ale czasami wtedy też trzeba dojechać nawet i kilkadziesiąt kilometrów do oponiarza.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Skoro do forka który ma koło większe dojazdówka jest 145/80/17 to chyba nic sie nie powinno stac...

wklejam strone z manuala forka us 2017

https://view.joomag.com/subaru-forester-manuals-2017-forester-owners-manual/0096708001468949416?page=589

tutaj podane są 2 rozmiary koł dojazdowych 145/80/17 i 185/65/17

https://www.subaru.ca/WebPage.aspx?WebPageID=20731&Range=Forester&ModelYear=2017

w specyfikacji na do dole okreslona jest wielkosc dojazdówki - "spare tire"

Jeżeli kiedyś będe musiał jej użyć i coś klęknie to poinformuje 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Ja zabrałem z mojego Legacego,którego sprzedałem.Mam pamiątkę,oby nigdy się nie przydała.Kompresor w XV jest b.wydajny.Sprawdzone.

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka


Zabrałem koło z Legacego,jest nierówna podłoga,lata przy nieobciążonym bagu płyta zakrywająca.Wqrza to,ale....nie mam najmniejszego zamiaru w długiej trasie zapychać kitem dedykowanym dziurę w oponie.Przyznaję,kompresorek pompuje b.wydajnie.Drogi sprzęcik

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

jak pisałem  koło z forka jest idealnie dopasowane do wnęki.  Dodatkowo kupiłem na portalu aukcyjnym wypełnienie koła zapasowego z forka ( do którego  przełożyłem wszystko z seryjnego wypełnienia) + śrubę (lekko musiałem przerobić)+ podkładkę do mocowania koła  zapasowego. Podłoga bagażnika jest podniesiona o jakiej 2-3 cm (tragedii nie  ma) Półka opiera się na konstrukcji ze styropianu+na wypełnieniu z forka gdyż nie chciałem aby opierała się bezpośrednio na kole -dzięki czemu podłoga jest równa i półka  nie lata. Niebieska Torba nie zmieściła się pod połką więc  jest na wierzchu, a kompresorek schowany pod siedzeniem pasażera. Złotym środkiem byłoby wypełnienie wnęki bagażnika +półkę zakrywającą z XV crosstrek z USA ( bo tam serynie xv ma koło dojazdowe)  ale niestety ASO nie jest w  stanie  ściągnąć  ( nawet po numerze części) żadnych  akcesoriów z  rynku  US - dla mnie kompletnie niezrozumiałe:mellow:

Kompresorek jest bardzo wydajny ale wydaje niemiły  dla ucha dźwięk  :)

 

 

bagaznik1.JPG

bagaznik2.JPG

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie inaczej pukladałem,torba niebieska z rzepami w środku baga,zero do kabiny.Tłuką też narzędzia,kobra do posypania,muszę poowijać.Wracam znad morza do domu,to ostatnia wyprawa daleka,więc wywalę chyba dojazd.Dzisiaj stuknie 11kkm od listopada naszemu białemu Klockowi

Wysłane z mojego HTC Desire 626 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karas napisał:

Złotym środkiem byłoby wypełnienie wnęki bagażnika +półkę zakrywającą z XV crosstrek z USA ( bo tam serynie xv ma koło dojazdowe)  ale niestety ASO nie jest w  stanie  ściągnąć  ( nawet po numerze części) żadnych  akcesoriów z  rynku  US -

Koło dojazdowe jest obowiązkowym wyposażeniem samochodów sprzedawanych w UK. Można ściągnąć z wysp, albo poszukać na ich e-bayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2017 o 11:23, Karas napisał:

Dodatkowo kupiłem na portalu aukcyjnym wypełnienie koła zapasowego z forka

 Poneważ kupiłem kompletne wypełnienie bagażnika z wersji crosstrek usa  - gość osobno nie chciał sprzedać brakujących mi styropianów,  to mam na handel wypełnienie koła zapasowego to  w które wkłada się lewarek (oczywiscie bez lewarka)  jak coś prv.  Pasuje do forka, XV, OBK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.09.2017 o 11:23, Karas napisał:

U mnie to wygląda tak:

jak pisałem  koło z forka jest idealnie dopasowane do wnęki.  Dodatkowo kupiłem na portalu aukcyjnym wypełnienie koła zapasowego z forka ( do którego  przełożyłem wszystko z seryjnego wypełnienia) + śrubę (lekko musiałem przerobić)+ podkładkę do mocowania koła  zapasowego. Podłoga bagażnika jest podniesiona o jakiej 2-3 cm (tragedii nie  ma) Półka opiera się na konstrukcji ze styropianu+na wypełnieniu z forka gdyż nie chciałem aby opierała się bezpośrednio na kole -dzięki czemu podłoga jest równa i półka  nie lata. Niebieska Torba nie zmieściła się pod połką więc  jest na wierzchu, a kompresorek schowany pod siedzeniem pasażera. Złotym środkiem byłoby wypełnienie wnęki bagażnika +półkę zakrywającą z XV crosstrek z USA ( bo tam serynie xv ma koło dojazdowe)  ale niestety ASO nie jest w  stanie  ściągnąć  ( nawet po numerze części) żadnych  akcesoriów z  rynku  US - dla mnie kompletnie niezrozumiałe:mellow:

Kompresorek jest bardzo wydajny ale wydaje niemiły  dla ucha dźwięk  :)

 

 

bagaznik1.JPG

bagaznik2.JPG

 Mam pytanie. 

Czy do tej zapasówki od forka są potrzebne inne śruby czy mogą być te od felg aluminiowych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...