Jump to content

Czy polecacie Yokohamy

Szkielet
 Share

Recommended Posts

Witam, będe miał do STI 18' i chciałem zapytać, czy ktoś miał doświadczenia (przykre lub przyjemne) z taką oponą:

Yokohama ADVAN Neova AD08? Chciałbym ja traktować jako oponę letnią bez względu na warunki, czyli deszcz, upał, jazda po mieście, dojazd na tor i czasami jazda torowa. Czy to dobra opcja? Dzięki za info

post-16154-0-12794700-1406197699_thumb.jpg

Bardzo dobra. Kup tylko świeżą i pamiętaj, że na deszczu ta opona ma ograniczenia tym większe im bardziej zużyta.

Mowa o kałużach i "rzekach" na drodze. Bo ogólne trzymanie na mokrym będzie bardzo dobre.

Na semislicku po prostu podwójna uwaga na mokrym, a reszta mniód  :)

Bardzo dobra. Kup tylko świeżą i pamiętaj, że na deszczu ta opona ma ograniczenia tym większe im bardziej zużyta.

Mowa o kałużach i "rzekach" na drodze. Bo ogólne trzymanie na mokrym będzie bardzo dobre.

Na semislicku po prostu podwójna uwaga na mokrym, a reszta mniód  :)

Dzięki wielkie. Do tej pory jeździłem na Potenzie RE070. A może masz, albo ktoś ma wiedzę, jak duże moga być róznice w prowadzeniu na 17 i 18?

Będzie tylko lepiej,szczególnie na torze.

Jestem ciekaw. Nie wiem czy skilsy pozwolą, ale myślę, że poczuję różnice, chociaż słyszałem, że na suchym napędy na 18' mocniej dostają po...zębatkach :)

latam na yoko parada 2 parada_spec_2.jpg i na suchym slick... pieknie trzyma... :wub:  za  to na mokrym... też slick... prawie nic nie trzyma ;) 

przez to mam juz tył zjechany, bo każde rondo w deszczu chce bokiem leciec...  :twisted:

Ja osobiście nie polecam. W tym momencie mam je na samochodzie i jestem rozczarowany tą oponą. Zmieniam na inne. Miałem wcześniej Toyo T1R i były zdecydowanie bardziej przewidywalne niż te yokohamy więc teraz postawię na ich wyższy model. Mój styl użycia - szybka jazda po okolicznych górkach, miasto, okazjonalnie tor. Tył jest bardzo nerwowy więc coś z miększym rantem będzie dla mnie odpowiednie. Uprzedzam pytania : mam kąty ustawione w/g specyfikacji subaru + 1,5 stopnia negatywu, zawieszenie jest w stanie bdb, dyfry działają bez zarzutów. Chociaż dopuszczam myśl że te yokohamy mogą być jakieś felerne bo dużo osób jeździ i sobie chwali  :P

Edited by Bartu

latam na yoko parada 2 parada_spec_2.jpg i na suchym slick... pieknie trzyma... :wub:  za  to na mokrym... też slick... prawie nic nie trzyma ;)

przez to mam juz tył zjechany, bo każde rondo w deszczu chce bokiem leciec...  :twisted:

No i przeciez oto chodzi, żeby był fun:) A jak z trwałością Parad?

Parada - to najsłąbszy semi-slick na jakim miałem okazję kiedykolwiek jeździć. Znam sporo bardziej cywilnych gum które lepiej się spisują.

pada spec to średnia guma jak ktoś jest wymagający.
 ADVAN Neova to trochę inna liga. dużo lepsza opona i na mokrym dają radę.
Więć dużo bardziej "uniwersalna" niż A048.
Co nie zmienia faktu, że jedna i druga są głośne :P (ale to chyba bez znaczenia aż tak bardzo)

pada spec to średnia guma jak ktoś jest wymagający.

ADVAN Neova to trochę inna liga. dużo lepsza opona i na mokrym dają radę.

Więć dużo bardziej "uniwersalna" niż A048.

Co nie zmienia faktu, że jedna i druga są głośne :P (ale to chyba bez znaczenia aż tak bardzo)

To cąłkowicie bez znaczenia:) Jeżeli usłysze opony, to znaczy że jest po silniku.

