Jump to content

Reduktor - działa a nie świeci

Bilex

Recommended Posts

Dzisiaj rano stanąłem przed takim problemem - zimne auto - załączyłem reduktor żeby wyjechać po śliskim podjeździe pod górę, bo łatwiej. A tu skucha - nie świeci się kontrolka. Myślę sobie - no cóż może reduktor nie działa na wsteku. Wyjechałem, zapinam jeden - i kontrolka dalej nic. Tyle, że reduktor zaczął działać. Przejechałem ze 100 m - coś tam zaczeło poświecać ale jakoś słabo i przerywało. Minęły może ze dwie minuty i już zaczęło działać normalnie - znaczy i reduktor i kontrolka. Może to od deszczu? Wie ktos?

Dzisiaj rano stanąłem przed takim problemem - zimne auto - załączyłem reduktor żeby wyjechać po śliskim podjeździe pod górę, bo łatwiej. A tu skucha - nie świeci się kontrolka. Myślę sobie - no cóż może reduktor nie działa na wsteku. Wyjechałem, zapinam jeden - i kontrolka dalej nic. Tyle, że reduktor zaczął działać. Przejechałem ze 100 m - coś tam zaczeło poświecać ale jakoś słabo i przerywało. Minęły może ze dwie minuty i już zaczęło działać normalnie - znaczy i reduktor i kontrolka. Może to od deszczu? Wie ktos?

Mam to samo. Lampka nie zawsze świeci. Tak jakby czasem nie stykało. Ale reduktor oczywiście działa

Myślę, że to problem przełącznika od reduktora w skrzyni biegów, jest wkręcony obok czujnika od wstecznego (są prawie takie same, ale różnią się długością plastikowego włącznika). Pewnie uległ awarii, albo kable mu gdzieś zamokły - dla serwisu kilka minut roboty na podnośniku.

Myślę, że to kwestia deszczu i ukośnego położenia samochodu. Mogło gdzieś "pociec". Potestuję na suchym i płaskim kilka razy, jak nie będzie dalej działało dobrze to zgłoszę przy przeglądzie. Od czego w końcu mam gwarancję :twisted:

Dzięki.

Mój samchód ma 4 miesiące i reduktora używam od czsu do czasu, więc to nie to.

Jesli auto ma 4 miesiace, to po co kombinujesz, zamiast oddac do naprawy gwarancyjnej ?

Mój samchód ma 4 miesiące i reduktora używam od czsu do czasu, więc to nie to.

Jesli auto ma 4 miesiace, to po co kombinujesz, zamiast oddac do naprawy gwarancyjnej ?

Nie kombinuję - dzielę sie problemem. Po to chyba jest forum, nie? Poza tym liczyłem na odpowiedź: "ten typ tak ma" :twisted: bo po pierwsze nie mam czasu podjechać do serwisu a po drugie podejrzewam, że jest to usterka typu: pojawiam się i znikam. A "znikam" występuje najczęściej w serwisie...

Terasz już wiem, że nawet jak zniknie to każę sprawdzić "przełącznik od reduktora w slrzyni biegów" - proste.

Nowość! Mam wrażenie, że ktoś już o tym pisał ale nie mogę znaleźć.

Czy to normalne, że przy napędzaniu się na reduktorze słychac dźwięk podobnuy do tego jaki wydaje skrzynia przy cofaniu?

Wczśniej jakoś tego nie słyszałem... :(

Zgadza się - dźwięk jest inny, ale nie odważę się tego porównywać do czegokolwiek.

Jest wątek "Reduktor" http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=299549#299549

i np. post:

Możesz go nie używać, bez tego auto dobrze jeździ. A tak serio - moim zdaniem przy ruszaniu sie nie przydaje zbytnio, zobaczysz na początku - parę razy ruszysz, zaspokojony zostanie efekt nowości i cześć, trochę można się pobawić przy wyprzedzaniu ale też niewiele daje - fajnie silnik wyje, skrzynia się skraca i tyle- daje efekt zrzucenia biegu o pół- powiedzmy, przy ruszaniu trzeba szybko biegi podnosić. Za to bardzo się przydaje na stromych krętych podjazdach nawet po asfalcie, na śniegu zwłaszcza bardzo głębokim, błocie czy trawie, przy wyciąganiu kogoś na sznurku- więcej grzechów nie pamietam

Dzięki JuNo. Ale pamiętam, że był taki wątek, w którym ktoś porównywał "coś" do dźwięku "wsteka" i mam wrażenie, że chodziło właśnie o reduktor. Niestety pamięć ma ułomna, więc nie mogę sobie przypomnieć dokładnie. :D

[ Dodano: Czw Sie 31, 2006 1:42 pm ]

A jak wrzuciłem "wsteczny" do wyszukiwarki to mi wywaliło 224 strony.

BTW to ciekawe, wiedzieliście, że codziennie w kilku przynajmniej tematach pojawia sie słowo "wsteczny" :mrgreen:

Czy to normalne, że przy napędzaniu się na reduktorze słychac dźwięk podobnuy do tego jaki wydaje skrzynia przy cofaniu?

Wczśniej jakoś tego nie słyszałem... :(

Słychać taki specyficzny dźwięk. Coś w rodzaju cichego gwizdu :roll: i to jest normalne :)

Dobrze ktoś tu wspomniał że jak się dłużej reduktora nie używa to styki śniedzieją, moja propozycja to:

1. wciśnij sprzęgło

2. kilka (kilkanaście) razy szarpnij dźwignię reduktora w górę i opuść

3. kontrolka na liczniku powinna najpierw lekko mrugać(oczywiście w takt ruchów ręką)

4. powtarzać do momentu w którym kontrolka zaświeci na stałe(przy włączonym reduktorze oczywście)

Alternatywnie(jak też już ktoś wspomniał) zajedź do ASO.

Pozdrawiam

ps Jęki ze skrzyni biegów na spiętym reduktorze są naturalne, jest to efekt dopięcia do mechanizmu szybko kręcącego się na prawie prostych zębach trybu o niewielkich rozmiarach ...

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...