Skocz do zawartości

Naxos Legacem :)


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam, serio opłaca się popylać na małe Greckie wysepki samochodem ? Chyba, że nie załapałem się na relację z drogi gdzieś jeszcze zajeżdżaliście na dłużej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, serio opłaca się popylać na małe Greckie wysepki samochodem ? Chyba, że nie załapałem się na relację z drogi gdzieś jeszcze zajeżdżaliście na dłużej ? 

 

Jeśli oczekujesz odpowiedzi od @stach1111 to raczej się nie doczekasz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Autor wątku jest niestety niedostępny na forum. Ale jeśli potrzebujecie informacji to można go znaleźć na fejsie, ew. ja mogę coś napisać.

 

Odnośnie jazdy autem - zależy co kto lubi. Taką trasę można rozbić np. na 2-3 dni i przy okazji zwiedzić Budapeszt, Belgrad albo Ateny. Drugim plusem jest możliwość zabrania większej ilości bagażu niż do samolotu. 

 

Można oczywiście lecieć do Aten, a następnie wsiąść na prom i poruszać się na miejscu taksówką albo wynajętym autem. Wszystko jest kwestią wygody i ... ilości pieniędzy. ;). Cały urok takich wysp jak Naxos polega na tym, że nie ma tam dużego lotniska (jest małe dla awionetek, więc zamiast płynąć promem można też przylecieć z Aten samolotem) i w związku z tym nie ma natłoku turystów, jest niepowtarzalny klimat i więcej luzu na plażach. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, serio opłaca się popylać na małe Greckie wysepki samochodem ? Chyba, że nie załapałem się na relację z drogi gdzieś jeszcze zajeżdżaliście na dłużej ?

 

Jeśli interesuje Cię np. Dodekanez to nie opłaca się. Kup lot do Aten, potem metrem do Pireusu, tam kupujesz bilet - najlepiej taki, który umożliwia zejście z promu na dowolną ilość dni na danej wyspie i wejście na któryś kolejny w dowolnym terminie. Ja bym wziął rower i plecak. Kwatery na dobę /dwie - po 25-40eur.

No i nie płacisz za samochód na promie.

I jedź w drugiej połowie sierpnia/wrześniu - jest dużo luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I jedź w drugiej połowie sierpnia/wrześniu - jest dużo luźniej.

Maciek, przy okazji - jak jest pogodowo na Krecie albo innych wysepkach na przełomie września i października?  

 

Jest dobrze. Generalnie nasze ciepłe lato. Temperatury w dzień 24-26 stopni (w cieniu), w nocy - 15-18. Wyłamuje się z tego Kreta, która jest wyraźnie cieplejsza :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze znam tylko Krete i Kerkyre.

Najlepiej wpisz np. Average temperatures in Kos czy coś :)

Dobrze znam tylko Krete i Kerkyre.

Najlepiej wpisz np. Average temperatures in Kos czy coś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze znam tylko Krete i Kerkyre. Najlepiej wpisz np. Average temperatures in Kos czy coś

Aha... ;)

;)

Tzn. - wrzesień i październik to do 25-30C w dzień, nawet poniżej 20 w nocy.

Może zacząć poważniej wiać. Na wieczorne wyjście - na łysinę czapka, T-shirt i bluza, spodnie długie i pantofle :D

To na Krecie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tzn. - wrzesień i październik to do 25-30C w dzień, nawet poniżej 20 w nocy. Może zacząć poważniej wiać. Na wieczorne wyjście - na łysinę czapka, T-shirt i bluza, spodnie długie i pantofle To na Krecie.
 

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...