Jump to content

IMPREZA 2,5 177km ameryka

krystek07
 Share

Recommended Posts

Witam. 

Mam takie pytanie co sądzicie o 2,5 174km 2006r z amerki?

jest to warte uwagi, ? zastanawiam się nad wolnym ssakiem i coś takiego mii chodzi po głowie.

jak z awaryjnością takiej wersji? sprzęgło takie jak w erropejczykach? skrzynie dają radę?

Edited by krystek07

Szukam takiej od 3 miesięcy. Idzie paść na mordę. Strasznie mało egzemplarzy. Ty mówisz o RS tak? One miały chyba 167KM.

Mam Imprezę Outback US z 2006 r. już od kilkunastu miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Samochodzik jest bardzo zwinny. Z tego co pamiętam wg katalogu przyspieszenie wynosi poniżej 8 sek, z niezłą elastycznością . Ceny części też są ok. Nic nie powinno zaskoczyć in minus. Przez te kilkanaście miesięcy nic się nie popsuło. Oczywiście standardowo trzeba robić jakieś elementy w zawieszeniu. No i silnik 2.5 ze zmiennymi fazami rozrządu nie ma tych męczących przypadłości 2.0 ze zmiennymi fazami rozrządu. Polecam!

Z USA czyli rozumiem zwykły automat 4EAT? No to nie oczekiwałbym rewelacyjnych wyników do setki :) Ale silnik i napędy dobrze znoszą lekkie upalanka. Trzeba tylko o nie dbać. Mój Forek 2.5 przejechał u mnie już 75000 km i ma się świetnie.

Mam MY'07 2.5NA 5MT. Autko wolne nie jest, elastyczne, w mieście i w trasie sprawuje się bardzo dobrze. Nie wiem, jak z upalaniem, bo nigdy nie byłem  :blush: Z gratami nie ma problemu i można robić upgrade'y, bo dużo rzeczy pasuje z WRX/STi. Spalanie w Warszawie to ok. 13l, w trasie spokojnie 10l. Przez 5 lat zrobiłem jakieś 70k km (aktualny przebieg to 88k km). Żadnych większych fuckup'ów nie było, więc nie ma się do czego przyczepić. Jedynie czego mi teraz brakuje to turbo  :evil2:

mnie tam wystarczy- brak turbiny rekompensuje bezawaryjność i kapitalny dół- mozna jeździć do 2500 obrotów jak w dizlu  :)  

forek z motorem ej253 ma 165 koni, w zimie 15 (albo i 25)  gazu weźmie :biglol:

Imprezą 2.5i 2007r. zrobiłem ~130 000km. Potwierdzam to, co napisał elmo, no może prócz osiągów, bo mam automata.  :D Do tej pory dwie konieczne naprawy - łożysko (hałas) oraz sworzeń wahacza (stuki).

To i ja się wypowiem :) Impreza Sport Wagon - tak się to w USA nazywa i ma równo 173 km. Stosunkowo duży moment dostępny dość nisko powoduję, iż jeździć można do 2,5 k i zmiana - coś jak diesel,  zmienne fazy powodują natomiast że niźle ciągnie do samego końca... Stosunkowo krótka skrzynia 5mt zamyka licznik czyli 200km/h i dziękuje, szybciej nie da rady bo następuje koniec piątki. Całkiem rozsądne spalanie w granicach 9/10l, na ten przykład ostatnio robie same trasy (nie autostrada) i dzisiaj właśnie zaświeciła mi się kontrolka a na liczniku 398 mil zrobione. Przez 3 lata jazdy klocki, tarcze, łączniki stabilizatora, rozrząd u Pana Edwina i nic poza tym, NIE ciamta oleju (millers 5w40) przebieg 85k km. Reasumując - warto!!! ni razu nie żałowałem wyboru a to moje pierwsze Subaru. Planuję przesiadkę na outbacka '10 + i też się zastanawiam nad 2,5 n/a szkoda tylko że skrzynia automat... ale to temat na przyszły rok.

Zgadzam się ze wszystkimi opiniami "manualów" z małymi "ale". Spalanie w trasie przy spokojnej jeździe z klimatyzacją wynosi średnio ok. 8,5-9 ltr. 13 ltr. to wynik dla Warszawy zimą. 

Jeszcze raz polecam Outbacka 2.5 MT, ale właśnie bez automatycznej skrzyni biegów, bo ona kradnie także w tym subaru szczególnie dużo przyjemności.