Doskonały test. Chłopaki powaznie podchodza do tematu i widzęm że Advany całkiem nieźle, szczególnie hamowanie i na mokrym.

ja dlugo jezdzilem na yoko s drivach i moge z czystym sumieniem polecic w szczegolnopsci na mokrym spisuja sie calkiem niezle

Dzięki, to właśnie mnie cieszy, że na mokrym dają radę. Lepsze opony niż driver:). Mówię o sobie:)

polecam 08. Do cywila bardzo dobre i uniwersalne. Nawet na torze dają rade. Relatywnie trwale. mam na Lanosie STI na 18" do cywilnej jazdy ale zdarzyło mi się kończyć dzień na nich jak urwałem slicka

Witam, będe miał do STI 18' i chciałem zapytać, czy ktoś miał doświadczenia (przykre lub przyjemne) z taką oponą:

Yokohama ADVAN Neova AD08? Chciałbym ja traktować jako oponę letnią bez względu na warunki, czyli deszcz, upał, jazda po mieście, dojazd na tor i czasami jazda torowa. Czy to dobra opcja? Dzięki za infoattachicon.gifADVAN Neova AD08.jpg

Bierz i nie zastanawiaj się . To są takie różnice że w jeździe codziennej tego nie zauważysz . Jeśli wybierasz się na deszczowy tor, to szukaj czegoś innego. Mnie na "ośce " spisywały się bardzo przyzwoicie. Zastanawiam się, czy "znawcy" testowali i jak mierzyli głośność opon aby się wypowiadać . Jak zmierzyli trzymanie na zakrętach na suchym i na mokrym . Jak zmierzyli czy może porównywali w tych samych warunkach .

Nie słuchaj znawców i fachowców, tylko bierz ! Ja do tych opon nie miałem zastrzeżeń . Teraz mam inne auto, bo mi firma zmieniła jak co pół roku ale byłem zadowolony .

Edited by lojszczyk

Do użytkowników .

Nie mam porównania do innych opon w tym samym rozmiarze, na tym samym aucie, w identycznych warunkach itd. itp.

Moje odczucia są bardzo pozytywne. Doświadczenie na kilku tys. kilometrów z dziećmi na pokładzie, z pełnym obciążeniem i jako singiel .

Nie słuchaj znawców i fachowców,

Dość ciekawe sformułowanie. :huh:

Do jakiej grupy zaliczysz siebie? :mrgreen:  

A Ty chcesz powiedzieć że testowałeś te opony w identycznych warunkach?

Nie mam porównania do innych opon w tym samym rozmiarze, na tym samym aucie, w identycznych warunkach itd. itp. Moje odczucia są bardzo pozytywne. Doświadczenie na kilku tys. kilometrów z dziećmi na pokładzie, z pełnym obciążeniem i jako singiel .

Mnie na "ośce " spisywały się bardzo przyzwoicie.

W kontekście tej wypowiedzi,to trochę blado wygląda

Bierz i nie zastanawiaj się . To są takie różnice że w jeździe codziennej tego nie zauważysz . Jeśli wybierasz się na deszczowy tor, to szukaj czegoś innego. Mnie na "ośce " spisywały się bardzo przyzwoicie. Zastanawiam się, czy "znawcy" testowali i jak mierzyli głośność opon aby się wypowiadać . Jak zmierzyli trzymanie na zakrętach na suchym i na mokrym . Jak zmierzyli czy może porównywali w tych samych warunkach . Nie słuchaj znawców i fachowców, tylko bierz ! Ja do tych opon nie miałem zastrzeżeń . Teraz mam inne auto, bo mi firma zmieniła jak co pół roku ale byłem zadowolony .

Wypadałoby mieć porównanie chociaż i raczej w omawianym aucie czyli STi.

To chciałem powiedzieć.  :mrgreen:

Chciałbyś coś dodać?

Edited by cybel

Yokohama ADVAN Neova AD08? Chciałbym ja traktować jako oponę letnią bez względu na warunki, czyli deszcz, upał, jazda po mieście, dojazd na tor i czasami jazda torowa. Czy to dobra opcja? Dzięki za infoattachicon.gifADVAN Neova AD08.jpg

Bierz i nie zastanawiaj się . To są takie różnice że w jeździe codziennej tego nie zauważysz . Jeśli wybierasz się na deszczowy tor, to szukaj czegoś innego. Mnie na "ośce " spisywały się bardzo przyzwoicie. Zastanawiam się, czy "znawcy" testowali i jak mierzyli głośność opon aby się wypowiadać . Jak zmierzyli trzymanie na zakrętach na suchym i na mokrym . Jak zmierzyli czy może porównywali w tych samych warunkach .

Nie słuchaj znawców i fachowców, tylko bierz ! Ja do tych opon nie miałem zastrzeżeń . Teraz mam inne auto, bo mi firma zmieniła jak co pół roku ale byłem zadowolony .

Dzięki, kupione jeszcze nie założone. Dobra japońska firma, powinno być dobrze:)