Jump to content

zwiekszanie mocy silnika wrx, potrzebna porada

krawwwcu

Recommended Posts

drodzy panowie zastanawiam sie nad zwiekszeniem mocy w moim wrx poprzez zalozenie lepszego turbo i zestrojeniu komputera mysle o jakis 270 koniach ,ale moj silnik ma juz okolo 160000 kil przebiegu i nie wiem jak dlugo wytrzyma taka moc. Samochodu uzywam do dynamicznej jazdy na codzien , co wy o tym myslicie czy jest sens podkrecac taki silnik. ogolnie silnik chodzi dobrze poza tym ze nie rowno przyspiesza co jest wina zuzytej turbiny.

Oleju spala okolo litr na 10 000 km warto czy nie warto podkrecic pare kucy wiecej ?????????????

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 5:17 am ]

a oto pacjentka

http://i78.photobucket.com/albums/j110/ ... u/sub7.jpg

kup sobie sti i przestań sie bawić w tuningowanie subaru bo to tylko nerwy bedziesz miał i nie potrzebne wydatki testowałem tuningi z ojcem od 97, roku i w gt i wrx nic to nie daje jedynie co to tylko chudnie portfel bo jak jedno zrobisz to zaraz drugie padnieb ;):):)

Gdybyś był w Polsce, to pewnie każdy poleciłby Ci http://www.nie-ASO.pl/index.php?fid=zestawywrx&m=1 .

A jeżeli mieszkasz w USA, to przede wszystkim poczytaj forum Nasioc (http://forums.nasioc.com/forums/index.php?) lub Club WRX (http://www.clubwrx.net/forums/).

Wydaje się, że tam większość ludzi decyduje się na Cobb Accesport (gotowe mapy dla różnych parametrów silnika, do ściągnięcia mailem) lub EcuTec (to samo co nasz nie-ASO). Zresztą poczytaj sam :)

[ Dodano: Sro Sie 30, 2006 8:58 am ]

kup sobie sti i przestań sie bawić w tuningowanie subaru

A jak STi mu przestanie wystarczać? Droga będzie podobna...

A jak STi mu przestanie wystarczać? Droga będzie podobna...

a jak mu przestanie wystarczac 270 km w wrx ?

bezsensowne pytanie. droga bedzie podobna, pojechac do mapteku.

chyba kazdy sie zgodzi, ze lepiej jezdzic seria sti niz wrx 270 km tak ?

a jak mu przestanie wystarczac 270 km w wrx ?

bezsensowne pytanie. droga bedzie podobna, pojechac do mapteku.

Dlatego piszę, że tuning subaru jest zapewne nieunikniony, ot co.

chyba kazdy sie zgodzi, ze lepiej jezdzic seria sti niz wrx 270 km tak ?

Pewnie tak, lecz pamiętaj że nie każdego stać ;)

No powiedzial bym ze ze sredniej krajowej cie stac aby sobie na raty zapodac.A u nas co....... :( I u nas tez nie jest drogie. To my po prostu tak malo zarabiamy

krawwwcu,

wymien wydech na 2,5 calowy wraz z uppipem, do tego dla bezpieczenstwa wymien pompe paliwa, odetkaj dolot i pojedz na remap ecu. w takim przypadku jest to bezpieczne i powinno wyjsc ok. 270 km

mozesz tez wymienic wydech z uppipem, dolot i pompe i zamontowac mbc i podniesc za jego pomoca doladowanie - troche mniej bezpiecznie

mozesz tez wymienic wydech z uppipem, dolot i pompe i zamontowac jakiegos avcr'a czyli elektroniczny kontroler doladowania.

zrob rozeznanie co ile kosztuje i sam ocen co warto a czego nie. na pewno najlepsza bedzie pierwsza opcja.

powodzenia,

jak cos wybierzesz daj nam znac...

dzieki wszystkim za porady tylko wiekszosc z was chyba nie zrozumiala pytania mi chodzi o to czy silnik z takim przebiegiem pojezdzi jeszcze troche ze zwiekszonol moca a to jak i gdzie przerobic silnik to ja wiem dzieki

o skrzynie sie nie boje dlatego ze w tamte lato zalozylem nowiutka skrzynie od wrxa 04 ta skrzynia ma juz szersze zeby dlatego mysle ze okolo 270 koni nie bylo by dla niej problemem .zawieszenie usztywnione wieksze chamulce zalozone teraz czas na wiecej mocy

"skrzynie mozna nową zajechać w 1 dzien wystarczy ze sie dohamujesz gdzies skrzynią i koniec" masz chyba na mysli jakies zle dochamowanie ,mam w planach uzywac seryjnego sprzegla zeby zabezpieczyc skrzynie dzisiaj oficjalnie zaczynam polowanie na turbine i intercoler od sti a potem ecutec ,tutaj czesto mozna kupic fajne turbo od sti razem z intercolerem w granicch od 600$-1000$ w zaleznosci od przebiegu .pewnie zajmie mi troche czasu zanim to wszystko bedzie jezdzic ale decyzja podjeta ja cos bede mial napisze

skrzynie mozna nową zajechać w 1 dzien wystarczy ze sie dohamujesz gdzies skrzynią i koniec ;)

Mozesz rozwinac temat dohamowywania sie skrzynia? Bo mnie to bardzo zaintrygowalo z punktu widzenia mojej kisty ;)

za wczesna redukcja w szczegolnosci na 1szy bieg

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...