Jump to content

Czy spalanie może być jeszcze większe :) ? Spisek...

mr mdx
 Share

Recommended Posts

Drodzy, 

Od tygodnia cieszę się jazdą nowym dla mnie Forkiem III w wersji XE Automat z roku 2008 2.0i

Jedna rzecz mnie strasznie zastanawia, parametry katalogowe dot. konsumpcji paliwa tj.

Według: http://www.subaru.pl/datasheet/09forester.pdf

Cykl miejski: 11.2

Cykl pozamiejski 6.9

Cykl mieszany: 8.4 

A mój smok, przejedzie około 480 km na pełnym baku. Komputer dobrze pokazuje średnie spalanie (głównie trasy poza miastem) na poziomie 11.0 litra.. 

Czy powinienem w takim przypadku podejrzewać, że coś jest nie tak, czy takie typy tak mają?

Dla testów, trasa Kraków - Nowy Sącz, przejechana jak dupa wołowa, zawsze zgodnie z przepisami, bez wyprzedzania. Spalanie:10l

Jeżeli tak ma być to ok (po to wybrałem forka) jednak z troski o niego wolę sie upewnić.

.

Cykl miejski: 11.2 Cykl pozamiejski 6.9 Cykl mieszany: 8.4

Sprawdź wg jakiej normy jest wykonany ten test. Potem sprawdź jakie warunki testu przewiduje ta norma.

Zwróć uwagę czy norma opisuje na jakim oleju wykonuje się test i czy sa określone opony i ich ciśnienie.

Po wykonaniu powyższego sam dojdziesz do odpowiednich wniosków.

Drodzy, 

Od tygodnia cieszę się jazdą nowym dla mnie Forkiem III w wersji XE Automat z roku 2008 2.0i

Jedna rzecz mnie strasznie zastanawia, parametry katalogowe dot. konsumpcji paliwa tj.

Według: http://www.subaru.pl/datasheet/09forester.pdf

Cykl miejski: 11.2

Cykl pozamiejski 6.9

Cykl mieszany: 8.4 

A mój smok, przejedzie około 480 km na pełnym baku. Komputer dobrze pokazuje średnie spalanie (głównie trasy poza miastem) na poziomie 11.0 litra.. 

Czy powinienem w takim przypadku podejrzewać, że coś jest nie tak, czy takie typy tak mają?

Prosze Cie... Co to za spalanie.... Moj smok na pelnym baku robi po miescie max 280km.... W trasie mniej wiecej 450-470.

K.