Skocz do zawartości

Czy spalanie może być jeszcze większe :) ? Spisek...


mr mdx

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy, 

 

Od tygodnia cieszę się jazdą nowym dla mnie Forkiem III w wersji XE Automat z roku 2008 2.0i

 

Jedna rzecz mnie strasznie zastanawia, parametry katalogowe dot. konsumpcji paliwa tj.

 

Według: http://www.subaru.pl/datasheet/09forester.pdf

 

Cykl miejski: 11.2

Cykl pozamiejski 6.9

Cykl mieszany: 8.4 

 

A mój smok, przejedzie około 480 km na pełnym baku. Komputer dobrze pokazuje średnie spalanie (głównie trasy poza miastem) na poziomie 11.0 litra.. 

 

Czy powinienem w takim przypadku podejrzewać, że coś jest nie tak, czy takie typy tak mają?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla testów, trasa Kraków - Nowy Sącz, przejechana jak dupa wołowa, zawsze zgodnie z przepisami, bez wyprzedzania. Spalanie:10l

 

Jeżeli tak ma być to ok (po to wybrałem forka) jednak z troski o niego wolę sie upewnić.

 

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cykl miejski: 11.2 Cykl pozamiejski 6.9 Cykl mieszany: 8.4

 

Sprawdź wg jakiej normy jest wykonany ten test. Potem sprawdź jakie warunki testu przewiduje ta norma.

Zwróć uwagę czy norma opisuje na jakim oleju wykonuje się test i czy sa określone opony i ich ciśnienie.

 

Po wykonaniu powyższego sam dojdziesz do odpowiednich wniosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, 

 

Od tygodnia cieszę się jazdą nowym dla mnie Forkiem III w wersji XE Automat z roku 2008 2.0i

 

Jedna rzecz mnie strasznie zastanawia, parametry katalogowe dot. konsumpcji paliwa tj.

 

Według: http://www.subaru.pl/datasheet/09forester.pdf

 

Cykl miejski: 11.2

Cykl pozamiejski 6.9

Cykl mieszany: 8.4 

 

A mój smok, przejedzie około 480 km na pełnym baku. Komputer dobrze pokazuje średnie spalanie (głównie trasy poza miastem) na poziomie 11.0 litra.. 

 

Czy powinienem w takim przypadku podejrzewać, że coś jest nie tak, czy takie typy tak mają?

Prosze Cie... Co to za spalanie.... Moj smok na pelnym baku robi po miescie max 280km.... W trasie mniej wiecej 450-470.

 

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...