Jump to content

Jakie hamulce w N/A - (konkrety)?

Paweł.C
 Share

Recommended Posts

Przymierzam się do zmiany hamowania z przodu na zaciski dwu tłoczkowe i o ile dobrze doczytałem na forum to i tarcze muszę zmienić na większe. Proszę o podpowiedź jakiej powinny być średnicy. Klocki to raczej ferodo ,a jakie szczęki na tył? A może ma ktoś taki komplet na przód?

Obecnie jak przypuszczam masz tarcze 260mm zmieniając na dwu tłoczki musisz zmienić zaciski , jarzma, tarcze i klocki.Srednica tarczy przy dwu tłoczku to 277 lub rzadziej 294. Jeżeli jeździsz na felgach 14', to na 277 minimum to 15'.

Na 'KROPCE' jest do sprzedania komplet cztero tłoczków  z tarczami  , a taki zestaw hamuje już przyzwoicie . Jak masz 16' to warto . Pozdro

Pozwolę podpiąć się pod temat z moimi pytaniami, a może i założycielowi tematu pozwoli to wyciągnąć jakieś wnioski.

A mianowicie....

W mojej Imprezie hamulce, niestety, działają tak jak na Imprezę n/a przystało, czyli standardowo = słabo :(

Wszyscy kombinują z 2/4 tłokami, większymi tarczami, itp.

Ale czy ktoś dochodził do tego, dlaczego seryjne hamulce w Imprezie nie wystarczają?

Dla porównania powiem, że:

W Hondzie (MA8), czyli auto podobne gabarytowo.

W dodatku z gazownią, co czynie je jeszcze cięższym.

Hamulce przód jakiś tam seryjny jednotłok, na tarczy, chyba 240 mm, albo max. 262 mm, a z tyłu bębny jak w Imprezie.

I trzeba się pilnować żeby nie zblokowało kół  :o  To było na starych klockach! Po wymianie na nowe "TRW" jest jeszcze lepiej.

Dodam, że w "H" mam roczne opony, które są miękkie i dobrze trzymają, a w Imprezie, plastikowe z dotem 06, które nie trzymają wcale, a koła i tak ciężko zblokować :(

Oczywiście nie kwestionuję wyższości większej tarczy i zacisku wielotłoczkowego,ale tu moje pytania:

Czy w takim przypadku swap hebli to nadal jedyna opcja, czy może są jakieś magiczne klocki / tarcze, lub patenty, które uczynią seryjne hamulce skuteczniejszymi, bez konieczności upgrade'u na większe?

Co jeszcze może przyczynić się do zwiększenia siły hamowania, oczywiście poza świeżym płynem i odpowiednim odpowietrzeniam układu?

Jedyne co mnie cieszy to, cytując kolegę Matiz'a, ręczny w Imprezie mam jak kotwica ;)

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...