Skocz do zawartości

Prowadnice zacisków hamulcowych


WOJO

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj wymieniałem u siebie tarcze i klocki. Podczas wymiany zaobserwowałem różnice w prowadnicach. Górna jest cała metalowa, a dolna ma dodatkową tulejke gumową.

W pierwszej chwili myślałem, że jakiś ... podmienił mi prowadnicę, ale gdy dotarłem do drugiego koła, to okazało się, że tam także prowadnice są różne. Po powrocie do domu sprawdziłem w manualu i rzeczywiście tak ma być w oryginale. Ma to oczywiście wpływ na skok odbijania prowadnicy - dolna odbija lepiej, górna słabiej. Dodam, że stare klocki miałem dość nierówno zużyte (skośnie) i nie wiem czy nie było to przypadkiem wynikiem właśnie tego nierównomiernego odbijania prowadnic. Jakie zadanie do spełnienia ma właśnie takie podejście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dokładnie prowadniczki posmaruj smarem grafitowym, jak potrzeba wymień gumki ochronne i wszystko będzie grało. Pozdro.

Gumki są całe. Smarowałem smarem miedziowym. Wszystko gra, ale ciekawość, dlaczego akurat tak to jest zrobione pozostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce powinno sie składać na snarze przeznaczonym do hamulców, a nie grafitowym lub miedzianym.

 

Te gumki sie zdejmują.

Wszystko najlepiej zdjąć wyczyścić, wypolerowac i złożyć w czystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Hamulce powinno sie składać na snarze przeznaczonym do hamulców, a nie grafitowym lub miedzianym.

Jest taki specjalny smar do prowadnic, zwykły a nawet grafitowy niezbyt dobrze działa na gumowe elementy typu osłonki. Jest też smar do tłoczków i inny do smarowania miejsca styku klocków z zaciskiem(zapobiega piszczeniu klocków). 


 

 

Te gumki sie zdejmują. Wszystko najlepiej zdjąć wyczyścić, wypolerowac i złożyć w czystości.

I posmarować przed złożeniem ;)  


Polecam lekturę: http://www.intercars.com.pl/pliki/PLK/Dodatek25_WWW.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...