Jump to content

Poszukuje kogoś kto pomoże w zakupie/sprawdzeniu autka w Niemcowni

WueM

Recommended Posts

Witam Wszystkich...jak w temacie :)

Chciałbym gorąco prosić o pomoc...Wsparcie techniczne- wiedzę językową/ ewentualny transport itp...W zakupie i przywiezieniu takiego oto egzemplarza...

http://www.mobile.de/pl/marka/daihatsu/model/yrv/vhc:car,pgn:2,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:daihatsu,mdl:yrv/pg:vipcar/196416757.html

Mam taki plan by zeswapować piecyk do Mojego pudełka....A cena jest mega okazyjna :)

Czy ktoś coś?

Pozdrawiam i bardzo dziekuje za uwagę :)

Może napisz do któregoś z kolesi z alledrogo. Zajmują się takimi tematami półprofesjonalnie ;) Jak kojarzę cenią się w granicach 0,5 k plnów. Linków, które wyrzuciła mi szukajka nie będę tu wklejał ... ze zrozumiałych powodów :) Chyba, że znajdziesz forumowicza na wycieczce w Hamburgen, który zechce pomóc :)

Edited by Panther

Kurczę...dzieki....W sumie- to b. dobra opcja....Zlecić to komuś...

Cena za autko jest świetna- piec bez przeróbek pasuje do mojego pudełka....po małych modach można wycisnąć jeszcze więcej....A i wiele innych gratów z niego pasuje więc składnica części jak znalazł....Nic tylko brać...:)

Raz jeszcze dzięki za podpowiedź

W tych publicznych ok- ale nie licz na 500zł.

Mi też podsunęli ofertę tego typu a jak co do czego to 2k zł by nie pomogło-fakt, biorą na siebie oględziny, ocenę stanu, transport itd ale jednak pojechałem sam- załatwiając przy okazji swoje inne sprawunki wyszło mi tyle co na powrót.

I jedna i druga opcja jest ok...2k to też nie aż tak dużo...Zważywszy na to, ze do Hamburga mam 850km x2...plus laweta etc...

Nie interesuje Mnie specjalnie stan budy...Tylko silnika i napędów.

Sam nie wiem....Wolałbym obejrzeć Go sam..wiadomo- Ale nie znam języka- i nie wiem jak to ogarnąć :/

W opisie aukcji jest, że zapewniają transport na miejsce, pomagają przy wyborze auta oraz w załatwieniu formalności. Trzeba mieć $ na załatwienie formalności, tablice, paliwo na powrót. Wraca się na kołach. Jak to wygląda w praktyce - ciężko powiedzieć. Komentarze są pozytywne. Zatem nie jest to 0,5k pln tylko właśnie około 1-1,5. 

Szukaj wśród znajomych kogoś kto ma lekką lawetę i w B bez viatolla się może obejdzie i teraz kwestia paliwa w obie str i parę stówek koledze za fatygę. Przy okazji znajdź kilka ogłoszeń nieopodal trasy w razie W.

Co do gadania- sporo ludzi mówi po angielsku- ba- raz kolega trudzi się z niemieckim bo po angielsku nie chciał a koleś po drugiej stronie w trakcie mówi, żeby zaczął mówić po polsku a będzie mu łatwiej;) (koleś 30lat w niemczech mieszka i oczywiście auto było wałem)

Lub siadasz w busa i za jakieś 250zł będziesz na miejscu. Na miejscu zjazdówki za łącznie prawie chyba 80ojro i paliwo na drogę.

A jak się nie spodoba to za drugie 250zł jesteś z powrotem. Albo jedziecie z kolegą osobówką i wracacie na 2.

Ja jednak wolałem pomacać przed wyborem ale jednak kończyło się na obmacanych wielu autach nie jednym. Dodatkowo sporo aut było nieaktualnych lub mogli ew. dać do oględzin np. za tydzień/dwa (tego to nie ogarnąłem po dziś dzień, jak to można wystawić a później marudzić,  że teraz mu nie pasuje może za tydzień będzie chciał)

Kurcze....zabiliście Mi klina....Trasy się nie boję- nawet jakbym miał jechac osobówką....ale nie wroce na dwa autka bo to o ile dobrze zrozumiałem ma kończące się lub juz nieważne nawet badania techn....Wynająć do tego zadania firmę- zapłacić jej jakąs tam kwotę i odebrac autko pod domem- też jest ok...tyle, że jedyny minus w tym- nie zobacze/ nie sprawdze jednak autka sam....Nawet jeśli "Oni" biorą to na Siebie to chyba musiałbym ustalić co jest dla Mnie priorytetem w tym aucie a na co nie musze w ogóle zwracać uwagi...Zależy Mi tylko na silniku...i sprawach mechanicznych..zawieszenie ukł hamulcowy/ wydechowy etc....blacha i środek są nie istotne :)

Chyba najsensowniejszą opcją byłoby prosić kogoś z lawetą i znajomością języka o pomoc....a i z jako takim doświadczeniem w dokonywaniu tego typu transakcji...

Lub jednak firma

Sam...choć wierzę w Siebie- to z tym bym sobie raczej nie poradził :P

Dostałem - odpisałem

Musze się ruszyć z tym tematem a nie tylko biadolić...bo Mi sprzątną jajecznice sprzed nosa :)

A chce do pudełeczka towarzystwo jajeczka :)

No właśnie, że nie....Ale musze i tak ugryźć temat- jeśli opcja firmy/ lub kol. piter35 odpadnie...Laweta to i tak nic- w porównaniu z kimś kto zna język i wie jak zakupić owe autko :)

Możesz wrócić bez lawety. Kup żółte tablice z ubezpieczeniem (w Goerlitz na Zulassungstelle chyba 80 euro, mozesz też u pośredników typu alledrogo), autko nie musi mieć ważnego niemieckiego przeglądu żeby na tym przyjechać.

Ok ok.....Każdą opcję rozpatruje..za wszystkie serdecznie dziękuje i...takie tam :)

Musze tak czy inaczej ogarnąć się i zdecydoać bo Mi ją sprątną sprzed nosa....sam silnik w tym aucie jest tyle wart prawie- więc reszta to gratis :)

To już lepiej wypożyczyć lawetę do auta o DMC~2t i zapodać przyczepę o masie nie większej jak 1,5t i wtedy jedziesz na B.

Laweta waży około 350kg więc jak znalazł na takiego giganta. Bo z motylkiem są jakieś niewyjaśnione zapisy, który w interpretacji niezbyt ogarniętego niebieskiego może skończyć się kłótniami, nerwami itd a po co to komu.

Niestety nie. B jeśli się suma obu DMC nie przekroczy 3,5t i holownik cięższy od przyczepy /był też przepis, że holownik miał być nie lżejszy jak 1,33DMC przyczepy/. Temat wałkowany zarówno tu jak i na wielu innych forach.

Dymian kombinujecie jak typowe POLACZKI i po co???????????? ,brac auto terenowe ktore ma w przedziale 2850-4200 i super sie ciagnie przyczepy bo ma 4x4,do tego przyczepa z1,5t do tego kategoria B+E i wszystko gra a nie najlepiej ciagnac maluchem jak za komuny campingi kurcze aby tylko pare groszy zaoszczedzic i pelno problemow a tak droga pewna i przyjemna :)

Ehh wyzywanie od polaczków..

Bez przesady- jakieś łącznie 1250 na haku (ile to auto waży? 900kg? +laweta~350) to nie wyzwanie dla auta.

A co za sens brać jakiegoś patrola z 3.0D pod maską żeby wychlał 15l ON/100km- ale spełnił Twoje wyobrażenia co do jazdy.

A wszystko rozbija się o to aby kolega sam się wybrał w normalnych pieniądzach po ten nabytek- pomacał itd a nie zdał się na łaskę kogoś obcego, gdzie nie będzie go obchodziło co wiezie aby tylko zarobił.

Jakoś mnóstwo ludu stąd i nie tylko widziałem jak otb i legacami 2,5 targali auta, łodzie, kempingi itd i nikt nie narzekał. A takie 2,5 z lpg zamknie się w 15/17lpg bez problemu. No i porównanie tego do malucha za czasów komuny ma się nijak.

Jak samochód jezdny, najtańszą opcją jest przyprowadzenie go na kołach na żółtych tablicach wywozowych.

Dzwonisz/ piszesz do sprzedającego, pytasz o aktualność, sprawność, pomoc przy przerejestrowaniu, prosisz o rezerwację do terminu odbioru. Razem jedziecie do Verkehrsamtu (on musi wymeldować, Ty ubezpieczyć wybić tablice i zarejestrować na siebie) więc musisz to ogarnąć przedpołudniem. Później tylko nalać i śmigać do domu. 

Jak Ci trzeba maila przetłumaczyć, wal śmiało.

Ależ tutaj rozgorzała decyzja....napisałem maila z użyciem translatora :P

Zobaczymy co dostanę w odpowiedzi...Ale dziękuje wszystkim za opcje...widać sporo do wyboru :)